Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szerelem elmúlik, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szerelem elmúlik, miért kezdik mégis sokan újra?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, és én is azt tapasztaltam, hogy szakítás után legfeljebb néhány hónappal a szerelem, kötődés halványul, eltűnik. Mégis itt is azt olvasom, és ismerősi körben is látom, hogy sokan fél-egy-két év után újra összejönnek. Miért? Nem értem. Ha pár hét után, akkor mondjuk, hogy még nem múlt el a szerelem. De fél év vagy egy év után úgy, hogy előtte alig beszéltek? Ilyenkor mi a motiváció?
2021. dec. 21. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Van olyan eset, amikor nem múlik el a szerelem hanem az emberek "komolyodnak" vagy értsd másképp "érnek" meg a kapcsolatra.


Van, hogy elmúlik és el tudja engedni egymást a két fél.


Minden kapcsolat, kötődés egyedi

2021. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Van olyan eset mikor nem mulik el csak felre van téve.


Engem gyerekkori szerelmem keresett meg felnotten ugy, hogy mindkettonknek volt már tobb kapcsolata is, eltelt sacc 10 év is, mégis 10 év utan első nap is azonnal dúlt az a szerelem köztünk ami 10 évvel ezelott. Ugyanott folytattuk ahol abbahagytuk 10 ÉV UTÁN.

2021. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Az előttem lévő 2 kommentelő kicsit optimistán írta le a helyzetet, de elmesélem, hogy én hogyan látom a dolgokat.


Szakítanak a felek, mindenki elkezdi feldolgozni a szakítást, majd újra ismerkedni. Ám rájönnek, hogy talán már nem olyan kelendőek a "húspiacon", vagy esetleg senki nem felel meg az igényeiknek. Úgyhogy visszamennek a régi párjukhoz, akivel már kellően összeszoktak, ismerik egymást, nem kell mindent a 0-ról kezdeni.

2021. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(...)

ez a sok szépség mind mire való?

mégis csak arra fogsz gondolni árván:

minek a selymes víz, a tarka márvány?

minek az est, e szárnyas takaró?

miért a dombok és miért a lombok

s a tenger, melybe nem vet magvető?

minek az árok, minek az apályok

s a felhők, e bús Danaida-lányok

s a nap, ez égő szizifuszi kő?

miért az emlékek, miért a multak?

miért a lámpák és miért a holdak?

miért a végét nem lelő idő?

vagy vedd példának a piciny füszálat:

miért nő a fü, hogyha majd leszárad?

miért szárad le, hogyha újra nő?”

(Babits-Esti kérdés)

2021. dec. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan szeretik még az exüket ilyenkor, a másik része pedig azok, mint amit a 3-mas írt. Leginkább a tini korban kezdődő hosszú kapcsolatoknál van az, hogy a szerelem nem múlik el, csak teljesen más irányba ment el mindkét fél. 16 évesen azonosak voltak, viszont 24 évesen meg már 8 éve együtt vannak, de akkora teljesen más a jövőkép, felnőttek, dolgoznak, már tudják mit akarnak. “Gyerekként” meg csak a szerelmet élik meg. Egyszerűen annyira megváltozik a gondolkodásmód, hogy már képtelenek tovább fenntartani az adott kapcsolatot, különválnak, de szeretik egymást, amit próbálnak elnyomni. Aztán vagy teljesen elfelejtik egymást, vagy nem. Aztán pár év múlva lehet, hogy már működni fog, ami ebben a felnőtté válás időszakában nem működött, mert össze tudják hangolni.

De szerintem ez a ritkábbik eset. Általában tényleg az van, hogy nem találtak jobbat, aztán visszacsúsznak egymáshoz és kezdenek mindent elölről. Ugyanolyan mentalitással, mint azok akik egy idő után lelépnek valakivel több év házasság után, aztán mindenki meg van lepődve. Nagyon sokan csak azért vannak kapcsolatban, sőt házasságban is, mert “nincs más”.

2021. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!