Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha most kezedbe kapnál egy...

Ha most kezedbe kapnál egy térhajtóművet és egy flotta legénységet, mihez kezdenél az utatba eső civilizációkkal?

Figyelt kérdés

ZoltánKvantumfizikus kérdése:


Egy érdekes gondolatkísérletre invitállak (érdemes végigolvasni, végigjátszani, mert így közelebb kerülhetsz a játék folyamán az ide érkező idegenek gondolkodásával, cselekedetei megértésével).

*


Játszunk el a gondolattal, mert ugye mi van, ha az ide érkező idegenek sem értelmesebbek vagy tudnak számottevően többet mint Mi, pusztán fejlett technikával rendelkeznek valahonnak (lehet kapták más fajoktól cserébe, vagy lopták, esetleg szerezték valahonnan).


A kérdés, az, hogy Te kedves olvasó a jelenlegi ismereteiddel, tapasztalataiddal, kíváncsiságoddal megáldva mihez kezdenél az utatba kerülő kétféle fejlettségű civilizációval.


Kiindulási helyzet : Kapsz a NASA-tól egy térhajtómeghajtást melyet titokban fejlesztettek ki. Az emberiség saját pusztulása szélén van, melyet az elhibázott környezetpusztítás és azok melyekkel Te is tisztában vagy és hosszasan nem sorolom tovább okozták. Kapsz egy expedíciónyi legénységet egy űrutazásra képes csillaghajóval.


Feladat : kolónizálni, terraformálni ha szükséges és a fajodat fenntartani más világokon, amint ez lehetséges.


Itt két irányba válik a kérdés, hogy érdekes és valószerű legyen. Az egyik esetben ezzel a csapattal a jelenlegi bolygónk régmúltjába érkeznél, amikor csak ősemberek voltak esetleg el lehet gondolkodni, hogy még régebben amikor a jelenlegi legfejlettebb földi lények a raptorok voltak. Másik irány pedig az hogy ha a föld jelenlegi korába érkeznél kb a Roswelli korszakba 1947-be. Persze úgy, hogy nem használhatsz lehetőségeket a jövőből. Azaz a jelenlegi fejeddel kell gondolkoznod illetve a lehetőségekhez mérten, azaz, ha azt mondod, hogy a földre megérkezve gyorsan elhagynád, mert az emberek ostobák, ezt valójában nem tudhatnád, mivel azonnal megérkezve nem rendelkeznél elegendő használható információval. A valóságban ezen adatok megszerzésére és feldolgozásához idő kell és közben Te is megkedveled azt az egyetlen fajt, mely vizsgálatod középpontjában áll. Így az adatok hosszas feldolgozása után már egy új valószerűbb lehetőség áll fennt és mivel sok energiát pazaroltatok az adatok feldolgozására az energiátok fogytán, utánpótlás szükséges, tehát kényszerűség okán kezdeni kell valamit ezen a helyen. Kb ilyen formában lenne értelme átgondolni a kérdést, mint amit itt vázoltam, mert a válaszok a fórumon egyszerű pongyola válaszok, azonban ha végiggondolnád őket a realitás sokkal bonyolultabb helyzeteket produkál.


Gondolkozz el ezeken alaposan, akár napokig. Nem baj, ha nem ma fogsz válaszolni rá, ha nem unom el a trollválaszokat még tán reagálni is fogok rá. Te mit tennél, akkor ha a jelenlegi ismereteiddel, tapasztalataiddal egy űrjárművet (térkeverő vagy térhajtó motorral) és egy expedícióval a kezedben parancsnokként szállnál le a földre 1947-ben vagy amikor az Annunakik megérkeztek ide, azaz amikor még csak a mai emberhez képest idiótid ősemberek voltak jelen. Te mit tennél a fennt említett feladatokat figyelembe véve ?


ui ; A jelenben nem nem ismert a megérkeztedkor a lakosoknak más civilizációk jelenléte.


2013. júl. 4. 13:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

"Ok még annyit hozzátennék, hogy nem véletlen írtam azt, hogy ezen el lehet gondolkodni akár napokig"


Ha valakinek akkora az értelmi szintje, mint neked, akkor igen. A többiek csak kiröhögnek.

2013. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a gond ezzel a kérdéssel, egyszerüen kikellene fejtened a véleményed, de te itt is azon ügyködsz, hogy bele ugass, pocskondiázz, lenézz. Egyszerüen szánalmas...


Kérdező, folytatnám akkor itt egy másik kérdésben elkezdett gondolatom.

Nos, én nem jönnek a mai modern körülmények közé inkább, itt elég tanácstalan lennék, de pl. ie. időkre szivesen.

Nos, én azt csinálnám, hogy elsősorban elbújnék. Föld alá/levegőbe, ahol nem látnak, és nyugalomban lehetünk.

Ezek után elkezdenék jeleket küldeni a jónépeknek.

Pl. fognék nekik állatokat olyan helyekről, ahol nem vesznek észre, és amikor nem figyelnek nekik adnám. Keresnék éjszakánként betegeket, és meggyógyítanám őket. Stb.

Majd, amikor már elkezdenének hinni abban, hogy van itt valami, megkapnám a spirituális 10parancsolatot.

Aki betartja, és kéri a segítséget az kapna. Aki nem, az nem, aki nem tartja be az egyébként igen egyszerünek formált szabályokat, és nem kéri a segítséget, azt hagynám békében a hitével. Mivel nehezen lenne felfogható, hogy mi egy másik bolygóról jöttünk, ezért csak szépen kívárnék, csöpögtetnék némi tudást, hogy maguktól rájöjjenek az igazságra később. A szabad akaratot nagyon fontosnak tartom, éppen ezért lenne az óvatosság. Ha ők azt akarják hinni az elején,hogy mi istenek vagyunk, hát legyen. Nem rengetném meg a hitüket ezzel kapcsolatban. De ahogy csepegne a tudás, szépen lassan rájönnének az igazságra, és akkor elkezdeném az igazi kapcsolat teremtést. Közben a csillagrendszer egy másik bolygóján berendezkednénk. pl. mars. Létesítenék egy rakás olyan gyárat ami durva üvegházhatásu gázokat bocsájt ki, majd amikor ezek már elkészítettek egy megfelelő ellátást a növényeknek, vinnénk a földről oda bőséggel, hogy legyen később oxigén. Tehát egy standard mai emberi szemmel megvalósítható terraformálást végeznék, mert nem szeretném a másik bolygót, ahol a natív csoport éldegél háborgatni. Ellenék amúgy, és az a durva, hogy nem lehetetlen, hogy ez történt itt is.:)

2013. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
6-os vagyok és még most se tudok válaszolni tényleg jó a kérdés ( pedig nem vagyok UFO b uzi de szeretem az ilyen elgondolkodtató kérdéseket és ez tényleg jó, lehet tényleg napokat fogok gondolkodni mert nem nagyon érek rá de válaszolok igérem )
2013. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Greg5 válasza:

Kifejezetten tetszik a feltett kérdés, és, hogy megmozgatja a képzelöeröt.

Akkor két lehetöség van.

Az elsőnek én azt veszem amikor nagyon fejletlen bolygora érkeznénk.

Az első dolog amit probálnék az a kapcsolatfelvétel és közölni békés szándékainkat. Mivel a mieink közt én vagyok a fönök ha véletlen egy emberem megsérülne általuk vagy akár még ha meg is halna nem reagálnák agreszivan. Ebből biztos vagyok benne, hogy megértenék azt, hogy nem akarjuk őket bántani. Aztán a második lépés ami hosszabb folyamat, a közös nyelv kialakitása\az ő nyelvük megtanulása\a mi nyelvünk megtanitása. Ez alatt el is kezdenénk a harmadik lépést ami a letelepedés. Még megbarátkoznak a helyiek a gondolattal, hogy már nem egyedül uralják a bolygot, egy darabig a halyon élnénk és a készleteinkből élnénk, majd a bolygon termö gyümölcsökből, és termésből ennénk. Ami azt illeti igyekeznék nagyon barátkozo lenni és kicsit se felvágni a miatt emrt felylettebek vagyunk, mivel ök a többség miatt elüzhetnek. Késöbb sajnos elkerülhetettlen lenne hacsak nem 175.000 ember fölötti legénységet nem kapok. Mivel ez alatt nagy az esélye a vérfertözésnek. Körülbelül ezek lennének a föbb lépéseim az öskorban.

Amennyiben 1974-gyell eggyező felylettségü bolygon landolnánk, az első lépés ugyan az lenne. Ami azt illeti a második és a harmadig is. Ám itt még anyit tennék hozza hogy figyelmeztetném öket a rályuk és a bolygora leselkedő veszélyről. Elmondanám, hogy a mi bolygonk pusztulása is akkor idnult be amikor a köélaj illetve hasonlo káros termékek használatba kerültek. Amennyiben nem halgatnának meg és nem hinnenek, embereimmel közösen példát mutatva, legalábbis ha hagatnak rám, ezek a káros termékek használata nélkül elnénk és védenénk a természetet. Persze nem agreszivan nehogy tul nagy feszültség alakuljon ki a helyiek és köztünk. De igyekeznék buzditani az embereimet a faültetésreés hasonlo dolgokra. Itt amenyiben egyezne a genetika nagoyn fontos lenne vegyülés ugyan is ezzel is tunánk böviteni a környezetvédő tábort.

2013. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Napkiraly ***** válasza:
Attól függ mi lenne az érdekünk. Lehetőség szerint nem avatkoznék bele a létezésükbe
2013. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!