Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
E-cigi kizáró ok?
#1
Gimnázium 10. osztályában tanulnak a diákok az alkoholokról.
Ebbe a csoportba tartozik az eliquid két fő összetevője.
-A növényi glicerin: ami egy háromértékű három szénatomos alkohol. Másnéven triol. C3H5O3 A képlete. Alkotóeleme az úgynevezett triglicerideknek, amit a hagyományos köznapi értelemben zsíroknak és olajoknak nevezünk. A glicerin ekkor három zsírsavval kondenzációs reakcióban észterkötést létesít. A zsírok metabolizmusa során és katabolizmusa során is keletkezik az emberi szervezetben. Felhasználása sokrétű: élelmiszeripar, kozmetikumok, füstgépek, gyógyszerek.
És mint minden oxigén tartalmú szénhidrogén vizzé és széndioxiddá ég el.(már amennyiben égésről beszéhetünk a liquid esetében , tehát nem ég el de ha el is égne akkor sem mérgezőek vagy károsak az égéstermékei.)
-Propilén glikol: Egy vicinális diol. másnéven olyan alkohol amelyben a két hidroxilcsoport szomszédos szénatomon helyezkedik el. Három szénatomos, a képlete: C3H8O2. Szintén vízzé és széndioxiddá ég el ha el ég. Felhasználása szintén sokrétű: Ételekben aromák vivőanyagént, édesítőszerekben, fagylaltokban. Injekciók töltőfolyadékaként, füstgépekben. Tehát megint ezer meg egyféle képpen bevisszük a szervezetünkbe úgy hogy nem is tudunk róla. Eddig semmilyen tanulmány nem bizonyította hogy bármilyen negatív hatása is lenne olyan mennyiségben fogyasztani ahogy az ecigivel tenné az ember.
-Aromák és nikotin: Igen ez a szűk keresztmetszet , a nikotin nyílván káros ez tény. De ez nem feltétlen része a liquidnek. Sok nikotinmentes liquid is létezik. Ez nem különösképpen az ecigitől függ a nikotin így is úgy is idegméreg. Az aromák viszont nyílván nem a leg természetesebb dolgok, de gondoljunk bele mennyit fogyasztunk belőlüka különböző ételekben, italokban. Ugyan olyan ha nem jobb minősítéssel rendelkeznek ezek az aromák mint amik az ételünkbe kerülnek. Nem állítom és senki nem állítja hogy az ecigi egészséges, de kétségtelenül egészségesebb mint az analóg cigaretta. Bár technikailag semmit sem egészséges belélegezni az alpesi hegyilevegőn kívül kb. Egy téli szmogosabb nap egy városban, vagy csak pár óra budapest belvárosában sokkal sokkal károsabb a tüdőre nézve mint az ecigizés. Tehát így áll a dolog. Ezek tények. Amit még egy gimnazista fiatal is tud aki nem aludta át a kémia és biosz órákat.
Üdvözlettel: Pegvik
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!