Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Tudtok gyilkosságokról,...

Tudtok gyilkosságokról, melyek vélhetően vámpírokhoz köthetők?

Figyelt kérdés

Pl. mint Bitkov meg a magyar kapcsolatának halála.


Nyilván eltusolják, de lehetnek fülesek vagy gyanús esetek. Akik a témában kutatnak, mi a véleményetek?


2013. febr. 1. 15:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Max. ha valakinek a fejére esik egy vaskos vámpíros könyv.

Vagy ha valakivel kényszerből többször megnézetik az Alkonyatot.

2013. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Vámpírok nincsenek, mivel a vámpírok csak a mesékben léteznek.

Vámpírízműs létezett Magyarországon a 18-19. században, erről krónikáink beszámolnak, de az elkövetők mind-mind emberek voltak.

A VÁMPÍR szót Drakula gróf c. regény írója alakította Vembéry nevéből.

2013. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"A VÁMPÍR szót Drakula gróf c. regény írója alakította Vembéry nevéből."


Ez nem igaz.

A szláv "upir" szó (mely vámpírt jelent) már a 11. században felbukkan és csak később terjed el nyugaton.


Bram Stoker előtt pedig már 100 évvel is írtak vámpír regényeket és verseket. Pl. Ossenfelder.

2013. febr. 1. 16:51
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a vérszívó alakja más néven és más formában sok országban előfordult már kezdetektől.


Vannak olyanok, akik vámpírnak képzelik magukat, mindent meg is tesznek azért, hogy úgy nézzenek ki, de valójában nincsenek. A vámpír halott ember, a halott ember pedig, legalábbis ezen a bolygón, halott, és úgy is viselkedik.

2013. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Vámpírízműs létezett Magyarországon a 18-19. században, erről krónikáink beszámolnak, de az elkövetők mind-mind emberek voltak."


Soha nem volt divat nálunk a vérivás. Ellenben vámpírüldözések valóban voltak, ennek módját gondolom mindenki ismeri: valaki hirtelen lebetegszik, arra kezd panaszkodni, hogy egy halott rokon látogatja majd felnyitva a sírt a hulla pofája tele van vérrel. Pl. ilyen volt a szerb Plogojovicz Péter esete.


Ellenben valóban léteznek olyan szekták, csoportok, amik ilyen bűncselekményeket követnek el, az áldozataikat többnyire netes felületen cserkészik be.

[link]


De láttam ilyen kezdeményeket errefelé is. Nem tudom mi az igazság.

2013. febr. 1. 17:00
 6/21 A kérdező kommentje:
De miért lenne halott ha egyszer jár, eszik/iszik, alszik? Miért kell ezt rájuk erőszakolni? Miért ne lehetne egy módosult állapot, egy fertőzés?
2013. febr. 1. 17:01
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

"Vagy ha valakivel kényszerből többször megnézetik az Alkonyatot."


Én láttam. Muszáj volt. De még élek.

2013. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

A vámpírnak hideg a bőre, nem ver a szíve. Ez egyértelműen halott állapot, nem vírusos.

Na épp ezért nincsenek 'igazi' vámpírok, mert a halottak nem vesznek levegőt, így képtelenség az is, hogy beszéljenek, stb.

2013. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Vagy olyan lassú a szívverés, hogy alig érzékelni. ;)


De ha te már vizsgáltál igazi vámpírt, akkor bocs.

2013. febr. 2. 09:14
 10/21 A kérdező kommentje:
Najó, nem vitázok, mindenki úgy képzeli el őket, ahogyan akarja. Ezért ez az ezo. :-)
2013. febr. 2. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!