Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mint biológus hallgató,...

Mint biológus hallgató, kidolgoztam egy lehetséges alternatívát, amely a vámpírok reális létezésének feltételét megalapozza. Szerinted ez az elmélet megállja a helyét? Genetikailag kifejleszthető? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A vámpírok genetikailag mutálódott egyedek, melyek több rendellenesség ellenére képesek fennmaradni, és speciális életmódot folytatni. Igazából egy rakás genetikai hulladék :D


A vámpíroknál elsőként az ezüstre való érzékenységre egyszerű magyarázatot ad az allergia, amely igen nagy intenzitású fémallergia, embereknél is jelentkezik.


A fokhagymától való undor magyarázható azzal, hogy szaglóérzékszerveik a tökéletességig kifinomultak a vér felkutatása céljából, ezért az illékony anyagokat nem tűrik.


A fényre azért nem bírnak kimerészkedni, mert a bőrük laphámja táplálék gyanánt olyan fajspecifikus bacilusokat vonz, amelyeknek anyagcsereterméke hasonlóan reakcióképes, mint a nitroglicerin (Cˇ3Hˇ5Nˇ3Oˇ9), ezért nem csoda, hogy a napfény hatására felperzselődnek.


Végül marad a kérdés, hogy miért isznak vért. Valaki a laktáz enzim hiányával küzd, valaki pedig a cukorlebontással. A vámpírok viszont nem rendelkeznek tápláléklebontó enzimekkel, így nekik csak a monomerekből álló tápanyag az emészthető. Ehetnének táplálékkiegészítőt is, de akkor egy filmet se lehetne velük eladni :D


Ezek inkább a hagyományos vámpírokra vonatkozik, nem a mai divatvérszívókra.



2012. jún. 26. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ne járasd le magad azzal, hogy ezt élőben terjeszted. Ha ilyet publikálnál, akkor a későbbi munkáidat sem venné senki komolyan.
2012. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
hát az ezüst allergia azért sántít kicsit...
2012. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Menő!!
2012. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
szeretnél te ilyen genetikai hulladék lenni :)
2012. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Ezen már én is elgondolkodtam, de ezek a pontok nem tartalmazzák arra a magyarázatot, hogy mitől lesznek szupererősek és szupergyorsak, illetve annak ellenére, hogy halottak, hogyan képesek mégis élni. Szerintem ezek az utóbbi pontok, amelyek bizonyítják, hogy vámpírok nem léteznek, mert ez sem biológiailag sem fizikailag nem lehetséges (javíts ki ha tévednék és van rá példa a tudomány keretein belül).
2012. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Te sötét vagy mint az éjszaka. :D

Vámpírok nem léteznek és nem is léteztek. Vagy te még a középkorban élsz netán?

Akkor voltak ilyen hiedelmek. Kezdjük azzal, hogy a középkorban gyerekcipőben járt az orvostudomány, sok részben. Nem lehetett pontosan megállapítani egy személyről, hogy tényleg meghalt-e. (tetszhalott-agyhalott) Nem boncoltak fel mindenkit a valószínűsített halál után ezért eltemették. Majd mikor a szerencsétlen eltemetett áldozat feleszmélt a koporsóban, próbált volna szabadulni. Kaparta a koporsó belső fedelét stb. Sírrablók fedezhettek fel pár ilyen testet, ami véres volt, ilyesmi. Valaki-k kitalálták illetve ráragasztották a vámpir szót, ami az ilyen testek jellemzői. Ezeket a jeleket valószínű hogy kicifrázták még, toldottak hozzá rémisztőbb megnyilvánulásokat, történeteket. (milyen határtalan az emberi fantázia :D) A pestisjárványokat-fertőzéseket is a vámpirokhoz kötötték, ezzel is elindítva egy lavinát, amely közhiedelemmé vált az emberek között. Később ott volt pl: Vlad Tepes román fejedelem, akiről Bram Stoker formálta Drakula grófot, kicsit még rémisztőbbé és természetfelettivé téve alakját. Ez olyasmi mint a boszorkány kitalálása. Igaz ahhoz még elborultabb elméknek kellett lenniük, hogy olyasmiket találjanak ki, amik megalapozták az inkvizíciót, boszorkányüldözést.

Remélem tisztábban látsz most már ezekkel a dolgokkal kapcsolatban.

2012. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem tetszik a gondolatmeneted aminek a nagy része simán elképzelhető is.

1 bibi azonban akad.Az emberi szervezet számára még ha mutálódnak is egyszerűen nem elegendő táplálék a vér.

Nem maradnának sokáig életben ha csak vért vagy táplálékkiegészítőt ennének. :)

Egyébként sok ember küzd olyan betegségekkel amiket írtál:

Fényérzékenység,fémérzékenység stb. de attól még nem mutánsok vagy vámpírok.

Szerintem nem léteznek és nem is lehetséges hogy valaki így éljen.

2012. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
78%

Jó az elgondolás, főleg a fényérzékenység! A fokhagyma nem annyira, hiszen bármely más hagyma vagy erős illóolajokkal rendelkező növényre így reagálnának. Esetleg ha a fokhagyma tartalmaz ezüstöt.. A másik: gyorsaság, mint említette, nem klasszikus vámpírtulajdonság, csak a True blood szüleménye. A halhatatlanság már más tészta, bár genetikailag valószínűleg kivitelezhető lenne, de biztosan nem 1-2 véletlenszerű mutálódással.

Vér táplálék szerintem a legvalószínűtlenebb, mert tudjuk mimindenre van az embernek szüksége, ami a vérben nincs, ráadásul már a klasszikus vámpír sem érte be holmi állati vérrel, szóval csak embervér jöhetne szóba. Persze vannak denevérek, melyek vért is fogyasztanak, de össze sem lehet hasonlítani az anyagcseréjét, tápanyagfelvételét/szükségletét az emberével. Ugyanúgy persze vannak élőlények amik igen hosszú ideig képesek kibírni táplálék nélkül. Alaposan meg kellene változnia a DNS-nek ahhoz hogy ilyen mértékű változást érjünk el. Mindez magától biztos nem következik be, viszont el tudom képzelni hogy unatkozó zsenik azzal foglalatoskodnak hogy megpróbálnak valami hasonlót kitenyészteni. És még hasonlókat: zombit, szuperkatonát, szuperfogyasztót..:D (esetleg szuperMasterthief-et:P)

2012. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Saccha!

Esetleg valami bajod van velem? :D

Mint írtam, vámpírok nem léteznek, ez csak fikció.

Ostoba középkori babona, hiedelem.

Ilyen téren, létezhetne akár a Badacsonyi Görényember is. XD (ekkora marhaságot kitalálni! XD)

Tehát tök fölösleges ilyen elméleteket gyártani, arról ami nincs.

A vámpíros filmek közül is csak a Drakula (1992) tetszik, meg a Nosferatu. Az ilyen modern időbeli hülyeségeket mikor meglátom, hányni lenne kedvem. :D

2012. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 fairi1 ***** válasza:

"fokhagymától való undor magyarázható azzal, hogy szaglóérzékszerveik a tökéletességig kifinomultak a vér felkutatása céljából, ezért az illékony anyagokat nem tűrik."

szag anyagoknak külön receptoraik vannak, egy szaglósejt mindig egy tipusú receptor van és embernek 350 típusú szaglóreceptora van, többi receptor pseudogén. persze 1 receptor több szagot is felismerhet, egy szagot több is felismerhet.

ha vámpír vér megérzéséhez specializálódott, akkor olyan receptorok kellenek amik csak vér komponenseit érzik óriási specifitással vagyis a többi illat felesleges nekik, nem esznek gyümölcsöt, meg zöldséget!


te magyarázatodra rengeteg minden undort váltana ki sok illékony vegyület van amit megérezhetnek, és elnyomhatna a nem túl specifikus vérérzéküket!


"fajspecifikus bacilusokat vonz, amelyeknek anyagcsereterméke hasonlóan reakcióképes"

még meredekebb, melyik baci, vmi Fantasycoccus csabaferus???? :) van pár anyag ami extrém fényérzékenységet okozhat embernek,de nem fog meggyulladni!

nitroglicerin melyik baktérium készít, a legfontosabb honnan van a nitrát? A nitrifikálók szigorúan aerobok,jellemző rájuk hogy szerves anyagokra érzékenyek mivel alapvetően autotrófok. tipikusan nem állatok felületén élnek!


"tápláléklebontó enzimekkel, így nekik csak a monomerekből álló tápanyag az emészthető."

őő a vér miből áll? sejtes elemek és plazma aminek jó része fehérje, pl albumin és globulinok ezeket le kel lebontani. Vagy még lehetne húsevő, ha nem bír növényi táplálékkal. vér nem monomerekből áll csak szólok! Várdd meg az Állatélettan "véres" óráit, ott még fehérvérsejt és vörösvértest számlálás is lesz, és tuti kiszámolod hogy anémiában már rég megzombultál, vagy rákos vagy.


kevés ismereted biológiából már van, én megmondom előre most, vámpírokat NEM LEHET tudományos alapokra helyezni!!!! Max áltudományosra! Én is próbálkoztam ilyenben unalmamba, de túl sok a sötét folt ami magyarázhatatlan biológiával!

mesebeli lények csupán!

2012. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!