Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok, ezt meg magyaráz...

Szkeptikusok, ezt meg magyaráznátok?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 2. 06:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ez egy koszovói kolostor falán lévő XIV. századi freskó, nem barlangfestmény részlete Jézsus keresztre feszítéséről.


Tökéletesen illeszkedik a hasonló ortodox festmények nap és hold szimbolikájához. Ez a hold ábrázolása.


A napot és a holdat régóta ábrázolták emberi arccal, vagy emberi alakkal. Itt az utóbbi látható. Ez a széleskörűen elfogadott álláspont a művészettörténészek között, vagyis ez az alap.


Ezt kérdőjelezi meg Daniken képzelgése, akinek gőze sincs a középkori szimbolikához. Vagyis ő a szkeptikus.


Összefoglalva, a szkeptikusok szerint ez UFO, időutazó..stb, a művészettörténet szerint megszemélyesített hold szimbólum, mint annyi más festményen.

2013. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Na ilyen válaszra vártam, mint az utolsó. Normális, épeszü magyarázatot.

Bár szerintem baromság, hogy ez a hold akarna lenni, de legalább ő normális, ismerettel válaszolt, nem pedig "zöldségeket" nyomott ide.

2013. jún. 2. 09:08
 13/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy szerinted baromság, nem változtat a kép általános megítélésén.


Akárminek képzelheted.

2013. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Az igazság nem függ az általános megítéléstől, ezt azért gondolom te is tudod.

Azért azt gondolom, hogy ha ezt én rajzoltam volna ma, és megmutatnám az embereknek 100 ból 99 egy repülőre/űrhajóra gondolna, ami elég sokat mondó.

2013. jún. 2. 10:34
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szkeptikus kérdező, de ez szerintem is a Hold!

Itt ezt én írtam róla, képekkel illusztrálva, kérlek olvasd el!

[link]

Bár tény, hogy tényleg inkább néz ki űrhajónak, meg a párja is, mint Holdnak és Napnak. Úgyhogy nem csoda hogy valaki annak nézte. De ha megnézed a többi művet, ami ugyanezt ábrázolja abból kiderül, hogy ezek tényleg csak azok.

2013. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a szkepticizmus is egészséges ....egy bizonyos mértékig!

De bírom mikor valaki beböfögi ide hogy PS, meg most festették rá és hogy zöldség. Na kb. az is van az agyatok helyén :DDD

Elhiszem, hogy nem akarod hogy űrhajó legyen, de akkor már nézzetek utána rendesen, mert ilyen alapon beírhattam volna hogy Tamagochi van a képen, az is kb. annyira hasznos válasz.

2013. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy holdból 2 is szokott az égen lenni, egyszerre!
2013. jún. 2. 12:52
 18/22 A kérdező kommentje:

Jahogy a nap meg a hold az egyszerre van az égen, nyilvánvaló...

Szerintem ez bullshit

2013. jún. 2. 12:54
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az igazság nem függ az általános megítéléstől, ezt azért gondolom te is tudod."


"...megmutatnám az embereknek 100 ból 99 egy repülőre/űrhajóra gondolna, ami elég sokat mondó."


Nem, mivel egy mondattal korábban magad írtad, hogy az igazság nem függ az általános megítéléstől. Tehát tök mindegy 100-ból 99 ember mit lát benne.


Azt, hogy biztos űrhajót látna, sima spekuláció, mert nem tudhatod, csak tippelsz.


Sokkal lényegesebb viszont, hogy mit látott benne a 700 évvel ezelőtti ember. Százával vannak hasonló témájú művek, melyeknél ugyanez a szimbolika jön elő. Nap és hold alak a kereszt két oldalán.


Elég merész lenne egy 1350-ben élt művésztől, ha egy ortodox keresztény kolostor templomának falára, a keresztre feszítéshez repülő embereket/idegeneket, gépeket fest. Ez eretnekség lenne! Ha nem lett volna ennek a fajta ábrázolásnak hagyománya, biztos kérdőre vonták volna, hol mi repül ott. Nem lehetett akármit pingálni. Ha csak a szikrája felmerült volna 700 év alatt, hogy oda nem illő dolgok vannak egy ilyen fontos képen a szerzetesek rég leverték volna a vakolatot.


Azon kívül semmilyen forrás nincs arra, hogy a keresztre feszítéskor repülőgépek jelentek meg az égen. 1300 évvel Krisztus halála után egy festő honnan venne ilyet?

A biblia egy szóval sem említi.


Szóval ez az ufós dolog belemagyarázás.

2013. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nehéz utánanézni egy ilyen képnek. A képaláírásra nincs találat guglin.
2013. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!