Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen betegséget, fogyatékoss...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen betegséget, fogyatékosságot tudnál elfogadni ismerkedéskor?

Figyelt kérdés

Gondolhatunk bármire. SM, végtaghiány, simán mozgássérült, vakság, siketség, gyógyuló daganatos, autista, asperger...

Férfi vagy nő vagy, hány éves vagy?



2020. nov. 16. 12:48
1 2
 11/17 Ollókezű Edward ***** válasza:
Olyan krónikus betegséget, ami kezelhető, és nem rövidíti meg az életét, pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, ilyenek simán jöhetnek. Siket-némaság is. Azt nem tudom, hogy egy súlyosan látássérülttel vagy vakkal együtt tudnék-e élni, mert van a családi és ismerősi körömben, és hát mit mondjak, nem egyszerű velük. Amilyen jellegű kapcsolatban állok velük, úgy tök jó, de élettársként együtt élni, hát nem tudom.
2020. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%
Mozgássérült, inkontinencia. (F38)
2020. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Testi fogyatékosságot simán (vakság, végtaghiány, stb), feltéve ha az illető is kellő humorral áll a betegségéhez.

Ha ő viccet csinál belőle, akkor én sem feszengenék mellette.

Értelmi fogyatékossal nem kezdenék. Egy autista kislányt nevelek, ő sajnos középsúlyosan érintett és senkinek nem kívánom ezt az életet. Széles a spektrum, sokszor olyanok is kapnak diagnózist, akiről a való életben nem mondaná meg az ember, hogy gondokkal küzd, de én akkor se vállalnék be egy ilyen kapcsolatot.

2020. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13-as vagyok

30/N

2020. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Végtaghiányt igen ha ugy alakul h egyebkent szuper a randi. De ebben is vannak fokozatok pl egy kar vagy egy lab, toloszekessel nem randiznek mert nagyon mas az eletunk, de van olyan ismerosom aki pl igen es nala sincs semmi fogyatékosság. Fel szemre vak, hallokeszulekes de nem sukettel is randiznek. Krónikus betegseg pl szívbeteg, cukorbetegség is.
2020. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

29/N voltam

2020. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#Végtaghiány és mozgássérültség


Nincs vele bajom, ha amúgy tetszik egy fiú, de nagyon más az életünk. Hozzá lehet szokni, persze, de nyilván egyszerűbb egy "átlagos" emberrel élni. De ha úgy adódna, hogy egy ilyen srácba leszek szerelmes, ez nem fog meggátolni! ;)


#Vakság


Ez még bonyolultabb. Érdekes lehet megismerni egy vak életét, de nem biztos, hogy meg tudnám tanulni. Ő valahogy egy másik világban él, mint én. Persze az sem mindegy, hogy veleszületett vakság, vagy balesetben szerzett. Ha így született, kevésbé valószínű, hogy depressziósan fogja fel a "fogyatékát", viszont tényleg külön világban él. Nem tudja mik azok a színek, mi az a fény...Ezzel ellentétben, aki baleset vagy betegség miatt veszti el a látását, tudja, hogy hogy néz ki a világ, nem csak tapogatásból,szagokból és hallásból. De nagyobb az esélye annak is, hogy szomorú, vagy megkeseredett a ráboruló sötétség miatt.


#Siketség és süketség


Ez kicsit könnyebben megoldható dolog, mint a vakság. Persze, meg kell tanulni a jelnyelvet, de kb. ennyi.



#Gyógyuló daganatos


Nem értem. Egy 4. stádiumú rákossal nem jönnék össze, mert tudom, hogy hamarosan elveszítem, de egy gyógyulóval? Miért is ne! Éppen a második életét kezdi, és azt velem szeretné tölteni? Naná!



16/l

2020. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!