Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen betegséget, fogyatékoss...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen betegséget, fogyatékosságot tudnál elfogadni ismerkedéskor?

Figyelt kérdés

Gondolhatunk bármire. SM, végtaghiány, simán mozgássérült, vakság, siketség, gyógyuló daganatos, autista, asperger...

Férfi vagy nő vagy, hány éves vagy?



2020. nov. 16. 12:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Miért kell elfogadnom?
2020. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Vizelet inkontinencia. F65
2020. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

"Igazi" autistával te nem nagyon fogsz ismerkedni, mivel általában nem is nagyon vevőek rá. A távolabbi környezetemben van 2 ilyen ember, még a kommunikációjuk is nehézkés, sok dolgot nem értenek amit mások igen - viszont sok dologban jobbak, mint mi többi ember. Így őket nem ártana eltávolítani erről a listáról, mert nem túl igazságos.



De a legtöbb betegséget nem tudnám. És nem azért, mert kevesebbnek tartom, vagy ilyesmi, hanem mert nem tudnám nem sajnálni, mindig félnék, hogy rosszat mondok véletlenül és megsértem vele, így ha van is a közelemben sérült ember, mindig nagyon szorongok, nem tudok vele úgy igazán jól elbeszélgetni, még akkor sem, ha őt nem zavarja a saját állapota.



Általában kivívják az elismerésem, tényleg döbbenetes sokuk kitartása, lelki ereje, mindig gúny nélkül teljesen dicséretes, példás, nagyon sok "átlagos" embert leköröznek ilyen téren. De attól még mindig kicsit más szemmel nézek rájuk, és nem tudok máshogyan tenni.

2020. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#1 Nem kell. Értelemszerűen ilyenkor a válasz: semmilyet.
2020. nov. 16. 13:03
 5/17 Noren1989 ***** válasza:
60%

Mandulagyulladàs, diabétesz, veleszületett szívbetegség.

Így elsőre.

2020. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Noren1989 ***** válasza:
89%
31/F, lemaradt.
2020. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Sok fajtát
2020. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#3 Van egy aspergeres ismerősöm, de autistaként beszél magáról. Tehát nem vagyok otthon a témában, hogy honnan és meddig. És bocsi, eltávolítani már nem tudom. :D


Mit takar, hogy "De attól még mindig kicsit más szemmel nézek rájuk"? Nem tudod a társaság, társadalom teljes értékű tagjának tekinteni? Vagy mit?

2020. nov. 16. 13:09
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, a kort és nemet megköszönném. Érdekes lenne látni, melyik nem és korosztály hogy áll a kérdéssel.
2020. nov. 16. 13:11
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

8.


Én sem voltam, amíg nem láttam élőben és nem lett olyan ismerősöm akinek a családjában van, és ő sokat mesél a betegségről, és arról, hogy milyen nehézségekkel jár az életük emiatt. Azt kell mondanom, hogy rengeteg az előítélet és a tévhit a betegséggel kapcsolatban.

2020. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!