Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A Naprendszer bolygóin élhetne...

A Naprendszer bolygóin élhetnek szilícium alapú intelligens életformák?

Figyelt kérdés

Pl. a Naprendszer 3,4, és 5.-ik bolygóján?

Bizonyíték nincs, de elméletileg élhetnek-e földönkívüliek?

Ezeken a bolygókon mik a domináns elemek?



2013. dec. 5. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem erről nincs koncepciónk. Az egyetlen intelligens életforma amit ismerünk az szén alapú. Ez az ember. Földőnkívüli élőlények természetesen létezhetnek, de hogy ezek között van-e szilícium alapú intelligens életforma... hát nem tartom valószínűnek.
2013. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Mondjuk a 3. bolygó a Föld, azt talán már tudjuk, itt milyen létformák vannak. Persze mindig érhetik az embert meglepetések.
2013. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a mi Naprendszerünkben csak szén alapúak vannak, de máshol simán lehet szilícium vagy akár ammónia alapú élet .
2013. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem


Üdv : diator

2013. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Szecsői Tibor ***** válasza:

"szilícium vagy akár ammónia alapú élet ."

Esetleg PVC alapú élet, nyilván. A Si még oké, azt értem, de az ammónia honnan jött? Az max oldószer lehetne víz helyett valami alternatív (és ezt a szót jól nyomjuk meg) biokémiában...


#2 Ehhez hozzátéve: az 5. meg a Jupiter. Ott is viszonylag nehéz elképzelni életet. A holdjai az más tészta.

2013. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Boldi11 ***** válasza:
53%
A naprendszerbe valószínűleg nem fordul elő semmilyen életforma rajtunk kívül (persze baktériumok és vírusok igen pl a SAS vírus ami bizonyítottan nem földi eredetű) de sokan mondják h si alapú életforma is létezhet mivel hasonló vegyületeket képes alkotni mint a szén.
2013. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megmondani mivel nem tudjuk a választ. De a Jupiter Europa nevű holdján el tudom képzelni akár a bakteriális életet is.
2013. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Boldi11 ***** válasza:
igen az valószínű ,mivel az európa felszínét jégpáncél védi ,de alatta víz található ami az élet kialakulásához nélkülözhetetlen , bár a légzésre alkalmas gázok nem tudom , h jutnak átt a jégen ,de lehet h oldott állapotban nagy mennyiségben a vízben van.....
2013. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég valószínűtlen. Vegyész vagyok, tudom a kémiát. Meg a biológiát. Az egy dolog, hogy a szén hasonlóan reagál. Mondjuk az oxigént vegyük példának.

Miért pont ezt? Mert az élet nem csak a szén oxidált és redukált alakján alapszik. Hanem a vízen is. Oxigén meg kell ehhez is, mint ahogy a légzéshez is.

A szilícium nehezen reagál az oxigénnel, ezért légzésre nem lenne alkalmas. Vagy ha igen, az nagyon nagyon kis mennyiség, amit felhasználhatnának légzésre. Mellesleg amíg a szénnel alkotott (most a CO2-ról beszélek, mivel légzés) gáz az könnyen el tud távozni a szervezetből, addig a Szilícium-oxid az kevésbé, mivel szilárd, és kristályos rácsba rendeződik.

Ott a metán (CH4) ami van az űrben. És akkor ott a hasonló szilán (ahol a szilícium a szénhez hasonlóan 4 hidrogénnel lép kapcsolatba), azt még nem találtak szerintem. Csak egyszerűbb oxigénnel alkotott vegyületeit.

Vegyész vagyok, azt elfelejtettem az elején közölni.

Anna azt írtad hogy lehet hogy van NH4 alapú élet. Vizes oldatokkal nem foglalkozom, de az biztos, hogy ez is valószínűtlen (de sokkal valószínűbb, mint a szilícium), mert az ammóniának a feszültsége sokkal kisebb (fejből nem tudom hányszor kisebb), mint a vízé (ugye az élet vízen is alapul) így a hidrogén kötései világos, hogy gyengébbek. Így viszont (a valóságban például) a molekulákat (az apolárisat) alig köti meg. De (alacsony hőmérsékleten) ez sokkal valószínűbb, (mint a szilíciumos megoldás), csak ugye ott a többi (elem) vegyület is, amit figyelembe kell venni, így az esély erősen csökkent.

Kellemes ünnepeket!

2013. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 QueenRavenna ***** válasza:
Üdv, én lenni klór alapú organizmus az α Centauri-ból.
2013. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!