Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Most akkor az Ufo-k, földönkív...

Most akkor az Ufo-k, földönkívüliek ellen milyen érvek vannak ellene és mellette?Sok videó felvétel ellenére még mindig van aki azt se akarja elhinni, amit lát?Szavazás!

Figyelt kérdés

Már nem csak a Pentagon, hanem az amerikai haditengerészet, több ország kormánya is foglalkozott az UFO ügyekkel, több kormány nyilvános adatbázissá minősítette ezeket az adatbázisokat.

Pl az angol, argentín,chile-i kormányzat, és ehhez csatlakozott most az usa kormánya, ami kiszivárogtatta a videó felvételeket és elemzéseket.

Akkor ha ezek a kormányok foglalkoztak ezzel a témával kik által vezetett és tervezett repülő szerkezetek ezek az UFO-k?


2021. jún. 27. 13:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

India ősi írásai szerint a vimanákat négy fő osztályra osztották: rukma, tripura, sakuna és sundara. Ezeket viszont 113 további alosztályra bontották. A hindu irodalom megemlíti az elpusztíthatatlan láthatatlan repülési tárgyakat és az éjjellátó technológiákat, amelyek képesek más repülőgépek, köztük az ellenséges repülőgépek hangjainak és képeinek szkennelésére.


A vimanák gömb alakúak voltak, és erős szélben lebegtek az égen. Így a Vimanák fedélzetén tartózkodó emberek rendkívül rövid idő alatt képesek voltak nagy távolságokat megtenni. Finom repülőgépek épültek fémekből, fából, tükrökből, rézből, mágnesekből és más anyagokból.



Az ősök szövegei arról szólnak, hogy az éghajók buborékok vagy gyöngyök formájában képesek hihetetlen sebességgel mozgatni az embereket. Ez megjelenik Kanchurban (ezer éves tibeti könyv, legalább egy részét megfejtették). És természetesen a Vimanas, mitikus repülõgépek, amelyeket az ókori hindu irodalomban leírtak.


Ezeket a repkedő gömböket már leírták, pl itt is.

Az hogy az usa most hivatalosan is elismerte, semmit se jelent.

2021. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 SZücsöm ***** válasza:
71%

Semmit nem tudtunk meg a 7 es fantáziájáról (akár gazdag is lehet a képzelőereje) de se a hsz-ében nem ez a lényeg se a kérdés szempontjából se a 2 es vagy 5 ös válaszából nézve nem lényeges az hogy mekkora képzelőerővel bír a 7es.


"Amit írt az teljesen igaz. A 2 es írt egy olyan állítást hogy 5000 éves iratokban RÉSZLETESEN le van írva az ufok működése."


Na már most ez egy félreérthetetlen és teljesen magabiztos állítás. Viszont ettől függetlenül valamiért linkelni még mindig nem tudott ilyen iratot pedig szerintem sokan kíváncsiak lennének rá.


És mint ahogy a 7 es utalt rá ha valóban a Védákra gondolt a 2-es

akkor máris érthető hogy miért nem akar linkel.


Azért mert a Védákban leírtak köszönőviszonyban sincsenek azzal amit a 2 es állított.("RÉSZLETESEN le van írva az ufok működése")

2021. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
64%

Mi ez a szkepticizmus?


"And the mighty monkey ascended the splendid car Pushpaka, containing figures of wolves,—made of Kārttaswara and Hiranya; graced with ranges of goodly pillars; as if blazing in splendour; throughout garnished with narrow secret rooms and saloons, piercing the heavens, and resembling Meru or Mandara, and like unto the flaming Sun; skilfully reared by Viçwakarma; with golden staircases and graceful and grand raised seats, rows of golden and crystal windows, and daises composed of sapphires, emeralds and other superb gems; embellished with noble vidrumas, costly stones, and round pearls, as also with plastered terraces; pasted with red sandal, like unto gold, and furnished with a sacred aroma; and resembling the sun new risen. "

[link]


Repülő tárgyak léteznek, persze. Ki mondott mást?

Hogyne léteznének ufó hívők?

Azok összefoglaló neve, akiknek hatalmas a fantáziájuk és minden ismeretlen repülő tárgyban földönkívüli eredetet feltételeznek.

2021. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
43%

A következő ígéretesnek tűnő antigravitációs hajtómű a higanycirkulációs motor. Az óindiai eposzokban is találhatók utalások arra vonatkozóan, hogy a hozzájuk látogató istenek egyik járművét a „vimana”-t is higany hajtotta. A Mahábhárataból idézve: „A higanyban levő erőn át, ami a hajtó forgószelet működésbe hozta, a vimana óriási távolságokat tudott megtenni az égen.” A fizika nyelvére lefordítva a „higanyban rejlő erő” nem lehet más, mint a hajtóműben fellépő mágneses erővonalak összes­sége, amelyet a higany, mint folyékony forgórész közve­tített. Ez a fajta elektromo­tor azonban nem mechanikus hajtásra szolgált, hanem szubatomi energiakeltésre. Ezért a belőle kiáramló „hajtó forgószél” minden bizonnyal az általa keltett pozitív mágneses kisugárzásra utal, ami a gravitációs erőt semlegesítve magasba emelte a járművet. Ezt a feltételezést támasztja alá az a kitétel, hogy „a higanyban levő erő indítja be a hordozó sugarat, és a szekér hirtelen az égbolt gyöngyszemévé válik.”


Ez a fajta hajtás igen hatékony lehetett. A Védák könyve szerint a 113 különböző típusú vimana között akadt olyan is, amely a „gondolat sebességével repült”. (Ez a megjegyzés arra utal, hogy már akkor ismerték az étertestben, hiperűrsebességgel történő utazást.) A vimana nem csak a levegőben haladhatott, hanem a tengerben is; és gyakran kirepültek vele a világűrbe, hogy meglátogassák a Föld körül keringő űrvárosok egyikét. Ennek az ókori technikai leírásnak a hitelét jelentős mértékben növeli az apró részletek precíz feljegyzése. Ezek egyike, hogy amikor a vimana a „légbe emelkedett, megzendült egy égi hang”. Modern korunkban már egyértelmű, hogy ez a misztikus égzengés nem volt más, mint az a robbanás, ami a hangsebesség átlépésekor keletke­zik. Ennek a jelenségnek a bekövetkeztét valószínűsíti az a pontosan rögzített adat is, mely szerint a vimana repülési sebessége mai mértékegységre átszámítva 5760 km/h volt, tehát jócskán átlépte a hangsebességet.

2021. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
43%
A Védák könyvének egy másik kötetében, a Samarangana Sutradhara-ban 230 oldalon keresztül olvashatunk a korabeli repülőgépek konstrukciójáról, építésük, működtetésük és karbantartásuk részletes módjáról is. Még a különféle üzemanyagok összetételét is közlik. A baj csak az, hogy ezeknek a szavaknak a jelentése elveszett az elmúlt évezredek során. A szakértők csupán egyetlen anyag nevét, a higanyt tudták egyértelműen lefordítani. Tovább növeli ezeknek a feljegyzéseknek a hitelét, hogy ez esetben fordítói belemagyarázásokról sem lehet szó; mivel ezekről a leírásokról az első angol nyelvű fordítás 1875-ben készült, amikor a mi világunkban nemhogy űrhajók, de még repülőgépek sem voltak. Így a nyelvészek kizárólag a szövegben leírtakra hagyatkozhattak.
2021. jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
34%

13/15


Te nem szkeptikus vagy, hanem tudatlan.

Egy álomvilágban élsz, amiben a te fajod az univerzum csúcsa.


A vírustagadókhoz hasonlóan, te is tagadod annak a létezését, amitől rettegsz.

Mert ha sokan mondják hogy nincs, akkor mindenki megnyugodhat, hát nincs is.

2021. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%

Személyeskedés nélkül nem megy?


Linkeket a Mahabharata eredeti soraihoz, hogy elolvashassuk, különben nagy tudatlanságomban idevethetem én is, hogy ezek csak ócska fantáziálások.


De nem vetem, hiszen annál bölcsebb vagyok. Nos, linkek?

2021. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Ha rákeresel mindenhol ezt írják. Nem csak elképzelték a járműveket, hanem le is írták a működését.



[link]


Ez meg az ősi atombombákat írja le.

2021. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
81%

A kilenc blog felületesen kiragadott pár rajzot az 1900-as évek elején keletkezett Vimanika Shastra c. könyvből, ami kb. Verne korának szintjén megrajzolt és az aerodinamikával köszönö viszonyban nem lévő, légcsavaros repülőhajók tucatjait álmodott ki az indiai szövegekből. XX. század eleji emberi fantázia.


[link]


1974-ben aerodinamikával foglalkozó mérnökök megvizsgálták a könyv szerkezeteit. Szerintük laikus kitalációk, repülésre képtelenek.


Az is nyilvánvaló, hogy számos nemzeti öntudattól duzzadó keblű indiai kutató írt tanulmányokat erről a témáról, rengeteg, szinte mérnöki pontosságú tervrajzzal megtámogatva, amit 99% fantáziával egészítettek ki ténylegesen ősi mesék arany, drágakövekkel kirakott repülő kocsiairól és szantálfa oszlopos palotáiról.


Linket akkor nem kaptunk a Mahabharata eredeti szövegéhez, amiben a higany motort taglalja? Akár angol fordításban (úgy lenne jobb, mert a szanszkritom kicsit kopottas).


Mert rákerestem az idézetetdre, de nem jártam sikerrel. Eleve nem stimmel a szöveg stílusa az eredeti nyelvezetével, szóval gyanús, hogy ez így nincs benne.


Az újvilágtudat nevű fantáziaportál és a valóság igen messze álltak mindig egymástól.


A cikkükben idézett ősi szövegek Jason Colavito szerint nem léteznek. Ezek David Childress meseszerző kitalációi. Rákeresett és sehol nincs ilyen szöveg a kérdéses indiai eposzban. Ezer nap erejét valóban emleget, mint Vishnu istent, aki emígyen ragyog, amikor mwegjelenik.


Persze ettől még lehet benne, csak ide is kéne az eredeti szöveg pontos helye, nem kitalációk, átköltések.


Mellesleg az én idézetem ihletője is Childress volt, aki a vimanákról írt munkájában ezt az idézetet hozta az ősi szövegből, mint egy nyilvánvaló repülő szerkezet bizonyítékát:


"Pirkadatkor Rama felszállt az Égi Kocsira, a Puspakára, mit Vivpishand küldött érte menetre készen. Önmagától mozgott az a kocsi. Hatalmas volt és finoman festett. Kétszintes volt, sok ablakos helyiséggel, zászlókkal és szalagokkal ékítve. Mint egy dallam zendült hangja, midőn égi útjára indult."


A gond csak az, hogy ez így szintén nincs a hivatkozott szövegben, helyette áll az általam talált idézet.


Tehát vagy Childress hazudik (már nem először), vagy én tévedek. Utóbbit elismerem, ha a linkeken talált és ide citált idézetek hitelesnek tűnő, lehetőleg szövegkörnyezetet sem nélkülöző helyeit valaki belinkeli.


Addig kamu.

2021. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

15 akkor miért nem építesz egyet?

Ha részletes leírás nem gondolod hogy aki megengedheti magának nem gyártatná?

2021. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!