Van jogunk beleavatkozni az emberi és állati génállományba, hogy új fajokat hozzunk létre vagy kijavítsunk bizonyos hibákat?
Minden fajnak, így az embernek is alanyi joga a teremtés, ahogy a Teremtőink és az ő isteneik is megtették úgy tehetjük meg mi is, mert enélkül csupán primitív szolgafaj lehetünk az univerzumban .
Egy fajnak két sorsa lehet az egyetemes törvények alapján : vagy felemelkedik, ha ezt nem teszi meg elpusztul . Mondják, hogy a legnagyobb bűn a butaság és a kishitűség, ez a két tulajdonság a szolgaság alappillérei . Az összes vallás (kereszténység, iszlám stb) tudatosan bátorítja az embereket, hogy fogadják el a szolgaságot (istent szolgáld, ne magadat), a média csak árasztja a kishitűséget (ne tanuljál, ne képezd magad mert stréber leszel, ne gondolkodj olyan dolgokon hogy miért létezünk, hová tartunk stb) Ezzel az emberiség alapvető szabadságjogait veszik el, ez az igazi emberiség elleni bűntény, amit nem az ember talált ki, hanem isteni teremtői .
De vajon ha növények és állatok génjeit módosítjuk attól istenek leszünk ? Bizonyos értelemben igen, mert ők a mi teremtményeink, más értelemben nem mivel intelligens módon nem tudnak bennünket imádni .
Ha saját génjeinkbe avatkozunk bele és létrehozzuk a felsőbbrendű embert, akkor vetkőzhetjük le szolgaságunkat és szégyenünket, mert ezzel a lépéssel magunkat formáljuk meg és akkor már a magunk istenei vagyunk és nem csupán mások teremtményei .
A következő lépés a naprendszer és a környező csillagok benépesítése (ehhez elengedhetetlen a génmódosított felsőbbrendű ember, mivel a korcs gének - ahogy megalkotva lettünk - szimbiózisban állnak az anyabolygóval és nem teszi lehetővé annak elhagyását) a Naprendszerben telepek, városok alapítása, a növekedés és terjeszkedés, hogy fel tudjuk venni a versenyt a többi felsőbbrendű bolygóközi néppel .
A végső lépés, hogy lemorzsoljuk lelkünk bilincsét a saját teremtőink alárendelése és kiirtása . Ebben a harcban dől el a mindenségi törvények alapján, hogy felemelkedünk vagy elbukunk . Ez minden nép és civilizáció sorsa az univerzumban . Istenné válni, ez minden élőlény célja, minden intelligens élet létének értelme . Két intelligens faj találkozik és az egyik elpusztítja a másikat, ezzel a nyertes felemelkedik és fejlődik lelki és technikai értelemben egyaránt .
A béke hazug gondolatát csak a szolgatartók próbálják belénk verni, mert mindegyik nagyúr attól fél a legjobban, hogy a leigázottak ellenük fordulnak . A béke egyenlő önmagunk elpusztításával, erre már most is rengeteg példa van : növekvő népesség - ivóvíz és élelem hiány - kapitalizmus pazarlása - korrupció .
És ha már létrehoztuk a felsőbbrendű embert, önmagunk istenei vagyunk, legyőztük Teremtőinket, csak akkor van jogunk intelligens életet teremteni valamelyik planétán, ahol a templomokban az embert imádják, ahol a bibliájuk az ember szolgálatát tanítja és csak ekkor nevezhetjük magunkat Istennek .
Nem tudom, van-e értelme Istenné válni.
Én megelégednék egy sikeres génmódosítással is valamelyik laborban.
Szerinted ettől istenné válunk?
Szerintem ahhoz kicsit több kellene: a semmiből létrehozni valamit.
Ez a módosítgatás ahhoz képest semmi.
Szerintem nincs. Ez a kérdés igencsak sok témát érint, vallás, tudomány etika filozófia stb. Ezért is nehéz helyes választ adni. Azonban hiába mondjuk, hogy körültekintéssel meg figyelemmel kell eljárni ilyenkor, egyes emberek és kormányok erre nem sokat adnak/adtak. A természet egy óriási jól működő szerkezet amelynek az ember is a része, sőt agyilag a legfejlettebb, ezért emelkedtünk a tápláléklánc csúcsára. Ezt a rendszert megbontani elég nehéz de ha sikerülne dominóként dőlne össze minden. A természetben létezik egy egyensúly amit manapság csak az ember képes felbontani sőt már meg is tette valamilyen szinten. Ezért szerintem nem kéne még jobban bolygatni ezt az egyensúlyt új állatokkal és növényekkel.
Mindenki tudja, hogy tökéletes általunk elképzelhető szinten nem létezik. Ha képesek lennénk tökéletes embert és állatot alkotni azzal épp azt vennénk el magunktól amitől mindenki különböző és nem egyforma, a személyiségünket.
Egyszóval jogunk mint olyan nem igazán van. A kutatás és a megismerés szándéka az más, de módosítani a meglévőt és teremtőt játszani, nincs jogunk.
Milyen "hibákat" lehetne kijavítani?
Egyébként ha képességünk van, talán jogunk is, csak sajnos a belátásunk kevés még hozzá. Kissé olyan még az emberiség, mint egy túlfejlett kétéves a porcelánboltban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!