Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Budapesti albérletbe ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Budapesti albérletbe ti vállalnátok gyereket ha havonta marad kb 100e ft?

Figyelt kérdés
Össz bevételünk 440eft-albi120eft-35eft rezsi-70eft kaja- 90 eft egyéb kltg. Jelenleg. Azt mondja hogy a pelenka és egyéb kiadás a gyerekre kb 40-50eft közt mozogna és akkor még az ő fizetése is lecsökkenne. Szóval hónapról hónapra élnénk. Sajnos őnerő még nagyon kevés az 4 év után lenne. Most vagyunk a 30 as éveink elején. Saját lakáshoz öröklés útján tudnánk csak jutni. Szülőkhöz nem akarunk vissza koltozni. Kivan hasonló helyzetben? Kellene több pénz nyilván de a mostani helyzetben,örülünk ha van állásunk.

2021. márc. 15. 09:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
25%
Hát ha Magyarországon senki nem vállalna gyereket aki 200at keres akkor hamar kihalnánk az biztos. Szerintem ha 100 marad az albérleten, kaján, egyéb kiadásokon kívül az bőven elég, sőt közben még félre is tudtok tenni belőle
2021. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Úgy marad 100e ft hogy nincs gyerek
2021. márc. 15. 11:23
 13/30 anonim ***** válasza:
43%
Ennyi pénz egy egészséges babára sem elég. Nem hogy egy betegre...
2021. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%

"Mi is sokan voltunk a kollégiumban, akik szegény családból jöttünk és havi kevés pénzből éltünk, de mégsem vagdostuk az ereinket, hogy inkább a világra sem jöttünk volna."


Van, aki nem ilyen jövőt képzel a gyerekének: külön nyelv, külön sport, külön hangszer, külföldi utak...


Így is, úgy is felnőnek, de inkább akkor így.

2021. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass fórumokat, mi kell a kezdőkészlethez, aztán nézd meg, mibe kerül a marketen.


Az eleje könnyű, míg anyatejes. A tápszer rengetegbe van, főleg ha még mellé allergiás is lesz.


És ha nem neurotipikus, a fejlesztések is rengeteg pénzt visznek el. Mert az államira bekerülni lehetetlen vagy rengeteg idő (az meg itt nagyon számít), úgyis elviszed magánba.


Az ovis kor nyugisabb, a kamaszkor táján megint eldurvulnak az anyagiak, amikor fontos a kortársak vélményénye, és a továbbtanulás biztosítása.


Ehhez kevés a maradék havi 100.

2021. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szülni, csak később a gyereket frusztrálni fogja, hogy semmire se futja nektek, esetleg kiközösítik miatta. Nektek is fájni fog, hogy nem tudtok mindent megadni neki(k). Én megpróbálkoznék külfölddel, legalább egy időre, ha a munkahelyváltás, továbbképzés nem esélyes, nem tudom mivel foglalkoztok.
2021. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
33%

14. De nem az anyagi, tárgyi javak birtoklásától lesz valakinek jó vagy rossz élete bizonyos szint felett már. A fejedben lévő dolgok, az emberi kapcsolataid minősége sokkal jobban meghatározza az elégedettségedet, mint az, hogy most 300 vagy 400 ezret keresel, vagy koliban vagy albérletben lakhattál egyetem alatt.


Oké putris senki ne legyen, de ti túlértékelitek az anyagi dolgokat. Nem ott kell a boldogságot, elégedettséget keresni. Mondom ezt úgy, hogy én is teszek a jólétemért, de az csak az anyagi szükségletek kielégítése. Az még egyáltalán nem az egész élet.

2021. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
17%

Tényleg ennyire féltek a nem jómódban éléstől, hogy inkább ti magatok is meg se születtetek volna, minthogy átlagos vagy az alatti anyagi körülmények között nőjetek fel?


[link]

[link]

[link]

[link]

2021. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
86%

18-as, te éltél szegénységben?


Mert én igen. Tudom, milyen az, amikor egész héten nem eszel főtt kaját, csak vajas kenyeret és amikor olyan hideg házban ébredsz télen, hogy meglátszik a leheleted. Amikor nem jut semmi privát szféra, és otthon örökös stressz van, ordibálás meg idegbetegség, mert a szülők kikészülnek azon, miből javíttassák meg az elromlott mosógépet és mindezt a gyerekeken vezetik le. Amikor egy nadrágban jársz az iskolába és te vagy az, aki soha nem vehet semmit a büfében, mert száz forintot sem kap otthon és ezért az iskolás évek folyamatos cseszegetéssel, gúnyolódással, megalázással telnek.


Pedig ez még nem is a mélyszegénység, ahol a fal is rád ömlik meg csak a mentális eszel hétköznap, ha kapsz.


Na, nálam nem sokon múlt, hogy nem lettem öngyilkos tizenévesen és máig azt mondom, rengeteg szerencse is kellett, hogy kimásszak ebből a gödörből és normális életem legyen. De még ma is cipelem bizonyos fokig a múltat. És látom, hogy mások em os tudtak belőle kimászni, látom, milyen életük van és hogy végezték.


Na, én megfogadtam, hogy gyerekem majd akkor lesz, ha normális körülményeket tudok biztosítani, és itt nem Iphone-ról meg új ruhákról beszélünk. Az a baj, hogy nálatok csak ez a véglet van, azt hiszitek, mindenki ezekről beszél "alapok" alatt pedig nem.


De egy olyan pár, aki albérletben él és akinek havi 20-30 ezre maradna meg gyerek mellett, pillanatok alatt olyan körülmények között találhatja magát, mint amiről fentebb írtam.

2021. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
A Kiszámolós cikkeket meg felesleges idelinkelni, mikor a fél blog arról szól, hogy csinálj több pénzt, milyen szánalmas, ha csak 200 ezret keresel és az írója pont most néz 100 millióért házat éppen. Én is tudom bort inni és vizet prédikálni.
2021. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!