Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért követjük el azt a...

Miért követjük el azt a hibát, hogy más idegen faj fejlődését a miénkhez hasonlítjuk?

Figyelt kérdés

Mindíg csodálkozva nézem, amikor fizikus kollegáim, mikor az idegen lényekről vitatkoznak, miért saját fajunkhoz viszonyítjuk az Ő fejlődési útjukat és egyáltalán mindent.


Kutatjuk a SETI project keretén belül, hogy az idegenek merre lehetnek, úgy hogy rádiójeleket keresünk. Ez nagyon szép dolog, de ! Abból levonni következtetést, hogy tőlünk adott intervallumon belül nem alakult ki hozzánk mérhető értelmes élet, pusztán azért, mert nem észlelünk rádió jeleket puszta ostobaság !


Egy másik ilyen téveszme, hogy egy esetleges több millió évvel ezelőtt a földön keletkezett faj nyomait úgy keressük, hogy azok technikai eszközeit hiányoljuk.


***


Gondold el. Miért kellene szükségképpen elektromágneses hullámokat használnia vagy gép monstrumokat használnia egy ilyen civilizációnak, mert mi ilyen úton haladtunk ?


Ismert miszerint az ide érkező idegen Annunakik, hozták létre az itt található ősmajomemberből a mai Hono Sapienst, a saját génállományuk hozzáadásával, ezzel a saját fejlett értelmüket kölcsönözve nekünk. Az azonban szintén tény, hogy nagyon sok ősi képességet, melyeket ma mint ESP(érzékszerveken túli érzékelésnek)nevezünk elvesztettük, mert kiiktatták a génállományunkból, hogy engedelmes, nem gondolkodó, nem érző, empátiára képtelen zombi rabszolgafaj legyünk. így míg a növényeknél is alapszinten lévő telepátiára sem vagyunk ma képesek. Itt ezeknek utánaolvashat a kedves érdeklődő ; [link]


[link]


Növényi telepátia igazolása [link]


Namost, képzeld el, hogy az amit ma ESP képességeknek ismerünk bírtokol egy legalább olyan értelmmel rendelkező idegen faj mint mi. Felmerül a kérdés, hogy van-e értelme rádiózni ? Telefonálni ? TV-t nézni?


Logikusan gondold végig, hogy kapcsolatba tudsz lépni bárkivel azonnal. Gondolatokat vagy képes cserélni az elméddel, érzelmeket, szeretet is képes vagy küldeni a barátaidnak. Ráadásúl a rádióhullámok árúlkodóak más ellenséges fajok előtt. Végiggondolva, nincsen szükség rádiózásra, hogy legalább ugyanazokat a dolgokat el tudd érni, sőt ! Érzelmeket nem is vagy képes mobilon vagy neten közvetíteni senkinek sem, ellenben telepátiával egyszerű dolgod van.


***


Nézzük a másik problémát. Sok szkeptikus, akik nem jártasak a modern tudományban, mert akkor ismernék ami most kifejtésre kerül valamint a racionális gondolkodásban felvetik, hogy egy földön kifejlődött nagyon Ősi civilizáció, akik évmilliókkal előttünk itt éltek - és azonosak azokkal akiket David Icke Reptíliánoknak említ - miért nem találunk a civilizációjuk nyomaiként gépeket ? Mérnöki, technikai eszközöket ? Hiszen, úgy gondolkodnak hibásan, hogy mi embereknek is szükségünk van ezekre. darura az emeléshez. Rámpára egy épület építésére és ezekhez tervrajzok kellenek és gépek. Ilyeneket mégsem találunk. A válasz, hogy nem is kell ! Figyeld csak amit leírok, mert nagyon érdekes és újszerű lesz. A tudomány olyan szegleteibe kalauzol el, ahová még nem jártál, mert egy modern technikáról van szó.


Egy nagyon ősi földi faj kifejlődhetett a bolygónkon is és élhetett sokkal fejlettebb körülmények között mint jelenleg a mi civilizációnak, úgy hogy annak nyoma ne maradjon, illetve valami mégiscsak, de ezek nem utalnak a fejlettségükre, mert nem gépekről van szó.


Szerintem, valaha a bolygónkon fejlődött ki fejlett faj, mely saját magát vagy egy ősi háború nyomán egy másik földönkívüli faj győzőtt le, melynek után azok szinte teljesen eltűntek a felszínről, esetleg a föld alá menekültek vagy elszórva élnek a mi társadalmunkba bekapcsolódva.


Egy nagyon ősi évmilliókkal ezelőtt kifejlődött faj, melyek az akkori csúcsragadozókból a raptorokból kellett hogy álljanak. Az akkori körülmények között a raptor volt a csúcsragadozó ; csordákban jártak, csoportjukba nehéz volt bekerülni, saját fajtársaikat vették csak be, nagyon okosan az ellenséges állatot a leggyengébb pontjukon támadták együtt meg és pusztították el kegyetlenül, hosszú éles karmaikkal.


Egy ilyen fejlett hüllő könnyedén kifejlődhetett anno. Tudósok megvizsgálták, hogy a dinoszauruszok továbbfejlődése után egy amolyan mai néven Reptoid, Reptílián szerű lény keletkezett, keletkezhetett.


Mi van, ha mégis éltek hozzánk összemérhető fejlettségű reptoidok itt a bolygón ?


Gondolkozzunk logikusan ! Nekik még bírtokukban van az ESP képességük. Tudnak gondolataikkal kommunikálni, belelátni valamennyire a jövőbe, az univerzumba, tárgyakat mozgatni csekély szinten az elme segítségéve, amik nekünk már nem adattatott meg, köszönhetően egy ide érkező másik idegen fajnak az Annunakiknak.


Egy ilyen Reptoid faj biztosan megalkotja a számára szükséges életteret, eszközöket és mindent ami nekünk is szükséges az életünkhöz.


Nézzük. Energiára szükségük van az űrhajóik számára, továbbá bármi másra is. Nem találunk, huzalokat, vezetékeket, de miért nem ? A válasz egyszerű, mert nincsen rá szükségük ! A Gizai nagy piramis egy mikrohullámú generátorként funkcionált, azzal tőltötték az űrhajóikat és a levegőn keresztűl haladt az elektromosság, ami Nicola Tesla álma volt. A nagy piramis egy állandóan működő mikrohullámú generátor volt, melyet nem kellett kikapcsolni sem. Ezek részleteibe nem megyek bele, itt angol nyelven megnézheted, sajnos magyarul nem találtam meg, ha te igen linkeld be kérlek közösbe http://www.youtube.com/watch?v=-pS7Jf24dQY Közvetlen az űrbe képes volt energiasugarakat lövellni.


Amit Tesla is akart, hatalmas oszlopokat, melyből az elektromágneses eneria tovahalad a levegőn keresztűl. Egy ilyen indiai nem rozsdásodó fémoszlop alkalmas erre. Ilyet ma sem vagyunk képesek létrehozni, emberi technikával ! [link]


Végül jön a nagy meglepetés !!! Ilyen hatalmas építményeket, mint a Gizai nagy piramis vagy Stonhedge, de akár a latin amerikai építmények is, hogyan hoztak létre ? A Gizai nagy piramist ma sem vagyunk képesek megalkotni, olyan pontosra, olyan símára ! Ezért kellett ilyen mérnöki pontosság, mert egy mérnöki erőmű volt. Minden épület valamennyire eltér az egyenestől, de a piramis nem, az tökéletesen síma !


Kérés, hogyan építették a Piramist illetve az Ókorinak gondolt nagy épületeket, hiszen nem találtunk szerszámokat vagy gépeket, darukat sem ami ezt képes létrehozni. Most elmondom : hanggal !


Fejlett őseink a reptoidok vagy akik itt éltek, kiváló ESP képességük folytán puszta elméjükkel képesek voltak információkat lehívi a kozmoszból. Sokkal értelmesebbek és kifinomult gondolkodásuk volt. Hanghullámokat használtak a kövek megemelésére. Nagyon sok ősi feljegyzés említi, hogy a húsvét szigeteki vagy más korabeli építkezésen a kövek maguktól lebegtek, illetve mentek a helyükre. Nos, ez a legújabb tudomány szerint lehetséges. Valószínű egy vallási vezető, aki ismerte ezt a fejlett technikát, ami csak nekünk az, mert nem rendelkezünk ezekkel az elvesztett agyi képességeinkkel. Dobokat használtak és a vezető intésére, olyan ritmussal verték a dobokat, hogy a nemlineáris hanghullámok képesek voltak a levegőbe emelni a köveket vagy bármely tárgyat. Ezt ugyan magyarul csak egy helyen találtam meg. Itt szépen megnézheted : [link] idegenek II: Földönkívüli technológi#videoloc 10 percnél kifejti bővebben a technika lényegét, melyet ma is használnak, bár mi még csak pingpong labdákat emelgetünk.


***


Ha egy ilyen idegen reptoid civilizáció kijeflődött és valaha itt virágzott a bolygónkon, eltűnhetett nyomtalanul, mivel a természet visszaveszi a bolygót, ha magára hagyjuk http://www.youtube.com/watch?v=v1jFiAfqu1I Lassan eltűnik minden összeomlanak az épületek a hidak is és lebomlik a fém, elrozsdáodkik elmarja az idő vas foga:D. Láthatjátoka filmben, hogy gyakorlatilag mindent visszaalakít a természet ! A fémeket is, az élőlények is elporladnak, csontjaikból sem marad semmi, csak ami véletlen konzerválódott. A Dínókból is csupán kőolaj maradt.


Végül bizonyítékként olyen nem errodálódó fémoszlop marad, amiről korábban beszéltem. Ilyen építmények mint a Gizai nagy piramis, számtalan latin amerikai kőépítmény, melyeket ma sem tudnánk létrehozni a nagy piramissal együtt tanúsítják, hogy élt itt a földön, az ember előtt is olyan faj mely legalább olyan intelligens volt mint mi most vagyunk !


A nagy piramisról és a szfinxről is született olyan tudományos tanulmány, mely szerint legalább több tízezer évvel korábbra tehető a keletkezése, nos véleményem szerint ezek a mai értelemben vett rejtélyes építmények tárgyak, egy évmilliókkal ezelőtt itt élő hüllőszerű raptprból kifejlődőtt reptoid faj maradványai.


Mivel egészítenéd ki azt amit leírtam ? Esteleg más műemlék vagy tárgyi lelet is beleillik az általam vázoltakhoz, pusztán Én kihagytam ? Hogyan vélekedsz most a reptoidokról ?


2013. máj. 19. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Egy idegen faj fejlődése természetesen nem kell, hogy egybevágó legyen a miénkkel. De ha egy olyan idegen fajról beszélünk, ami képes megvalósítani az űrutazást, ahhoz legalább nagy vonalakban végig kell járniuk az emberekéhez hasonló technikai fejlődést.

Azt azért remélem, te sem képzeled, hogy bármilyen faj az egyszerű eszközhasználat következtében másnap már képes lehet űreszközöket építeni, bármilyen köztes technológiai fejlődés nélkül...


A rádióhullámokkal meg az a helyzet, hogy a fény különféle hullámhosszai teljesen egyformák, akármilyen faj is nézi őket, és egyformán használhatóak kommunikációra is. Ha pedig idegen adásokat nem tudunk bemérni, az egyszerűen annyit jelent, hogy nem léteznek idegen adások.

2013. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"a fény különféle hullámhosszai teljesen egyformák, akármilyen faj is nézi őket, és egyformán használhatóak kommunikációra is."


Azt felejtik el sokan hogy a világűrben azonos fizikai törvények vannak hisz nincsenek más világűrök!

2013. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Korrekt :)

Vallási vezető? Minek, ha nem "földszerű" a fejlődés?

Dob? Ilyen nem csak a földön kell, hogy legyen? A dob egy készített eszköz...

Valóban nem tudunk olyan piramist építeni, mint a Gizai nagy piramis, mert a jelenlegi technikával sokkal(!!) jobbakat tudunk megvalósítani.


Olvass még sokat, vagy írj könyvet, de amit leírsz ne kezeld tényként.

2013. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

"Egy ilyen Reptoid faj biztosan megalkotja a számára szükséges életteret, eszközöket és mindent ami nekünk is szükséges az életünkhöz. "


Na akkor döntsd már el:Most akkor voltak eszközeik vagy nem?



"Nézzük. Energiára szükségük van az űrhajóik számára, továbbá bármi másra is. Nem találunk, huzalokat, vezetékeket, de miért nem ? A válasz egyszerű, mert nincsen rá szükségük ! A Gizai nagy piramis egy mikrohullámú generátorként funkcionált, azzal tőltötték az űrhajóikat és a levegőn keresztűl haladt az elektromosság, ami Nicola Tesla álma volt. A nagy piramis egy állandóan működő mikrohullámú generátor volt, melyet nem kellett kikapcsolni sem. Ezek részleteibe nem megyek bele, itt angol nyelven megnézheted, sajnos magyarul nem találtam meg, ha te igen linkeld be kérlek közösbe http://www.youtube.com/watch?v=-pS7Jf24dQY Közvetlen az űrbe képes volt energiasugarakat lövellni. "


Aha...Első kérdés:Leírnád csak NAGY VONALAKBAN a működési elvet?


Második kérdés:Ma miért nem működik?


harmadik kérdés:Egy generátort miért kőből (szigetelő anyag) készítenek?


negyedik kérdés:Hogy kerültek múmiák,és hieroglifák,egy szerintem fokozottan életveszélyes generátorba?Mert ugye tudod hogy nem egészséges az állandó sugárzás?


ötödik kérdés:Ha már millió évekkel ezelőtt a föld alá húzódtak akkor mikor is épültek a max 5000 éves piramisok?Egy kicsit tisztázd már a sztorit.


"A Gizai nagy piramist ma sem vagyunk képesek megalkotni, olyan pontosra, olyan símára !"


Aha...Szóval képesek vagyunk olyan összetett berendezéseket építeni mint a Keck Obszervatórium ikerteleszkópjai,de egy sz@r kőkupachoz már hülyék vagyunk...



"A fémeket is, az élőlények is elporladnak, csontjaikból sem marad semmi, csak ami véletlen konzerválódott. A Dínókból is csupán kőolaj maradt. "


KÖsz hogy már megint ezt a f@szságot kellk olvasnom.A dinoszauruszoknbak semmi közükl a kőolajhoz!HOGY A F@SZBA LETT VOLNA KŐOLAJ A DÍNÓKBÓL??????MAX A Cartoon Network-on,ahol rajzfilmek mentek,de aki elvégezte a 11.et,és nem csak aludt föci órán,az tudhatja hogy a dínóknak és a kőolajnak semmi köze egymáshoz.A kőolaj mikroorganizmusokból lett,amik az egykori tengeraljzatokon gyűltek fel nagy mennyiségben.Vagy mi?Szerinted manapság meghal egy állat (elefánt) és rögtön lekerül 2-3 km mélyre aztán kőolaj lesz.Ez van ha a hülyeség párosul feltűnési viszketegséggel...


De azért te írod hogy:"Sok szkeptikus, akik nem jártasak a modern tudományban,".Elég ironikus nem gondolod?Megnéztem a Wikit is.Hát,képzeld.Még ő is leírja.


Ja és különben szerintem oitt nagyrészt az én kérdésemet boncolgatod amit nem rég tettem fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4357..


Ha már ilyen okos vagy válaszolhatnál.Miért nem találunk metamorf vagy szediment kőzetekben például


-fémeket (aerob környezetben ugyanis nem rozsdásodnak,illetve remélem hallottál már a korrúzióvédelemről vagy passziválásról)


-üveget (lényegében mesterséges,és sokkal áttetszőbb obszidián mint ami a természetben van)


-kerámia (képzeld.A kerámiát még az űrsiklók hőpajzsánál is használják olyan ellenálló)


-beton (a beton lényegében egy mesterséges szediment kőzet úgy hogy az se tűnik el)


De már megint magad ellen beszélsz:"Ha egy ilyen idegen reptoid civilizáció kijeflődött és valaha itt virágzott a bolygónkon, eltűnhetett nyomtalanul, mivel a természet visszaveszi a bolygót, ha magára hagyjuk http://www.youtube.com/watch?v=v1jFiAfqu1I Lassan eltűnik minden összeomlanak az épületek a hidak is és lebomlik a fém, elrozsdáodkik elmarja az idő vas foga:D. Láthatjátoka filmben, hogy gyakorlatilag mindent visszaalakít a természet ! A fémeket is, az élőlények is elporladnak, csontjaikból sem marad semmi, csak ami véletlen konzerválódott. A Dínókból is csupán kőolaj maradt. "


Akkor már megint kérdezem:Most akkor voltak valaha nyomaik amik megmaradhattak,vagy soha semmi nem utalt a jelenlétükre?


"Hogyan vélekedsz most a reptoidokról ?"


Még mindig baromság,de mert rendinek kell lennem ahhoz hogy kapjak zöld mancsot,ezért leírom érveléssel:


-Hol vannak a törzsfejlődésben a tródont/raptort/akármit , a reptoidokig fokozatosan elvezető leletek?Mint ahogy a mi evolúciónk is látszik:Australo Pitecus,Homo erecktus/Homo ergaster.Hol vannak a fokozatai a hüllő embereidnek?


És ezzel el is érkeztünk egy nagyon fontos dologhoz:Sehogy se illik bele a te ember teremtős hülyeséged az evolúcióbiológiába,mégkevésbé a paleontológiába,archeológiába.Már több millió éves szakaszait találták meg az ember főemlősöktől való leszármazási vonalának.Sehol nincsen ilyen drasztikus sci fi büziság,amit te írsz.És különben is,ha ez történt volna,akkor nem vált volna szét több emberi típusra a törzsfejlődési vonal.


Ja és ezt nem értem:"

Ismert miszerint az ide érkező idegen Annunakik, hozták létre az itt található ősmajomemberből a mai Hono Sapienst, a saját génállományuk hozzáadásával, ezzel a saját fejlett értelmüket kölcsönözve nekünk. Az azonban szintén tény, hogy nagyon sok ősi képességet, melyeket ma mint ESP(érzékszerveken túli érzékelésnek)nevezünk elvesztettük, mert kiiktatták a génállományunkból, hogy engedelmes, nem gondolkodó, nem érző, empátiára képtelen zombi rabszolgafaj legyünk. így míg a növényeknél is alapszinten lévő telepátiára sem vagyunk ma képesek. Itt ezeknek utánaolvashat a kedves érdeklődő ; [link] "


Szóval azt mondod hogy egy genetikai manipuláció révén vagyunk képtelenek a telepátiára.De a növények viszont képesek,mert az ő genetikájuk érintetlen .Itt arra tudok gondolni hogy akkor nekünk a genetikai manipuláció előtt kellett lennie valami a növényekkel megegyező szervünknek/szervrendszerünknek mely képessé tett a telepátia képességére.Melyik ez a szerv a növényeknél?


És egy plusz közbeszólás.Biztos nem alakult ki telepátia a növényeknél.Mit is mondana egyik növény a másiknak?Nincs tudatuk,és a külvilág ingereit is sokkal egyszerűbben dolgozzák fel.Nem képesek a kommunikációra.Itt persze biztos közbevágsz hogy "hát de van tudatuk". Tényleg?És mi készíti?Ugyanis a tudat az agy terméke.A növények tudtommal nem rendelkeznek idegrendszerrel (melynek azt agy is a része) főképp nem a mi bonyolult központi idegrendszerünkkel.Valamint evolúciós szempontból is értelmetlen.Egyrészt nem tud tudomást venni a körülötte lévő esetleges élőlényekről,tehát nem lesz olyan szelekciós tényező,ami kedvezne a telepatikus egyedeknek.


Máésrészt már írtam hpgy a telepátiához tudat kéne.Tudat pedig csak olyan élőlényekben alakul ki melyekben komplex döntéseket kell meghoznia.Ehhez mondjuk kezdetnek képesnek kéne lenni a helyváltoztató mozgásra,ami lássuk be,nincs a növényeknél.Ugyanis a helyváltoztató mozgásnál már meg kell szerkeszteni az egyed agyában egy modellt hogy mi lesz a következő lépés.Fel másszon a dombra vagy ne?Leereszkedjen a szurdokba vagy ne?Ezek mind komoly gondolkodást igényelnek,melyben ,ár magát is le kell modelleznie,és így kiszélesíteni,teljessé tenni a világ modelljét.Ezt hívjuk tudatnak.Láthatjuk hogy a növényeknél indíték és képesség se lett volna a tudat kifejlődésére.


Ja és még annyi hogy:"Egy ilyen fejlett hüllő könnyedén kifejlődhetett anno. Tudósok megvizsgálták, hogy a dinoszauruszok továbbfejlődése után egy amolyan mai néven Reptoid, Reptílián szerű lény keletkezett, keletkezhetett."


Ennélk Nagyobb hoax,Urban legends baromságot már rég hallottam.Az evolúció minden csak nem kiszámítható,Szóval baromság hogy "tudósok" ezt kitalálták volna hogy hogy nézne ki.


Ja bocsi,ezt még megkérdezném:Írtál itt valamit a Univerzumból való információnyerésről.Milyen információ könyörgök?Az Űrt max némi kozmikus háttérsugárzás,egy egy kvantum fluktuáció,és némi intersztelláris anyag gazdagítja.DE NINCS SEMMIFÉLE INFORMÁCIÓ.


Na a hüéle mesédre kapsz a 10/2 pontot.Javarészét a Hystoriról,404-től és Danikentől loptad úgy hogy elég unalmas.


Poliateista

2013. máj. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó feltevésedre reagálnék utolsó, mi az hogy nincsen információ?!

Minden információ. :o

A te kis kozmikus háttér sugárzásod is információ. Te magad is információ vagy. in-form-ation. IN FORM. Szép szó, kifejező.

A DNS-ed is INFORMÁCIÓ, azt hittem, hogy ez már világos mindenki számára :D

2013. máj. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

sztem te nem vagy fizikus, hanem veronika, orsitcs mária, vagy george adamski vagy, csak név nélkül írtad ki a kérdést.

és nagyon unatkozol, mert lassan vége az iskola szezonnak, már nincs mivel elütni az időt, és ilyen témában olvasol.

végigolvasván amit írtál, elgondolkodtató, és egy scifi könyvben vagy filmben el is tudnám képzelni.

de ha ilyet írsz és hozzá még azt is írod h fizikus vagy, akkor miért nem dr prof. czeizel endrével vitatott meg a földi kifejlősünket,meg miként alakult ki az élet.

2013. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mikor rákattintottam a kérdésre, már tudtam, hogy valami ezer oldalas "merőben új és csak én találtam ki" okoskodó leírás lesz alatta. Biztos, hogy telepatikus úton kommunikáltunk, bár neked inkább egy igazi patikust javasolnék.
2013. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Váőrnám a válaszodat kérdező,mert csak ritkán szentelek ennyi időt UFO hívőknek.Ez mondhatni megtiszteltetés volt,hogy leültem,végigolvastam,elgondolkodtam rajta,és szépen érveléssel mindent megmagyaráztam miért rossz.


Várnám a válaszodat.


Poliateista

2013. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A következő válasza könyv formájában fog megjelenni, azért nem írja ide.
2013. máj. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően olyan problémákat fogalmaztál meg, amiket már az említett projektek vezetői is felvetettek. Csak egy gond van, az, hogy nem tudunk jobbat kitalálni.
2013. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!