Miért lehetetlen, hogy idegenek látogattak meg minket és esetleg most is itt vannak?
"akiket nem a százalékok érdekelnek hanem az igazság"
:D :D Ugye ezt nem mondod komolyan? :D
Pontosan a százalékok mondják meg neked az igazságot, csak épp téged nem az igazság érdekel, hanem kialakítottál magadban valamiféle ál-valóságot, és nem vagy hajlandó elfogadni a tényeket.
Az Occan borotvája már rég elavult.... komolyan, először a 14. században fogalmazták meg. Régi módi. Persze valakinek ez nyújt vigaszt, bezzeg a pánspermia elméletet elveti. Szóval no comment.
Paradigmaváltások mindig is voltak és mindig is lesznek.
Újabb bizonyíték mindig jöhet, ami miatt esetleg az addig elfogadott nem tartható. Tehát az elméletet nem lehet rásütni mindenre, mert erősen tévedhet.
Százalékokról sem beszélhetünk, mert nem tudhatod milyen messze van egy földönkívüli életforma, mennyien vannak, hány faj és hogy hogyan utaznak stb.
De kérlek, hogy is van az Occam elmélet alaptétele?
"jól leíró magyarázat közül azt érdemes választani, amelyik az egyszerűbb"
Oké, süsd rá ezt az élet bonyolult kialakulására, az élettelen anyagból élő alakul ki dologra (természetesen ilyet tudósainknak még most sem sikerült alkotnia) és a kiscsrillió véletlenre az őstengerből és a kezdetleges élet kialakulására. Sok sikert hozzá!
Üdv, George Adamski
"Az Occan borotvája már rég elavult..."
Ne mondd, tényleg? :-D
Neked világít a negro a szádban.
"Mégis ezt hoztad fel a 7-es válaszban."
Ugye hiányoztál az iskolából, amikor a többiek szövegértelmezést tanulták?
Azt, hogy "Az Occan borotvája már rég elavult...", a #12-es válaszból idéztem (ezért is van idézőjelek között).
Az Occam borotvája elvet most is, és mindig is használni fogják a tudósok IS, de mindenki más is. Az elv ugyanis csak annyit mond ki, hogy két magyarázat közül mindig azt kell elfogadni, amelyik EGYSZERŰBB, amelyik kevesebb új feltételezésből, kevesebb nem alátámasztható dologból indul ki.
Mikor az ember bármilyen dolognak az okait keresi, így jár el.
Például jó magyarázat a csillagok éves mozgására a Ptolemaioszi (geocentrikus) világkép szerint, hogy a csillagok különböző epiciklusokkal rendelkező körpályákon mozognak - és ez is megfelelő pontossággal leírja az égitestek mozgását. De Kepler szerint a csillagok éves mozgását a Föld forgása, és keringése okozza.
Az Occam elv értelmében a Kepler-féle magyarázatot fogadjuk el, mert ez az egyszerűbb, ehhez kell kevesebb légből kapott feltételezésből (epiciklusok) kiindulni.
Más esetekben is ugyanígy az egyszerűbb, kevesebb ismeretlen feltételezést tartalmazó magyarázatot fogadja el a tudomány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!