Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az ember magától fejlődik,...

Az ember magától fejlődik, vagy valami segítséggel? Miért van az, hogy az evolúcióban sokkal gyorsabban haladunk, mint az állatok, akik pár száz, ezer év alatt (szinte) semmit sem változnak?

Figyelt kérdés
(Mármint nem fejlődnek. Most azt ne vegyük fejlődésnek, hogy egy faj nagyobb bundát növeszt vagy elhullajtja azt. De életmódban, értelmileg, viselkedésben gondolom nem volt más pl egy vadonban élő szarvas, mint egy mai társa.)

2014. aug. 15. 00:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít fejlődésnek?

Pár ezer év óta elvileg már tudatos is létezünk a földön(írás), de úgyanúgy a kezdetek óta öljük egymást, csak most nem kőbaltával, hanem puskákkal.

Ha megfigyelted a történelmet, akkoriban is voltak nagyon okos emberek, mint ma. Fordítva, ma is vannak olyan hülyék akik barlangba valóak, finoman szólva.


Ha csak túlélés szempontjából nézzük, mi vagyunk a leggyengébb faj az állatvilágban. Gyengék az izmaink, a körmünkel maximum vakarózni tudunk, a harapásunk ereje semmi egy állatéhoz képest.


Bővebb magyarázatot kérek fejlődéshez :)

2014. aug. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ember milyen evolúciós fejlődésére gondolsz, ami az utóbbi pár száz/ezer év alatt következett be?

.

Én nem látom az ember pár ezer év alatti evolúciós fejlődését. Az evolúciónál "szerkezeti" (DNS; gének) változás következik be, a tanulás képessége és a tanulás nem az.

Tanulni az állatok is képesek, példa rá az urbanizációjuk.

A technikai fejlődésből eredeztethető elkényelmesedés sem evolúciós folyamat.

A "természeti népeknél" még mindig hat az evolúció egyik alapja: a legerősebb marad életben és viszi tovább génjeit.

A "kultúrvilágban" ez már nem igaz.

.

Azt a kitételed sem egészen értem, hogy az állatok nem fejlődnek. A rókák, medvék bejárnak kukázni, ert megtanulták, könnyebb hozzájutni az ételhez, mint elejteni más állatokat. A galambok, feketerigók pár lépésre megközelíthetők, megtanulták, nem tekinti őket az ember zsákmányállatnak.

Ám ezek mind szerzett tudások, nem örökítettek.

2014. aug. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor ne a fejlődés szót használjuk, csak a változást. És nem feltétlenül pozitív értelemben. Mert egyetértek, hogy ugyanúgy öljük egymást, csak más eszközökkel. Szóval nem jobbak, de mások lettünk, a technika nagyon gyorsan fejlődik, pedig a nagy részére nincs is szükségünk. (Nagyrésze nem a túlélésért van, hanem a szórakozásért, tehát nem vagyunk benne kényszerítve, mégis halad a dolog.) A környezetünket folyamatosan változtatjuk. Ha egy ötszáz évvel élt ember idepottyanna közénk, egy másik világba kerülne, annyira szokatlan lenne neki. De ha egy állatot hibernálnánk, és később betennénk a faja egy közösségébe, valószínűleg rögtön be tudna illeszkedni, és otthon érezhetné magát.
2014. aug. 15. 06:26
 4/21 A kérdező kommentje:
Szóval nem azt mondom, hogy intelligensebbek vagyunk, hanem hogy jobban változunk, a változásnak pedig mindig az a mozgatórugója, hogy a régi nem jó, vagy nem elég jó, és ezért mást akarunk. És azt nem értem, mi ez a mozgatórugó, és az állatoknak, meg egyes természeti népeknek miért jó úgy, ahogy van, az úgymond "civilizált" emberben meg van valami nyughatatlanság, ami hajtja.
2014. aug. 15. 06:32
 5/21 A kérdező kommentje:

meg egyes természeti népeknek miért jó úgy, ahogy van,

Tehát egy bizonyos pontig fejlődnek, addig, amíg valóban indokolt, pl tökéletesítgetik a vadász eszközeiket, ami érthető is. De azon túl nem akarnak még többet és még többet, felesleges dolgokat.

2014. aug. 15. 06:35
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

#1es válaszoló vagyok


Az hogy pl egy kultúra mennyire veti bele magát a technikába az nagyon sok mindentől függ. Lehet ennek az oka spiritualitás, természet tisztelet vagy csak egyszerűen a régihez való ragaszkodás.


A változás természetes részünk, ha nem változunk akkor meghalunk. Az egónknak kell az új, hajt minket a kíváncsiság, a kényszer, a szükség. Ezek a dolgok amiket az ember hajtja. Egy állatnak a túlélés a motiváció. Az embernek meg az intellektus kiszolgálása.

Lehet kusza amit írtam, nem sok alvás van mögöttem ;)

2014. aug. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Tom Benko ***** válasza:
90%
Az ember evolúciója meglepő módon lelassult, sőt, amióta ilyen rohadt sokan vagyunk, szinte le is állt. Mellette az orvostudomány miatt jó sok szelekciós kényszert is kilőttünk. Az állatok, főleg a gyors generációváltásúak viszont fejlődnek. Meg a növények is. Mi szervezetileg, viselkedésileg még mindig barlanglakók vagyunk, csak túl erős eszközökkel, mintha óvodásoknak dinamitot meg gyufát adnánk.
2014. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd és ne mosd össze az evolúciót a technikai és társadalmi fejlődéssel! Úgy látom, ez az alapvető hiba a kérdésben. Ahogy előttem is írták, inkább lassul az evolúció, mivel a legtöbb szelekciós tényezőt sikeresen kilőttük. Ma az az ember is életben marad és továbbadja a génjeit, akinek néhány évtizeddel ezelőtt esélye sem lett volna.
2014. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem valaha régen a földönkívüliek tanítottak minket: https://www.youtube.com/watch?v=IIFbJ_gURyc
2014. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Tom Benko ***** válasza:
38%
Jó, megláttam, hogy Däniken, és már lőttem is le. Hazugsággép.
2014. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!