Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért hisznek olyan sokan a...

Miért hisznek olyan sokan a földönkívüliekben? (UFO)

Figyelt kérdés
én nem hiszek bennük.. eggyel sem találkoztam még: )
2010. okt. 24. 08:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha képesek nyitni például egy féregjáratot, vagy térhajtőművet használnak vagy akármi, az igen nagy műszaki fejlettségre utal. Ekkora műszaki fejlettséggel lehet olyan szinten az exobolygó-kutatás náluk, hogy pontosan kategorizálják mi, hol van. Akár el is jöhetnek ide. Azt azonban nem hiszem, hogy kapcsolatba akarn(ná)ak lépni velünk. A csimpánz és a gorilla is használnak eszközöket (és tudatosan, nem ösztönösen, továbbá maguktól, nem az embertől ellesve!), és mégsem próbálunk velük mélyebb kapcsolatba lépni. A mi műszaki fejlődésünk is kb ott tarthat hozzájuk képest mint hozzánk a csimpánzoké (továbbá a biológiailag is, ne feledjük az evolúció nem állt meg!!) Lehet, hogy megnéztek minket és az sem kizárt, mert nem csak őrültek láttak Ufo-t, hanem rendőrök, polgári-és katonai pilóták (kisgépes pilótaként ez közel áll a szívemhez:-)), tengerészek, vagy éppen a Plútót felfedező csillagász (ő pedig nyilván eléggé ismerte az eget).


Ezek alapján nem tartom kizártnak, hogy valahol egy bolygón néhány sor vagyunk egy lexikonban (bár ők már biztos túljárnak a könyvön...:-)), esetleg iskolai tananyag. És a kis szürke gyerek otthon sír az anyjának, hogy minek kell ezt a száz primitív civilizációt megtanulni 200 fényév körzetben:-). Komolyra fordítva a szót, jó okunk van hinni ezekben a dolgokban.


Az UFO-król pedig annyit: Kiskoromban nagyszüleimnél voltam nyáron és láttam valamit. Egy percig sem állítom, hogy földönkívüli űrhajó volt, lehetett bármi más is, azonban tény, hogy nem tudtam mi az és ma sem tudom. Mivel sok év telt el és az emlékeim is fakultak már ki sem fog derülni. De ahhoz, hogy fizikus-csillagász irányba tanulok tovább ennek az élménynek mennyi köze volt, sosem fogom megtudni:-)

2010. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
2010. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Gratulálok a ma 17:26 írójának, tényleg. Ritka errefelé az ilyen magas színvonalú, összeszedett, mégis derűs vélemény.

Az írója talán tudja (vagy tudni fogja) hogy az általa vázolt elmélet atyja John Ball rádiócsillagász, aki 1973-ban ezzel az "állatkert-hipotézissel" rázta fel a szakmai közösséget. Ránk mint valami rezervátumra tekintenek, ahol az emberiség a maga szabályai szerint zavartalanul élhet, mint szerencsés földi állatfajok a természetvédelmi körzetekben. "Lehet számukra jelentéktelen bejegyzés vagyunk a lakott galaktikus területek jegyzékében" - írta John Ball.

[link]

2010. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
azért hiszek bennük, mert hülyeség lenne azt képzelni, hogy csak mi vagyunk az egyetlenek ebben az univerzumban! a tudósok nemrég találtak egy ugyanolyan galaxist, mint a mienk 25 fényévnyire és egy ugyanolyan jellegű bolygót, mint a mienk, van rajta víz, légkör, narancszónán belül van, és csak annyi a gixer, hogy mire eljutnánk oda, kb 250000 évbe kerülne.
2010. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nemo kapitánynak, köszönöm szépen!

Köszönöm a cikket is, ritka jó összefoglalónak találom ebben, a számomra kevéssé ismert témában(inkább a kozmológia, illetve az extragalaktikus csillagászat érdekel, ez a témakör eddig nem igazán mozgatott meg). Nem ismertem John Ball állatkert hipotézisét, de örülök, hogy nem csak nekem jutott eddig eszembe. :-) Egyébként másnak is eszébe jutott, például Gene Roddenberry-nek a Star Trek alkotójának:

Az Elsődleges Irányelv: "Tilos a Csillagflotta bármely űrhajójának és tagjának bármely kultúra vagy társadalom normális fejlődésébe beavatkoznia. Ez az irányelv fontosabb mint a Csillagflotta bármely hajójának vagy tagjának védelme. Veszteségek tolerálhatók, ameddig ezen irányelv betartáshoz szükségesek." Star Trek rajongó vagyok, ez nekem sokat mondd, nem tudom másoknak mennyit. :-)


A gondolatmenetemnek kicsit talán ellentmond a Dogon törzs helyzete. A tények azonban tények, nevezetesen az, hogy eddig SENKI nem tudta megmagyarázni, hogy a primitív természeti nép miként ismerheti annak az égitestnek a mozgását, amelyet csak a legmodernebb asztrofizikai eszközökkel sikerült eddig kimutatni. Amennyiben nem hisszük azt, hogy ez csak egy átverés, abban az esetben el kell, hogy fogadjuk az Ő verziójukat. Azonban ebben az esetben történt beavatkozás. Ám ez nem ellentmondás!! Lehet, hogy teljesen másik naprendszerből érkeztek azok akik a Dogon törzset meglátogatták, mint azok akik a huszadik század csészealjainak személyzetét adták (és a mai idők fénylő gömbjei is jöhetnek egy harmadik civilizációtól de erre szeretnék külön kitérni.) Több ezer év nagy idő, elég ha belegondolunk abba, hogy a földi technika hol járt pl. Szent István idején. És ez csak ezer év! Lehet, hogy a dogonokat az ősi időkben meglátogató civilizáció már rég halott. Az, hogy egy civilizáció erkölcsi, vagy bármely más okból nem avatkozik bele egy bolygón talált életbe, nem jelenti azt, hogy egy másik nem tenné ezt. Ha már Star Trek-es hasonlat a Klingonoknál ez az elv nem is létezik (az eredeti sorozatról beszélek, a jó kis James T. Kirk-ös részekről :-)). Lehet, hogy az őket meglátogató civilizáció ezt nem tartotta fontosnak, a "most közlekedők" viszont igen. (Akár a Földre vonatkoztatva is mondhatjuk azt, hogy a magyarok a Kárpát medencébe a helyi lakosságtól mondhatni bebocsátást kaptak, semmint bejöttek; míg a fehér Amerikában pusztítva térített-bár nem vagyok jó történelemből.)


Mi a kialakított véleményem az UFO-król? Ha elfogadom, hogy jártak itt, a következőt tartom valószínűnek (a dogonokat és esetleg más múltbéli látogatásokat most hagyom csak a 20. sz.-ra koncentrálok.) 1896-97 környékéről vannak "rejtélyes léghajókról" szóló beszámolók. Ezt követően jó ideig csend. A második világháború után "érkezett meg" a repülő csészealj, Kenneth Arnold magánpilóta látta először, majd egyre többen jelentették. De aztán ez a hullám is elcsitult. (Az igazság kedvéért 1946-ben többen láttak az USA-ban és a Szovjetunióval szomszédos skandináv államokban "rejtélyes rakétákat", de ismerve a politikai helyzetet ezek valószínű tényleg rakéták voltak.) A csészealjak után a hosszú ideig újra csend, majd a '90-es évektől ismét megnőtt az észlelések száma, de most már fénygömböket látnak.

És én fel vélek fedezni némi párhuzamot a földi űrkutatással! A Holdat 1959. I. 4-én értük el (Luna-1), majd szeptember 13-án meg is történt a becsapódás a Holdba (Luna-2), ez első sima leszállásra Holdon mégis 7 évet kellett várni (Luna-9). Három év kellett, hogy megjelenjenek a látogatók más világból (Neil Armstrong és Buzz Aldrin személyében), és mégis 1971 óta nem igen járt arra senki. Ha lennének értelmes, de fejletlen holdlakók ezt bizony nemigen értenék. Mért ne lenne az idegenek hazájában is pl. politika? Mert ha az előbb leírt menete a látogatásaiknak igaz akkor ez logikus.

-Először magasan keringő űrhajókkal pályára álltak, körülöttünk.

-50 év múlva visszatértek de modernebb rendszerekkel már akár le is szállhattak a bolygón. (Az ötven évben persze járhattak más felé is, nyilván több helyet is vizsgáltak.)

-Visszatértek még modernebb technikával 20-30 évvel később (fénygömbök).

Röviden ennyi. :-)

2010. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Jó érv ez a dogon-rejtély is, hallottam róla csak kiment a fejemből mostanában. Praktikusan azt javaslom, ezzel kössék le magukat a szkeptikusok, és ha előálltak valamivel akkor szóljanak, de addig ne.
2010. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mert a Fold gombolyu es mar nem a kozepkorban elunk. Nyisd ki az agyadat es te elfogadod letezesuket. nem is hinni kell bennuk. Az Foldonkivuliek nem Jezus es nem a Teplapo. Vannak, leteznek, elfogadod, ha nem maradj a sotetsegben.
2010. okt. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

. . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`

2010. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Mert felfoghatatlanul nagy a Világegyetem, és kell hogy legyenek más bolygók is, ahol kialakult az élet.
2016. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!