Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem változtatok az önbizalo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem változtatok az önbizalomhiányon, el fogom veszíteni a párom?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok változni. Nagyon nem szeretem magam, csúnyának érzem magam. A párom persze szépnek talál, neki én vagyok a szép és szeret minden. De valahogy nem tudom elhinni, mikor tükörbe nézek nem látom ezt. Sokat mondom neki, és már kezd elege lenni…természetesen megértem de olyan rossz érzés mégis.


Mindig máshoz hasonlítóm magam, 1000x szebb lányok vannak, ismerem a volt barátnőjét is, napi szinti kapcsolatban vagyunk és hát ő minden téren jobb…


Viszont azt is tudom sokáig nem mehet ez így, el fogom veszíteni de nem tudok mit csinálni.. Voltam már pszichológusnál régebb de mikor elmondtam nem szeretem magam, ő is szépeket mondott rólam. Szóval ez se segített, én kell érezzem, hogy szép vagyok, de nehezen megy, abszolút nincs önbizalmam(meg persze nagyon kis féltékeny nő vagyok és szorongó is)



2022. máj. 8. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
Az “áttétel” nevű jelenség esélyét csökkentendő, mert az tudja hátráltatni a terápiát, ha nem kezelik megfelelő érettséggel. Még azonos nemnél is kialakulhat a nagyon szeretetéheseknél, áttörve szexuális önképüket.
2022. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

Lehetséges. Nem főleg emiatt jutottam arra a pontra a páromnál, hogy szaktok vele, de ez is közrejátszott. Baromi mérgező az, ha folyamatosan azt nyomatja a párod, hogy "nem értem, miért szeretsz, egy rakat szar vagyok, biztos jobb lenne neked más"... és te próbálod huszonegyezredszerre is megnyugtatni, elmagyarázni, vigasztalni stb., hogy úgy jó, ahogy van... és nem is hiszi el, nem is akar magán változtatni, csak löki ezt a dumát... a végén már olyan érzésem volt, hogy engem állít be ezzel hazugnak, hogy biztos csak sajnálatból vagyok vele, mert akkor miért mondaná el folyton, ha amúgy meg nem adok rá okot, hogy megkérdőjelezze azt, hogy szeretem, biztos van oka...


Sztem vagy menj egy pszichológushoz, vagy ha nem akarsz, legalább maradj csöndben, és ne energiavámpírkodj a pároddal, mert borzalmas ezt kezelni a másik oldalról.

2022. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%
Ez azért van, mert bemagyarázod magadnak!! Az agyad mindent elhisz ha sokat mondogatod neki, meg ezzel kb megszabod a saját korlátaidat is. Mondogasd, hogy szép vagy, egy idő után el fogod hinni, bár az elején fura lesz, de megszokod.
2022. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kicsit megértelek most, mert megtetszett kivételesen egy nagyon jóképű, vonzó pasi, és nem ez a típus szokott bejönni. Mégis ő valahogy nagyon vonzott. Pont eszembe jutott, hogy mintha látnám h én is bejövök neki, de hihetetlen kategória, és gondoltam rá, hogy ha kapcsolatban lennénk (elméleti kérdés) is ugyanezt csinálnám-e vajon, mint te emiatt?..


Aztán eszembe jut, amit pl 12 is ír, másrészt hogy egy férfi miért cseszne ki magával és jönne össze azzal aki nem elég jó neki? Jó, nyilván akad olyan is, aki lóhelyett szamár is, de te ismered, ha nem ilyen, akkor ne agonizálj folyton, valóban megölöd a varázst, és tényleg meg fogja unni.


Ha összejött veled, nyilván tetszel neki. És végülis neki kell, hogy tetszél.

2022. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
46%

"Sajnos nem tudok változni."


De tudsz, csak még nem tudod, hogyan. Pl első lépésként megpróbálhatnál egy pozitív belső monológot kialakítani magaddal. Az alacsony önbecsülésednek minden bizonnyal nagyon jó oka van, ezért még pluszban ostorozni magad nem fair és nem is célravezető.


"Voltam már pszichológusnál régebb de mikor elmondtam nem szeretem magam, ő is szépeket mondott rólam. (...) Szóval ez se segített"


A pszcihológus látogatása nem sprint, hanem maraton. Ha 1-2 alkalmat felveszel, azzal nem sokat tudsz lépni előre, sokkal inkább gondolkodnék fél-egy éves terápiában, ahol az önbecsüléseden és önértékeléseden dolgoztok. Ezen a problémán simán lehet segíteni, de idő és energia.

2022. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Az önbizalom hiány tényleg nem jó. De az sem jó ha túl nagy az önbizalmad. Pl vannak olyan lányok hogy olyan szinten beképzelt már a szépségétől hogy borzasztó.


Biztos hogy vannak nálad szebb lányok, mindenkitől vannak, nálam is vannak szebbek, de most mit csináljak? Ezen depressziózzak?


Fogadd el magad és azt is hogy a párodnak szép vagy és örülj neki, meríts a párodból önbizalmat, hiszen a legfontosabb hogy neki tetszel.


Én sem vagyok szép, de a férjem így szeret és így tetszek neki.


Egy egészséges féltékenység nem baj hisz ha szereted igazán nem akarod elveszíteni, viszont ha túlzásba viszed akkor elveszíted mert neki sem vasból vannak az idegrendszerei hogy állandóan ezt hallgassa: ú de csúnya vagyok... ez a lány biztos jobban tetszik... ne beszélj vele rá se nézz stb...


Fogadd el magad, neki szép vagy téged szeret és veled van együtt!

2022. jún. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!