Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párod nem fogadná el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párod nem fogadná el, hogy az istenhitet nem szabad tanítani egy gyereknek, mert káros, akkor nincs értelme komolyan tervezni, ugye? Az ilyen nőket jobb kerülni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 20. 21:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem, inkább téged kéne kerülni.
2022. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. febr. 20. 21:20
 3/22 anonim ***** válasza:
43%

Azért mert manapság nem kell erőltetni ezt a vallástémát ha nem egyezik bele a párod, azaz nem hívő.

Olyannak tűnsz nekem mint egy rossz hitgyülis.

2022. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én vagyok az, aki nem hívő. És meggyőződésem szerint a kereszténység káros, Christopher Hitchens gondolataival érték egyet:


[link]


Plzsz, olvastam a Bibliát. Isten megöli benne az egyiptomi elsőszülötteket, vallásháborút is indít a kánaánita népek ellen, stb. A kereszténység felekezetek is szélsőségesek, vannak, akik szerint a Harry Potter démoni!


Szerintem káros, ha egy ilyen isten imádatára nevelik a gyereket!

2022. febr. 20. 21:28
 5/22 A kérdező kommentje:
*plusz
2022. febr. 20. 21:28
 6/22 anonim ***** válasza:
46%

Mivel nem egyezik a véleményetek és ebben a kérdésben nem létezik kompromisszum, így nem egymást keresitek. Nekem semmi bajom a hittannal. Szeretném, ha a gyermekem megtanulná tisztelni mások hitét és több vallással is találkozna, bár én magam sem vagyok vallásos.

Szerintem a vak hit legalább olyan káros, mint a teljes elzárkózás.

Szóval, nem gondolom, hogy egy ilyen nővel úgy általában nem szabad kezdeni, de neked teljesen felesleges.

Vannak témák, amikben muszáj, hogy a pár egyetértsen.

2022. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hát igen, jobb külön menni ilyen esetben. Csak a vita lenne. Mondjuk azt még talán el tudnám fogadni, ha egy normális vallást tanítanának, de ezt a kereszténységet... Áhhh. Szerintem durva, ha valaki kicsit elmélyed benne.


Na, sziasztok!

2022. febr. 20. 21:43
 8/22 harebell ***** válasza:
100%
Gondolom, nem csak ez az egy kérdés van, amiben nincs egyetértés köztetek. Vannak esetek, amikor összeegyeztethető két különböző hitű ember világnézete és működőképes a kapcsolat, de sokszor csak konfliktust szül és jobb elengedni. A leírást és a hozzászólásaidat olvasva ez az utóbbi kategóriának tűnik, nem illetek össze.
2022. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%

Ember!Te most vallástörténeti elemzésre,filozófiára gondoltál vagy gyerekek neveléséhez is elég fontos tarsadalmi normákra, alapelvárásokra.Mert csak közlöm hogy a fenn említett Biblia tartalmazza mindazt, amitől pldaul te is az európai keresztény kultúrkörhöz tartozol,és alapvető társadalmi normákat követsz.Még akkor is ha nem jársz templomba miatyánkat mormolni,és nem hiszel a keresztény tanokban.

Csaxolok!!

2022. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a dolog, amiben feltétlen egyet kell érteni. De legalább meg kell tudni egyezni.
2022. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!