Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Gliese 581, hányszor jártuk...

Gliese 581, hányszor jártuk végig ugyanezt az utat?

Figyelt kérdés

Számomra mindez a Mars körüli fantáziálást és találgatást juttatja eszembe, és mondom mindezt anélkül, hogy bárkit is meg akarnék bántani.


Amikor vízgőz nyomait találták, illetve a felszínformák kialakulását is vízhez kötötték, ugyan ez a hisztéria ment le, sokunk szerintem nagyon tisztán emlékszik rá.

Érdekes lesz majd megfigyelni, a Gliese 581-et mekkora koppanás fogja követni azok körében, akik a "kialakulhatott volna élet" fogalmát (ami önmagában igaz), kapásból eltorzítják az "egész biztos, hogy van élet" szintjére.


Ezerszer lefutott körök ezek.


A Marshoz köthető kutatásoknak amúgy érdekes története van, akit érdekel, vagy összehasonlítási alapként beletekintene, itt a Wikipediás leírás:

[link]


A hetvenes-nyolcvanas évek "Mars Mániáját" viszont csak angol változatban találtam meg:

[link]


Volt minden, talicskaszámra ontott könyvek, sorozatok, önjelölt messiások, életlátók, testen kívüli találkozások... felsorolni is lehetetlen, rengeteg mindent robbantott ki az elsőnek landolt Viking-1-es űrszonda.


Szerintem mindez elég érdekes és tanulságos. :)

Mint egy színházi előadás, amit most más színészek adnak elő, más díszlettel és más részletekkel.

De a színdarab ugyanaz.


2010. nov. 23. 07:48
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Avagy lenni, vagy nem lenni, ez itt a kérdés :)

[link]

2010. nov. 23. 07:50
 2/19 anonim ***** válasza:

[link]


Szemezgess a Mars kutatás rovatból.

2010. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Szia kérdező, nem akarlak megbántani, de nem értem a kérdést. Most mi a kérdés lényege? Azt sem értem, hogy miért kérdezel az UFO témakörben olyanokat hogy az UFO hívők miért hisznek az idegenekben. Én nem mernék bemenni 1 templomba és hirdetni hogy nincs isten. Szóval nem értelek. Az UFO hívők mindíg is fognak hinni az UFO-k ban, és ha te vért izzadva bizonyítassz akkor se fognak neked hinni mert azért UFO hívők mert hisznek az UFO-k ban. Aki vallásos és valamiben hisz, legyen az Isten vagy más lény (ufonauta), tarzsd tiszteletben és ne zaklazsd őket. Vagy te is hidj bennük, vagy ne háborgazsd őket. Az még ok hogy írsz választ, de ha már kérdést is teszel fel, akkor már érdeklődőnek számítassz, és az érdeklődők nem lebeszélik a hívőket a hitükről, hanem információkat gyűjtenek b hogy a hitük megerősödjön. Te nem a hited akarod erősíteni, hanem az itt lévők hitét akarod megtörni. Bocsi, de nekem így jött le.
2010. nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

" [link]


Szemezgess a Mars kutatás rovatból."


Ez az aranylaci mekkora egy király csávó!

Egyszerre professzora a magyarság történetének, az ősi írásoknak, Jézus Krisztusnak, az űrhajózásnak, az űrtechnikának, a Hold és Marskutatásnak, tud titkos katonai projectekről, emellett biológus és UFO kutató is egyben, sőt, a parajelenségeket is marad ereje vizsgálni.


Egy átlag embernek egy ilyen szakma is sok lenne, de a laci egy igazi lángész lehet, ha 10 szakmát is kitanult!

2010. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz messzemenő következtetéseket levonnunk az élet lehetőségéről, szóval belekezdeni sem érdemes. Sokan reménykednek benne, hogy amit tudnak, vagy vélni tudnak az úgy igaz: az mindkét félre igaz. Aki lázban ég a lehetőségtől, hogy van rajta élet, és arra is, aki megcáfolja azt. Mindenkit illik a saját hitében meghagyni, mégha fanatikusnak is tűnik a dolog. Szerintem ez a béke egyik alapelve. ^^
2010. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem a második válaszoló problémáját, a "mi a véleményetek X videóról" kérdéseknél miért nem akadsz fenn?

Ott egyetlen sor van, mindenféle megfogalmazott kérdés nélkül.

Nem értem miért kell megsértődni 2 wikipediás cikken, szerintem nagyon barátságosan és kristálytisztán írtam le, miről szeretném tudni a véleményetek.

Nem vagy egy kicsit túlérzékeny?


Ad1, Én senkit nem akarok megbántani. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Ad2, szerintem kristálytisztán kivehető (és mondtam is), hogy érdekel a téma, ha nem érdekelne mindez, akkor nem írtam volna ki. :) Egy részét nem csak utólag, de még akkor is nyomon követtem, ahogy a Vikin 1 és 2 űrszondáról is szívesen böngésztem a NASA-s cikkeket.

Honnan veszed amiket írsz rólam? Átgondoltad egyeltalán miket írsz?



"Az még ok hogy írsz választ, de ha már kérdést is teszel fel, akkor már érdeklődőnek számítassz, és az érdeklődők nem lebeszélik a hívőket a hitükről, hanem információkat gyűjtenek b hogy a hitük megerősödjön."


Ez nagyon durva... tehát akkor itt kizárólag olyan kérdéseknek szabad előfordulniuk, amiktől a hited erősödhet, szervilis mód bólogatva, váll veregetve és hezitálás nélkül egyet értve?

A kérdés nem a válaszért van, hanem a hit megerősítéséért?

Ez most komoly????

2010. nov. 23. 13:53
 7/19 A kérdező kommentje:

Ez az Aranylaci pedig aranyos:


Sabrag mágus üzenete

Jézus Krisztus ereklyéi

Madzsar Üngürüsz



Abba most nem mennék bele, mennyi minden van ott összehordva, de te komolyan tudsz venni egy olyan embert, aki sárgán, nagy betűkkel kiemeli, hogy bizonyíték persze nincsen, ne is keress? :)

2010. nov. 23. 13:58
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező nem nagyon fogjuk szerintem végig járni ezt azt utat megint. Egyébként szerintem a Marson van élet. Mivel abban a távolságban kering a naptól, hogy legyen rajta élet. De vannak állítások miszerint 100% van a Marson élet, és képek is miszerint építmények ábrázolódnak ki , a mars felszínén. Gliese 581 tőlünk 20 fényévnyi távolságra van. Az hogy óda egy szonda érkezzen kb. több száz év. Amit mi nem fogunk meg élni. Elvileg lézer jeleket fognak onnan, én jelenleg kettőt tudok , hogy a Gliese 581 bolygóról kaptunk jelet. Az tény, hogy víz borítja a felszínét, és abban a körben kering a csillagától, hogy elég napfényt kaphasson. De hogy 100%-van-e rajta élet azt nem tudom.


vannak cikkek ahol többet is megtudhatsz a Gliese 581. És kétlem hogy holnaptól már lehessen kapni a Gliese 581 csokit.

2010. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Az tény, hogy víz borítja a felszínét,"


Nem, az FIKCIÓ, hogy mi borítja a felszínét.

Még azt sem tudják megállapítani, hogy van-e, illetve ha van milyen összetételű a légköre és mennyi rajta a hőmérséklet.


De tessék, ha tény:

Ujjadból szoptad? Mert akkor nem tény.

Ha nem akkor mutasd meg honnan vetted.

2010. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Pontosabban mi érdekelne , és hogy mit honnan tudok?

Nagyon durva szavakat használsz, észrevetted?

ha kérdezel valamit kedvesebben is feltehetnéd a kérdésedet.

2010. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!