Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha nem tudom komolyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha nem tudom komolyan venni az egyik barátnőm kapcsolatát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alapvetően nincsen hozzá közöm, viszont évek óta ismerjük egymást (tulajdonképpen együtt nőttünk fel), szinte naponta találkozunk, beszélgetünk és a kapcsolatukról is hallok eleget. Én örülnék neki, hogy van valakije és nem is akarok beleszólni, viszont néha nem is értem őt és nevetségesnek találom az egészet, emiatt nem tudom komolyan venni. Sokszor inkább nem is szólok semmit, mert őszintén nem tudnék jó dolgot mondani.

Külföldi barátja van, aki jelenleg Londonban tanul, míg a barátnőm pedig itthon tanul egy vidéki városban. Itthon találkoztak körülbelül egy éve (nem történt közöttük semmi), amíg a csávó itt volt Magyarországon (csak átutazóban, jött és ment is) onnantól kezdve pedig a neten beszélgetnek. Ők ezt nevezik kapcsolatnak. Azóta kb. 2 alkalommal találkoztak, később is max. a szünetekben tudják látni egymást, amikor a fiú meglátogatja. Viszont már be van nekik tervezve, hogy majd ekkor és ekkor találkoznak, a srác már megígérte, hogy ide viszi meg oda viszi, kiköltözhet hozzá stb. A barátnőm pedig örül neki és kb. minden második mondatában benne van a barátja vagy a kapcsolata, viszont nem látom rajta, hogy ténylegesen szeretné vagy szerelmes lenne és szerintem ez nem is rendes kapcsolat. Inkább úgy beszél róla mint egy akármilyen ismerőséről, akár picit dicsekedve és olyan mintha "legyen valakim" alapon lenne barátja vagy hasznot akarna belőle húzni (bár én személy szerint nem ilyennek ismerem). Szóval szerintem ez nem rendes kapcsolat, emiatt picit nevetségesnek tartom, amikor úgy beszél róla, mintha évek óta együtt élnének, miközben szerintem ilyen körülmények között nem ismerik egymást igazán.

Ti ezt komolyan tudnátok venni vagy szerintetek ez teljesen normális?


2019. aug. 12. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, én egyetértek veled. Szerencsére nem is nekünk kell hogy tetszen a kapcsolata. Majd megunja, ha ez így megy tovább sokáig.Az én egyik barátnőmnek is fura kapcsolatai szoktak lenni, de nem kommentálom, csak ha valamire rákérdez.
2019. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én is így indultam a barátommal, és jövő héten összeköltözünk, itt Pesten fog tanulni szeptembertől. Mi sem tudtunk eddig sűrűn találkozni, viszont tavasszal itt volt velem néhány hetet, szóval kicsit "együtt laktunk" bár mostantól lesz majd az igazi.


Az, hogy nem tudnak annyit találkozni mint más kapcsolatban élők, nem jelenti azt, hogy az ő kapcsolatuk semmit nem ér és nem is igazi kapcsolat. Főleg, ha tervben van az összeköltözés és hajlandóak is a változásra a felek.

2019. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Irigy vagy.
2019. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A "nem tudnak annyit találkozni, mint mások" az az én szememben azért picit más, mint az, hogy úgy jössz össze valakivel, hogy egyszer összefutottatok egy helyen, váltottatok pár szót és akkor utána ti onnantól kezdve együtt vagytok. Ez olyan, mint valami egyezmény. Ezt leszámítva pedig összesen két alkalommal találkoztak, amikor ismét erre járt a srác. Az más, ha valaki egy meglévő kapcsolatban vált távkapcsolatra, mert úgy hozza az élet, hogy elköltözik stb. és ezt értem is, de szerintem ez nem kapcsolat... Lehet, hogy én látom rosszul, de ez az én szemeben max. a levelező partner kategória. Nem is ismerik egymást rendesen, nem töltöttek együtt huzamosabb időt (erre a közeljövőben nem is lesz lehetőségük), csupán annyit tudnak egymásról, amit megosztanak egymással a beszélgetések során, testiség nulla, közös élmények nulla, szóval én tényleg nem értem őket. Az összeköltözés sem azt jelenti az esetükben, hogy próbálnak valami megoldást találni arra, hogy többet lehessenek együtt, hanem a srác ígérgeti, hogy majd egyszer összeköltöznek, ha végeznek a tanulmányaikkal (ami még legalább 5 év mindkettőjüknek) és akkor majd együtt lehetnek. Addig marad ez, hogy évi 1-2 alkalommal találkoznak, amikor idetéved a fiú. Szerintem ez nagyon fura...
2019. aug. 12. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Mi 2 évig távkapcsolatban voltunk. Havonta ,kéthavonta találkoztunk 1-1 hétvégére.Nyilván tudtuk, hogy igazi ,,próbatétel" az lesz ha napi szinten is együtt élhetünk.Végül elég jól szerepelünk, 10 éve élünk együtt és 2 gyerekünk született. Nem tudom mennyire gyakori az ilyen, de szerintem simán lehet működő kapcsolat is ebből még.
2019. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!