Ti mit gondoltok erről a lehetőségről?
Eltérítésről szóló darabot visz színpadra 2013-ban egy ausztrál társulat
- A 2013-as évadunk bemutatói rendkívül szokatlan szemszögből tárják fel az általunk egyébként jól ismert világot, amellyel néhány nagyon különleges történetnek az emberi oldalát igyekszünk kidomborítani - mondta Melissa Cantwell, a színházi körökben kortárs és provokatív bemutatóiról ismert Perth Theatre Company (Perth Színházi Társulat) igazgatónője a minap, amikor bejelentette a színház következő évadának újdonságait.
A nagyokhoz képest csekély költségvetésből működő teátrum jövőre három darabot visz színpadra, melyek mindegyike izgalmas vállalkozásnak tűnik, és szinte biztos, hogy a premierhez közeledve hallunk még róluk a Glóbusz másik felén is. Az első, 'Operation Zebra' címmel egy létező ausztrál újságírónő, bizonyos Sophie MacNeill külföldi kiküldetése alatt szerzett tapasztalataira és élményeire épül és főként az identitás keresésének nehézségeit mutatja be.
"A DNS-ünk 30%-ban megegyezik a saláta DNS-ével." Ezzel a mondattal hirdetik az angol szerző, Caryl Churchill: 'A Number' című művét, amely a második lesz a bemutatók sorában jövő áprilisban.
A darabot oly nagy sikerrel vitték színpadra Londonban - méghozzá a jelenlegi James Bonddal, Daniel Craiggel a főszerepben - hogy nem sokkal később a Legjobb Új színmű (Best New Play) díjával is elismerték a szerzőt. A tudományos-fantasztikum világába nyúló történet szerint Bernard harminc éves korában szembesül azzal, hogy annak idején nem természetes úton jött a világra, hanem az apja, Salter klónozta őt.
A fiatalember elindul, hogy válaszokat találjon, ám ehelyett újabb és újabb klónokba botlik. Amikor aztán végül mégis sikerül kikényszerítenie apjából az igazságot, a történet rémálomba fordul.
"Nem tudom, hogyan mondjam ezt el... Elragadtak az ágyamból. Egyszerűen lebénultam. Keresztüljöttek az ablakon és..."
Ezek a sorok egyértelmű utalások egy negyedik típusú találkozásra, vagyis egy földönkívüliek által elkövetett emberrablásra, ami nem véletlen, hisz a harmadik bemutató azt szeretné körbejárni, miként hat egy ilyen élmény az emberre, illetve hogyan tudja feldolgozni azt.
Nem tudjuk, hogy szándékosan-e, de az 'Alienation' premierje éppen július másodikára esik, ami napra pontosan a Roswell Incidens évfordulója. A darab ősbemutató lesz, vagyis még soha, sehol nem állították színpadra, a szerzője pedig az a Lachlan Philpott, akit 2011-ben a legjobb ausztrál színpadi darab díjával tűntettek ki.
- A legutolsó közvélemény-kutatási adatok szerint az ausztrál lakosság 85%-a hisz benne, hogy nem vagyunk egyedül, az Alienation pedig a mindennapi és a különleges közti tapintható feszültséget igyekszik feltárni - mondja a rendező-igazgató. Provokatív, szellemes és emberi lesz az Alienation, amely bizonyosan megosztja majd a közönséget, de legyen az hívő, vagy éppen szkeptikus, mindenki felteheti a végén magának a kérdést: "Milyen messze vagyok hajlandó elmenni azért, amiben hiszek?"
Az előadás színpadra állítását egy profi UFO kutató is segíti Mary Rodwell személyében, aki az Australian Close Encounter Research Network (Ausztrál Közeli Találkozásokat Kutató Hálózat) egyik alapítója.
/ittvannak.hu/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!