Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mint biológus hallgató,...

Mint biológus hallgató, kidolgoztam egy lehetséges alternatívát, amely a vámpírok reális létezésének feltételét megalapozza. Szerinted ez az elmélet megállja a helyét? Genetikailag kifejleszthető? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A vámpírok genetikailag mutálódott egyedek, melyek több rendellenesség ellenére képesek fennmaradni, és speciális életmódot folytatni. Igazából egy rakás genetikai hulladék :D


A vámpíroknál elsőként az ezüstre való érzékenységre egyszerű magyarázatot ad az allergia, amely igen nagy intenzitású fémallergia, embereknél is jelentkezik.


A fokhagymától való undor magyarázható azzal, hogy szaglóérzékszerveik a tökéletességig kifinomultak a vér felkutatása céljából, ezért az illékony anyagokat nem tűrik.


A fényre azért nem bírnak kimerészkedni, mert a bőrük laphámja táplálék gyanánt olyan fajspecifikus bacilusokat vonz, amelyeknek anyagcsereterméke hasonlóan reakcióképes, mint a nitroglicerin (Cˇ3Hˇ5Nˇ3Oˇ9), ezért nem csoda, hogy a napfény hatására felperzselődnek.


Végül marad a kérdés, hogy miért isznak vért. Valaki a laktáz enzim hiányával küzd, valaki pedig a cukorlebontással. A vámpírok viszont nem rendelkeznek tápláléklebontó enzimekkel, így nekik csak a monomerekből álló tápanyag az emészthető. Ehetnének táplálékkiegészítőt is, de akkor egy filmet se lehetne velük eladni :D


Ezek inkább a hagyományos vámpírokra vonatkozik, nem a mai divatvérszívókra.



2012. jún. 26. 12:09
1 2
 11/16 fairi1 ***** válasza:
100%

Vészhelyzetben egy átlagember is képes saját súlyának töbszörösét elemelni vagy ellökni magától.

normál esetben nem az összes szarkomer húzódik össze az izomban még akkor se mikor nagyon akarod!

Mikor életveszélyes a helyzet, megtörténhet hogy agy feloldja korlátozást és összes szarkomer összehúzódhat! van pár csodálatos megmenekülés, mikor kb 400-500 kg sziklát lökött le magáról a túlélő, ez mind ennek köszönhető.

ÁM!

Ilyenkor gyakran súlyos izomkárosodás, izomrostok szakadása történhet, vagyis 1x elsüthető a poén, utána hónapokig gyógyulás!


ha összes szarkomer szabadon használható lenne, úgy hogy ne szakadjon el( elég elképzelhetetlen) akkor akár nagyságrenddel nagy erő is elérhető, így gyorsaság is! Ez csak erősen elmélet....

Emberi izom helyett ilyen [link]

no az már más, de ezek robotoknak hívjuk nem vámpírnak

2012. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Myácska^^ válasza:
0%
mit ne mondjak a sok okos ember gratuláció miket ki nem találsz!! Köz tudott hogy természetfeletti lények nem léteznek esetleg a szellemek,de azt se tudhatjuk amit nem tudunk azt nem támaszthatjuk alá ilyen hülyeségekkel,mert nem láttál még vámpírt szóval nem léteznek ez a 18.-19. században volt elterjed....túl sok volt a thwilaght vagy hogy kell írni szemtem xD na hello mindenki ^^ ja én is vámpír vok írjál xDDD ^^
2012. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ooohh gyerekek, néhányan félreértelmeztetek, én sem hiszek a vámpírokban, és főleg nem akarok ilyen témát publikálni.


Igazából csak a saját szórakoztatásomra gyártottam az elméleteket, bár Masterthieffel egyet értek mindenben, kivéve abban, hogy felesleges ilyet boncolgatni, mert attól, hogy valaminek jelenleg még nem ismerjük a létezését, attól még létezhet, vagy előállítható. Einstein is addig boncolgatta a világegyetem fizikáját, hogy előbb rájött a fekete lyukak létezésére, minthogy bárki megfigyelhette volna. Természetesen véletlenül sem gondoltam, hogy ekkora mértékű felfedezést fogok tenni.


Mindenkinek köszönöm a válaszát, főleg fairi1-nek, mert tisztán rávilágított, hogy nem érdemes konkrét biológiai mechanizmusokra magyarázatot keresni, bár még a laikusokat lehet vele szórakoztatni, főleg a Fantasycoccus csabferusszal :D


Amúgy fairi1 van rá részleges péla, hogy a szarkomerek gátlását jobban fel tudják oldani egyesek, mégpedig a komolyan testépítők és erőemelők. Náluk olyan fokú az agy-izom kapcsolat, hogy krízishelyzet nélkül is igen hatékonyan ki bírják használni az izmaikat, nem is véletlen, hogy rengetegen szenvedtek köztük főleg bicepsz és mellizomszakadást a felelőtlen megterhelés miatt. Viszont jól tudjuk, hogy rájuk a gyorsaság egyáltalán nem jellemző, mivel az izomstruktúrájuk ezt nem engedi meg.

2012. jún. 28. 12:03
 14/16 Granulátum válasza:
Régen olvastam erről egy cikket, abban azt írták hogy a veszettséggel fertőzött emberek voltak a vámpírok
2012. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szánalmas a fokhagymás, "fényre nem bírnak kimerészkedni" és a többi mese...

Rendkívül hálás lennék, ha ezt el is felejtenéd.


A genetikai hulladék kijelentés, kicsit durva volt.


Tegyük fel hogy egyszer régen,még az ősi Egyiptomban,valahogy létrejött egy vírus-hogy hogyan ,hát azt nem tudom ,tegyük fel hogy ez a vírus talált magának egy gazdatestet,vagy többet,akik már szinte a halálukon voltak,szervezetük legyengült,így a vírus szabadon útjára indulhatott,és átvehette a hatalmat az emberi szervezet felett.


Ez a vírus jelen lehet a nyálban is így amikor ők megtámadják áldozatukat,és azok elájulnak a vérveszteségtől,mire magukhoz térnek,a seb begyógyul.


Na de nézzük a lehetőségét tudományosan:A sejtek minden egyes osztódása során a kromoszómák DNS-láncának vége valamelyest rövidül. Ennek mértéke kb. 100 bázis, oka pedig a DNS másolásáért felelős DNS-polimeráz enzimek működési mechanizmusa. Ha ez „értékes” genetikai anyag hiányát okozza, az a keletkező sejt funkcionalitásának és életképességének csökkenésével jár.


Amíg azonban csak a géneket nem tartalmazó teloméra régió rövidül, a DNS nem károsodik. Minél hosszabb tehát a telomer szakasz, annál több osztódásra képes a sejt anélkül, hogy génkészlete sérülne. Az emberi sejtek kb. 50 osztódásra képesek, ezt követően a DNS sérülése már jelentős.


Tovább súlyosbítja a helyzetet az, hogy a telomerrel nem rendelkező kromoszómákat semmi sem gátolja meg abban, hogy végeik összekapcsolódjanak, ezzel teljes genetikai káoszt teremtve. E két tényező következménye az, hogy az újonnan keletkezett sejtek életképtelenek és további osztódásra alkalmatlanok lesznek.


Ez a biológiai óra szabja meg, hogy egy élőlény milyen hosszan élhet. Ha a telomerek rövidülését megakadályozzuk (ill. visszapótoljuk a hiányzó részt), a sejtek élettartama elméletileg végtelenre nő, a szervezet halhatatlanná válik (legalábbis az öregedésből adódó elhalálozás odázható el).


Szóval feltételezve hogy a vírus olyan enzimeket tartalmaz,ami kijavítja a csonkolódott telomer szakaszt,és ezt folyamatosan megteszi-máris kész örök élethez vezető út.


Tovább folytatva az okfejtést-az köztudott dolog hogy az oxigén elvonásával az öregedés lelassítható. Ez a vírus éppen a vörösvértestekben lévő oxigént pusztítja el,ezért élnek örökké a vámpírok,viszont ennek hiányában pótolniuk kell a vért.


A másik ok amiért vért isznak,az az hogy a vérben nagy mennyiségben van fehérje-ez segíti a kórokozók elpusztítást,így nem betegszenek meg.Persze ha egy ember jut túl sok fehérjéhez akkor abba is belebetegedhet.


Ha a szervezet túllépi a megengedett fehérjemennyiséget,szívnagyobbodás jöhet létre.Minél nagyobb terhelésnek van kitéve a szív,annál jobban megerősödik a szívizomzat is.Ami persze a vámpíroknál előny,hiszen a gyorsasághoz,erőhöz azért kell a kicsit nagyobb,erősebb szív,viszont ezért kell több fehérje is nekik-de ennek következtében erősebbek lehetnek a körmeik,szinte törhetetlenek-ez pedig ugye nem jön rosszul,ha harcra kerül a sor.


Na, akkor kezd el sorolni a hibákat, hiszen én nem vagyok biológus hallgató..;-)

2012. júl. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 rockpunkmetal válasza:

Nem értek hozzá,de ez durva így első olvasatra...és örülök,hogy nem csak páran harcolunk a sok vakkal,akik még mindig megeszik,amit eléjük tesznek...

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy én valami hűűű de nagy szakértő vagyok a témában,de innen-onnan hallottam/olvastam 1-2 estről,és én hiszek benne.

Sok sikert az elmélethez!! :)

2012. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!