Mi lehetett az?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon anyám meghalt és egyedül laktam a házban.Egyik este párnacsapkodásos zajra ébrettem és a szememet kinyitva egy söttét alak volt elöttem a tv ment ugy hogy a fénye megvilágította nem volt arca semmi csak egy árny szerű alak.Nem birtam mozogni a szememet nem tudtam becsukni sem megszólalni.Kb: 5 perc szenvedés után ki tudtam mondani hogy hagyj békén erre rám sikított de valami furcsa hangon és a kijárati ajtó fele gyorsan elillant.Az eset után rögtn a telefonomhoz kaptam és az időre nézve hajnali 3 óra volt nagyon megijettem és aludni se tuttam . Mi lehetett az?
2012. dec. 30. 18:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
ööö...mondjuk alvásparalízis..jobb ötletem nincs...
2012. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mit foglal magában az hogy alvásparalízis? Okozhat ilyet?
2012. dec. 30. 18:57
 3/22 anonim ***** válasza:
még mindig kamu. hiába törölteted az összeset és a bunkó reakcióidat
2012. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
ha kamu szerinted akkor kamu nem az és késsz nem érdekel a véleményed
2012. dec. 30. 19:37
 5/22 anonim ***** válasza:
Félálomban még Justin Bieber háton lovagoló, rappelő csillámpónikat is láthatsz.
2012. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 petra666 válasza:
úristen. Vay tényleg igaz ez, vagy csak álmodtad. Szerintem költözz el, de rögtön!!!!!! Kérdezz meg egy erre szakosodott orvost!
2012. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 petra666 válasza:
De az is lehet hogy csak túl sok Harry Pottert nézel, és egy dementort "láttál".
2012. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Testvérem is mesélt ilyen fekete emberszerű lényről ami nézte őt miközbe aludt valószínűleg más dimenzióból vannak és csak figyelnek
2012. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az alvási bénulás (más néven alvási paralízis vagy alvásparalízis) közvetlenül elalvás előtt, vagy felébredéskor jelentkezik, és legfeljebb egy-két percig tart. Az érintett a szemén kívül egy izmát sem tudja megmozdítani, így még beszélni sem tud. Gyakran kíséri félelemérzet, társulhatnak hozzá hallucinációk (lidércnyomás), vagy testen kívüli élmény. Előfordulhat egészséges személyeknél, vagy kapcsolódhat alvási rendellenességekhez, pédául narkolepsziához vagy katalepsziához. A migrén tünete is lehet. Tudományosan az álom alatti alacsony vérnyomással magyarázzák. Egy másik oka az, hogy a REM alvás idejére a szervezet ideiglenesen lebénítja a vázizmokat az alvajárás és az alvabeszélés elkerülése érdekében, és ez a felriadás után is hat. Néha a szívizom is lebénul, ami halált is okozhat. Az alvás misztikussága miatt az alvási rendellenességeket is misztika övezte. A hallucinációkat igaznak hitték. A néphit szerint rossz szellemek, lidércek, boszorkányok okozzák, hogy megfélemlítsék vagy megöljék az embereket.


Valószínű, te is egy alvásparalízist éltél át. Fent elolvashatod, mit jelent.

2012. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én is éltem át ilyet. Megerősítem az alvásparalízis lehetőségét.
2012. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!