Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Minek nevezik azt mikor azt...

Minek nevezik azt mikor azt érzed, nem létezel, te csak nézel másokat, mintha szellem lennél?

Figyelt kérdés

Nem Deja vu, ez más, ez olyan,hogy elbambulsz egy picit,és hírtelen ahogy zajong melletted mindenki, és nem szólnak hozzád, tisztára úgy érzed nem létezel, mintha egy láthatatlan szellem lennél, és te látsz mindenkit, de téged nem lát senki, és mikor hozzád szólnak, akkor zökkensz ki ebből a fura lelkihelyzetből.

Minek nevezzük ezt? Biztos előfordult ilyen mindenkivel, mert ez olyan szokásosnak tűnik,leginkább kiskoromban fordult elő velem.


2013. jan. 20. 18:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Transzba esés.
2013. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
merengés?
2013. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés, de nem tudom egyáltalán van-e ennek neve. A transzba esés az viszont teljesen más, olyankor önkívületi állapotba kerülsz.
2013. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

én amikor egész nap(10 órákat naponta) dolgozom (eladó vagyok), hazamegyek, nem vár senki, másnap melo, egy idő után ez az érzés van rajtam is, már képes vagyok úgy nézni, ha ránézek valakire, olyan mintha a távolba néznék, ez megzavarja az illetőt, aki hozzám szól, szóval unalmamban ilyeneket "játszok"

a lényeg: ezt az állapotom én zombi állapotnak hívom.

2013. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
de ahhoz tényleg jobban hasonlít, mintha szellem lenne az ember, de engem ez annyira frusztrál, szóval nekem negatív érzés, ezért hívom zombi állapotnak inkább.
2013. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Spectator mod. :D

Amúgy én szeretem, mert ilyenkor jól el tudok gondolkodni a környezetemen, az épületeken, mindenen, ami nem az ember, de kapcsolatban áll velük.

2013. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Standby mód. :)


Amúgy szerintem két dologból tevődik össze. Egyrészt a környezettel való interakció lecsökken, másrészt egy révedés vagy meditáció-szerű állapot.


Amúgy tényleg, talán a meditációhoz hasonlít legjobban, mert ott van olyan, hogy kiürül az agyad, és csak "szemlélődsz". Ezt az állapotot a monotonitás is előidézi. Ezt használják ki a mantrák, zsebórahintáztatás, stb. (Ld: "ahogy zajong melletted mindenki")

2013. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm:).

Igen valami fura érzés mint a merengés, csak sokkal másabb, nem az mikor elbambulsz, hanem közben nem érzed magad, te nem tudsz magadról, szóval ebbe nekem belekapcsolódik az, hogy nem tudom ki vagyok, létezek, és álmodok-e?

2013. jan. 21. 16:11
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem is az álomhoz van köze, inkább a létezéshez, nem tudom,hogy vagyok-e. Miért vagyok?Mi történik? Mindenki zajong, én pedig nézek mindenkit, vagy épp elbambulok, és ha elkezdenek legyezni előttem, megszédülök, és több percig kómásnak érzem magam,mintha valami hírtelen vissza rántott volna olyan elméletivilágomból, amiben a tudatom és az 'ÉN' kategória felbomlik... Nincs tudatom abban a fél percben
2013. jan. 21. 16:14
 10/17 anonim ***** válasza:
Esetleg derealizáció, vagy deperszonalizáció?
2013. jan. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!