Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Milyen elvárásokat tartotok humánusnak, és milyen elvárásokat fasisztoidnak?
"Magyarán nem az ember teljesítményeit kéne figyelembe venni, hanem a személyiségét."
A teljesítményed gyönyörű tükre a személyiségednek. Nincs jobb indikátor arra, hogy milyen ember vagy. Nem véletlenül mondják, hogy akinek nincs semmije az annyit is ér.
"#18 Ha te is egyetértesz azzal, hogy a pénz nem boldogít, akkor úgy látod van értelme ennek az anyagias rendszernek és szükség van egyáltalán pénzre?"
A pénzre szükség van, nem véletlenül váltotta fel a cserekereskedelmet. Ha értéktelennek gondolod a pénzt, menj el egy kórházba, alapítványhoz, ott majd felvilágosítanak, hogy miért fontos.
"Szerintem a pontozással, érdemjeggyel van az egyik probléma, ami újratermeli a társadalmi problémákat, egyenlőtlenségeket osztályokat."
Amennyiben egy tanár normálisan osztályoz, nincs az érdemjegyekkel probléma. Nekem jár az ötös, amiért időre elkészítettem a feladatot, a megadott mennyiségben és igényesen, aki pedig két nappal a határidő után beküld egy öt mondatos semmit jár az egyes.
"Ezért úgy kéne átalakítani az oktatást, hogy színvonala legyen, valódi tudást adjon át, megmaradhat az alap, a közép és a felső oktatás, de mindenki számára legyen biztosítva."
A magyar oktatás messze el van maradva (ezért is jöttem ki külföldre egyetemre), de nem ezért. A valódi tudás a fontos, ezzel egyetértek, de a felső oktatás mégis hogy lehetne biztosítva mindenkinek? Nem, az azoknak van, akik vagy eleget tanultak, vagy eleget fizettek, de inkább az előzőknek. Ha szeretnél valamit elérni, például egyetemre járni, azért tenni (!) kell, mert elvárni ostobaság.
"Még az olyan emberek számára is, akiket mostanság söpredékeknek neveznek, mert kikéne rángatni őket, abból a rossz állapotból, amibe vannak, és a pontozás ugyanúgy szabadság korlátozó eszköz, mint a pénz."
Az embereknek adottak a lehetőségek, ők döntik el, hogy élnek-e vele, avagy sem. Nem neked vagy nekem kell kirángatni őket, hanem nekik kell kilépniük onnan. Ha erre képtelen vagy nincs rá igényük, az az ő felelősségük.
Ismételten: téged senki és semmi nem kötelez senkire, de cserébe te se kötelezhetsz senkit semmire.
22/L
Egy olyan rendszert éltetsz, kérdező, amelyről a történelem minden esetben bebizonyította, hogy nem működőképes.
Mellesleg a te személyiséged az itteni megnyilvánulásaidat alapul véve full gáz.
#22 Ebbe nincs igazad, hogy mindenkinek van lehetősége. Nagyon álomvilágban élsz, ha ezt a kapitalista hazugságot elhiszed. Akkor lenne mindenkinek igazán lehetősége, hogyha nem lenne se állam se tőke, mert akkor olyan életet tudna kialakítani magának amilyet szeretne. Úgy látod, hogy aki nem élvezi a munkáját az csak az ő hibája? Miért alakultak ki régebben a szoclialista forradalmak, hogyha minden rendben van? Miért volt rengeteg író, költő, filozófus és többi intellektuális gondolkodó antikapitalista? Azért, mert azokat a gátakat érezték, amiről én írtam. Legjobb barátom egy nagyon jó gondolkodó, értelmiségi ember és minden vágya, az hogy a szüleitől elszakadjon és a barátnőjével külön lakásban éljen. A pénz hiánya miatt nem tudnak elköltözni, nem azért, mert életképtelenek, és innen látszik, hogy a pénz az egy szabadság korlátozó eszköz. De én kitudnék békülni egy igazságos újraelosztó, szocdem gazdasággal is, ahol a kapitalizmus agyon szabályozzák, mert az is jobb, mint a semmi, csak nem oldana meg minden problémát a szociáldemokrácia, csak részlegesen.
Valójában akkor lenne igazán szabadság, ha megszűnne az állam, a bérmunka, a tankötelezettség, ponthatárok. Igen mindenkinek legyen joga ahhoz, hogy tanuljon még akkor is, hogyha rossz osztályhelyzetbe született, mert ki vagyok én, hogy korlátozzam abba, hogy tovább tanuljon úgy is, hogy mondjuk nincsenek jó érettségi pontszámai. A pontozás semmit se jelent, csak egy látszat intézkedés, amivel fenntartják a fent levő status quot.
"Magyarán nem az ember teljesítményeit kéne figyelembe venni, hanem a személyiségét. "
A kettő igen szoros kapcsolatban van egymással. Egy lusta, tanulatlan, motiválatlan ember teljesítménye igen kevés és személyiségre sem vonzó.
#26 [link]
Az anarchista kommunisták elutasítják azt az állítást, miszerint a bérmunkára szükség van, mert az "emberi természet" miatt az emberek alapvetően lusták és önzőek.
Nincs olyan, hogy lusta. Ne a kapitalizmus hazugságait szolgáld!
Az a helyzet, hogy te ebben a világban életképtelen vagy. Sehol, semmikor, senkinek nem jár semmi alanyi jogon, csak mert élve született.
Az ember alapvetően lusta, önző, és ostoba. Ez van. Ha a világ a te szabályaid szerint működne, akkor még mindig kőbaltával csapkodnák egymást agyon. A legtöbb gyerek nem szeret iskolába járni, se tanulni. Ha rajta múlna, otthagyná a búsba, és mesét nézne egész nap, miközben csokit zabál. A legtöbb ember igénye pedig "csupán" a maximum. Lásd a milliárdosok világát, akiknek semmi se elég, és ott vannak azok a milliók, akik őket ész nélkül majmolják.
Egy világ, ahol senki se dolgozik, nem teremt értéket, nem szolgáltat semmit, nem gyógyít, csak kaviárt zabál a pezsgővel töltött medencében, és élvezi a luxust, amit nyilván a hangyák hordanak össze.
Személyiség? A tiéd elég elrettentő, teljesen kizárt, hogy jót tudjunk beszélgetni, és teljesen más az értékrendünk. Szóval szevasz lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!