Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor hogy is van ez?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Most akkor hogy is van ez? Tényleg a magyar nőknek vannak túlzott elvárásaik?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Eddig 3 komolyabb kapcsolatom volt, meg pár kisebb-nagyobb kaland. Kicsit több, mint 3 éve szakítottam exemmel, azóta egy barátság extrákkal-féle pár alkalmas kalandon kívül senkim sem volt, pedig próbálkoztam. Nem vagyok az az extrém helyes pali, de próbálom magamból a maximumot kihozni mind külső, mind belső terén.

Tegnap este értem haza, tesómnál nyaraltam Angliában 14 napot. Ez idő alatt 10 nővel ismerkedtem össze, 5-tel eljutottunk a randiig, 2-vel le is feküdtem, az egyikük talán komolyan is gondolná a dolgot, valamint 3-mal a kapcsolatot is tartom, tehát beszélünk neten keresztül. Mielőtt nekem esnétek, nem voltak csúnya lányok, hiszen magamról is tudom, hogy válogatós vagyok.

A magyar nők pedig szinte szóba se állnak velem. Pedig nem vagyok elveszett gyerek, szeretek beszélgetni, nincs semmilyen rögeszmém, stb. Akivel itthon eddig eljutottam a randiig (1 év alatt kb 2 lány), mind a pénztárcámban akart turkálni, hogy keresek, van-e házam, és így tovább. Az angol csajok közül egy sem kérdezett az anyagi helyzetemről, inkább a személyiségem felé mutattak érdeklődést. Sőt, akivel lehetne komolyabb is, mondtam neki, hogy nem tudom, mihez kezdenék ott kint, egyből rávágta, hogy költözzek hozzájuk (szüleivel él), és majd kiforrja magát; tehát EGYÜTT akarja elkezdeni az életet, nem úgy, hogy beleül a készbe, mint amire a magyar nők többsége vágyik.

A hó végén még megyek az Azori-szigetekre is nyaralni, ott már teljesen direkt módon fogok egy ilyen "tesztet" csinálni a csajokkal, mert szerintem ez a túlzott elvárás igenis a magyar nők népbetegsége kezd lenni.

Szóval mit gondoltok erről? Van valakinek hasonló tapasztalata, tényleg csak a magyar nők ilyen gyökerek?


Ui.: igen, a kérdést valamelyest a feszültségkeltés kedvéért is írtam, tehát bátran oltsatok le, mert itt úgyis én leszek a gyökér. =)


2019. aug. 11. 10:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ,csak sok országban jobb az átlag kereset.


Gondolj bele hány millióan vannak itt minimálbéren....

2019. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nőknél nagyobb rbancokkal sehol nem találkozol. Nem a magyar nőknek vannak nagy elvárásaik, egyszerűen csak az angolok állnak le gyakorlatilag bárkivel. Nagyon nem vagyok egy prűd vagy földhözragadt ember de még nekem is kikerekedett a szemem amikor kint voltam és láttam, hogy tényleg bárki jó nekik csak fsz legyen, minden este másik pasi az ágyban, egy szál tangában bulizunk, 16 évesen már becsúszik a gyerek stb.

Én ezt nem tartom pozitív példának. Egy intelligens embernek legyen elvárásai. Szerintem az lenne az alap, hogy nem jövök össze és nem fekszem le akárkivel. A magyar nők elvárásait teljesen korrektnek gondolom, az angol csajok viszont botrányosan igénytelenek párválasztási szempontból.

2019. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#1: nem tudom, mi tart vissza, de erősen gondolkodom a költözésen.

#2: hónap végén megyek az Azori-szigetekre, egyedül, önerőből, ahogy a kérdésben is írtam. Csóró lennék? oO

#3: egy gyerek választás szempontjából nálam is hatalmas hátrány lenne, ezt őszintén bevallom. Nem mondom teljesen kizáró oknak, de egy gyerekes nőnek mindig a gyerek lesz az első, és nem biztos, hogy egy normális vacsorát tudnék az adott hölggyel, gyerekmentesen végigcsinálni. A korrekt válaszod köszönöm.

#4: oké:DDD Nem jellemző rám a könnyűvérűség, de azért 3 év szeretet nélkül, az 3 év szeretet nélkül.

#5: exem 1 hónap után költözött hozzánk, akkor még szülőkkel laktam. Utána próbáltunk együtt közös életet csinálni, ami nem jött össze. Pontosan erre irányul a kérdésem, hogy KÖZÖSEN összehozni egy életet, nem úgy, hogy nekem van, a hölgy meg beleül - vagy akár fordítva.

#6: így van. Végülis az angol a keresetéből simán megengedheti magának az összes márkás ruhát, a magyar meg turizza azokat, amiket az angol eldob. De ők az igénytelenek, oké. Kérlek, hozz több példát is, milyen igénytelenek az angolok ezen az egyen kívül!

#7: ;)

#8: nem tudom, egyszerű átlag magyar vagyok, világosbarna hajjal és kék szemmel. A személyiségem se túl érdekes, nem vagyok atomfizikus, vagy bármi. Sőt, még alacsonynak is számítok. Vagy a magyar ennyire egzotikus lenne a sok balkáni közül, hogy olyan különös ismertetőjegyei vannak, mint egy brazilnak?

#10: valóban olyan volt ez a 2 hét, mint egy álom.

#11: most ezzel arra gondolsz, hogy olyan országban, ahol jobb a kereset, ott nem annyira a pénzre mennek a nők? Mert én is pont erre gondoltam.

#12: 2-300 ezer forintos átlagkereset mellett szerinted reális az az elvárás, hogy valakinek 24-25 éves korára saját, hitelmentes háza és autója legyen, amit egyedül fenn tud tartani? Itt, Nyugat-Balkánon szerintem már az is jó eredménynek számít, ha egy fiatal pár ki tud törni a faluból, és ketten együtt megélnek városban. Nekem sokkal jobban tetszik az a hozzáállás, hogy bárkivel hajlandók beszélgetni, egyesek esetleg még távolabb is mennek, mert így derül ki, hogy valóban összeilletek-e. Itt: ne menj oda a lányhoz könyvtárban, mert olvas - ne menj oda utcán, mert akkor creepy vagy - ne szólítsd le buszon, mert ne - egyszerűen ne szólj hozzá, de azért te kezdeményezz. Ott sokkal nyitottabbak, odamész, beszélgetsz, ha nem jó, akkor arrébbmész. Itthon a #metoo dívik, tehát leszólítalak, és beperelsz, mert zaklatlak. Az ilyen fajta zárkózottsággal egyszerűen nem lehet mit kezdeni...

2019. aug. 11. 14:55
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Itthon a #metoo dívik, tehát leszólítalak, és beperelsz, mert zaklatlak. Az ilyen fajta zárkózottsággal egyszerűen nem lehet mit kezdeni..."


Azért ehhez tegyük hozzá, hogy ha itthon valakit tényleg zaklatnak, vagy családon belüli erőszak történik, akkor a rendőrség a vállát vonogatja, hogy amíg vér nem folyik, ők nem tehetnek semmit... sokszor meg még azután sem. Ráadásul mindig a kiszolgáltatottabb félre mutogatnak, hogy biztos ő provokálta a szitut, ezért nyilván minden az ő hibája. Na most ilyen társadalmi környezetben, ahol tudod, hogy te vagy a gyengébb, és bárki támad rád, úgyis a te hibád lesz, te mernél nyitni idegenek felé? Persze, hogy itt a csajok zárkózottabbak, mert relatíve nagyobb veszélyben vannak, mint akár Angliában, ahol ha kihívják a rendőrséget, ott tényleg történik is valami.

Ezt a #metoo mozgalomtól való rettegést pedig egyszerűen nem tudom értelmezni. Itthon még sosem hallottam róla, hogy bárkit is lecsuktak volna bemondásos alapú zaklatásért, mégis mindenki ettől retteg, pedig csak urban legend szintjén létezik a dolog. Vagy ez is csak egy jó kifogás arra, hogy a férfiak miért nem tudnak/akarnak kezdeményezni, és hogy mostantól miért legyen ez (is) a nők feladata?

Ezt most csak így a margóra, mert felötlött bennem az utolsó pár sorod alapján.


A kérdésre reagálva pedig én is úgy gondolom, hogy ha itthon a nők jobban is foglalkoznak a pénzügyekkel, mint amennyire illene, azt nem azért teszik, mert lelketlen aranyásók - legalábbis a legtöbb -, hanem mert itthon egyszerűen nehéz megélni. Ha tudja magáról, hogy ő nem fog tudni komolyabb összeget előteremteni belátható időn belül, akkor ezt a másiktól fogja elvárni, de legalábbis reménykedik abban, hogy megvan benne a potenciál. Fair vagy nem fair, de amíg nem lesz jobb itthon az átlagfizetés a fogyasztói árakhoz képest, addig ez mindig központi kérdés lesz a gazdaságilag kiszolgáltatottabb fél számára.

2019. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

azert eznagyon a "jajj panaszodni vagyom" hozzaallas.


plusz: en senkivel nem koltoznek ossze 1 honap utan. nem azert, mert nem akarok kozos otthont epiteni valakivel- amint lediplomaztam, ez a terv a baratommal. de 1 honap alatt meg szerelmes se leszek, kb ki se mondjuk meg, hogy egyutt vagyunk. ket hetbe mifer bele?2randi?:D foleg ha ennyi novel hetyegtel, lehet delelott meg mast dugtal, mikor talalkoztal vele delutan. es erre akar odakoltoztetni?:DDD ne haragudjde ez nevetseges.


en nem vagyok bunko azokkal, akik leszolitanak barhol. ha te a gyakoris "jaj se itt, se ott" lanyokra hallgatsz a te bajod, megis rengeteg srac tud fesztivalon, egyetemi campuson, vonaton, volanbuszon ismerkedni. ha te nem mersz odamenni, az a te dolgod.


erdekes mod azen baratnoim egyike sem azzal kezdi, h van e kocsid meg lakasod.


szoval rosszul valasztasz...

olyan nincs, h egyik helyen 0 no, masikon meg duskalsz bennuk

2019. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A 12 írta le a frankót. Az angolok szexuális kultúrája a kutyákéval vetekszik. Nem véletlenül ott van a legtöbb tizenéves leányanya egész Európában.
2019. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!