Az álomfogó mire jó?
Az hülyeség. :D
Jó hogy nem már áldozol egy indián álomfogó előtt xD
Álomfogó jelentősége és elkészítése
Ezt, a rossz álmokat elűző, jó álmokat vigyázó erőteret sugárzó tárgyat hagyományosan a Cherokee és a Kiowa indián törzsek tagjai készítették. Az álomfogó tehát a különböző indián hagyományokban gyökerező, természetes anyagokból készült, kör alakú háló, amely megfogja az ember jó álmait, ezzel adva erőt, hogy könnyedén, békésen éljen.
"A pókhálót imitáló szerkezetben fennakadnak a rémálmok, a jók pedig a középső lyukon át szabadon közlekedhetnek, a lelógó tollakon egyenesen az álmodó fejébe áramolva. A hagyomány szerint, az álomfogó-készítéshez a gondolatok terén tisztaságra, a lélekben pedig békességre van szükség, mert amilyen energiákkal készül az álomfogó, olyanok uralkodnak majd benne elkészülte után.
Akár hiszünk ebben, akar nem, mindenkeppen mutatós és egzotikus lakásdíszt készíthetünk, mely a falra akasztva is jól mutat, ágyunk fölé lógatva pedig funkciója szerint működhet.
Hozzávalók és kellékek: Drót ruhafogas, Vékony drót, Vörös és fekete pamutanyag, Sárga és türkiz gyapjúfonál (vastag), Befőttesgumi,
Dekoráció: gyöngyök, tollak, tükördarabkák, Fogó, Olló, Ceruza, Nagy lyukú varrótű
Elkészítés:
- A drótból formáljunk egy 25 cm átmérőjű kört, a végeit hajtsuk vissza egymásba.
- Vágjunk egy-egy 4cm x 3,5 m hosszú csíkot a fekete és a vörös anyagból. Vágjunk le egy méternyit. A hosszabbik fekete darabbal kezdjük el betekerni a karika egyik felét. Fentről lefelé haladjunk, s miután félig elértünk, visszafele is be tudjuk tekerni, dupla réteget alakítva ki. Kössük össze a végeit, de ne vágjuk le a fölösleget. Ismételjük meg ugyanezt a pirossal is, de ezúttal lentről felfelé haladva. - Osszuk fel a kört négy egyenlő részre, jelöljük is be. Tekerjünk fel 9m-nyi fonalat egy kis gombolyagba, befőttesgumival stabilizáljuk.
- Kezdődhet a háló szövése. Balról jobbra haladjunk, elölről hátulra bújtatgatva lazán tekerjük körbe a karikát a képen látható módon, minden negyedben négyszer. A második körtől a már meglévő hurkokba fűzzük a fonalat. Amikor mar kis hely van, a fonalat a tűbe fűzve vezethetjük könnyen tovább. Addig dolgozzunk így, míg a kör majdnem bezárul. Vigyázzunk, hogy a háló mindvégig feszesen álljon. A középső lyuknak kb. 4 cm átmérőjűnek kell lennie. Amikor ide elértünk, kössük el a fonal végét.
- Az egy méteres, maradék pamutcsíkokat vágjuk ketté. Egyet-egyet hajtsunk félbe, az egyik végüket kicsit hosszabbra hagyva. Hurkoljuk őket a karika aljnak jobb és bal felére. Fűzzünk rájuk gyöngyöket. A végüktől 3-4 cm-re kötözzük fel a tollakat, majd, hogy a végeik ne látszanak, kössünk oda csomót.
- Vágjunk egy 40 cm-s csíkot a piros textilből. Hajtsuk felbe, s a hajtásba helyezzünk egy tükördarabkát. Szorosan kössük el, hogy a tükör a helyén maradjon. A tükröt elöl tartva hurkoljuk a csíkot az álomfogó közepének aljára azzal a technikával, amellyel a hálót is szőttük. A végeket hagyjuk lazán elöl, a tükör alatt elkötve rögzítsük. A végekre kössünk tollakat, tarkítsuk egy kis sárga és türkiz fonallal.
- Az akasztó kialakításához vágjunk egy 30 cm-es fekete csíkot, s az előzőekhez hasonló módon rögzítsük az álomfogó tetejéhez. Fűzzünk rá egy gyöngyöt, a két véget kössük össze, s már kész is.
A hagyomány úgy tartja, hogy az álomfogónak nagyobb az ereje, ha ajándékba készül. Tegyük valamivel meg személyesebbé ajándékunkat.
Porfogónak.
A szóviccet félretéve, az összes ilyen kis misztikus tárgy arra jó, hogy az ember elképzeli, hogy na ő most már nem fog rosszat álmodni és ha ügyes, sikerül is neki, és azt hiszi, hogy az álomfogótól van :D
Amire az üveggömb...
Illetve nem mert az üveggömbbel lehet tüzet gyujtani, kivév e ha fekete...
ma 19:13:
Köszi:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!