Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hisztek abban, hogy valakit...

Hisztek abban, hogy valakit megszállhat az ördög? Hisztek az ördögűzésben?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszélgetni ,olyan emberekkel,akik hisznek benne,vagy érdekli őket a dolog. Jó lenne tudni,ki ,hogyan viszonyul az ilyen dolgokhoz.

Csak rendes válaszokat, kérek mindenkit,akit pedig nem érdekel az inkább ne irjon.


2011. jún. 26. 10:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az a kérdés hogy hisztek-e? Ha én nem hiszek akkor nem lehetek itt?

A halálcsillag csak egy példa volt de az ilyen felvételek általában rossz minőségűek. Ezekkel a videókkal nem lehet semmit bizonyítani mert teljesen valósághűen lehet őket manipulálni. 17:31 vagyok

2011. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

haverom ki akarta belőlem űzni az ördögöt mikor megmondtam neki,hogy én szeretem jusin biebert és elkezdtem énekelni a babyt :)


14L

2011. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Jól tette :D Minnél előbb, annál jobb.
2011. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Középút válasza:
100%

Hú mennyi fogalomzavar van ebben a kérdésben.

1. Az ördög nem démon és a démon nem ördög. Az ördög (görögül diabolosz) az maga sátán, aki magas rangú angyal a Biblia szerint, a démonok pedig alacsony rangú szellemi identitások (görögül daimonosz azaz tanítócska) Ahogy a görög névből kiderül a démon leginkább (csak) tanácsolgat, de tanácsaival át tudja venni az irányítást az ember felett. Az ilyen embert démonikus megszállottnak nevezzük. Az ördög nem száll meg senkit. Ezt a fogalmi zavart a korábbi bibliafordítóknak köszönhetjük akik nem kellő következetességgel fordították az Igét.

2. A másik fogalmi zavar - szintén bibliafordítóktól eredeztethető - a szellem fogalma. A szellem nem egy valaha élt ember lelke, tehát nem kísértet, de nem szabad az elmével se téveszteni bár a "szellemi képesség" kifejezéssel az elme kapacitására gondolunk.

A szellem nem a mi világunk lényegisége, hanem - hogy tudományosan csengjen - más dimenzióé. A Biblia szerint a Teremtő Atya szelleme által van életünk, általa lett az Ember élő lélekké.

A démonok elvileg alacsony rendű szellemi identitások, melyek valami okból igyekeznek ebben az anyagi világba azáltal beavatkozni, hogy testeket (elsősorban embert) próbálnak hatalmukba keríteni. A bibliában többször olvasunk arról, hogy Jézus démonok "hajított" ki az emberekből és erre felhatalmazta tanítványait is. Azonban azt is olvassuk, hogy bizonyos esetekben a tanítványok csődöt mondtak mire Jézus figyelmeztette őket, hogy az a bizonyos fajtája a démonoknak akivel összeakadtak, csak ima és böjt által hajítható ki. Arról is olvasunk, hogy a tanítványok megpróbáltak némelyeket eltiltani attól, hogy Jézus nevében démonokat űzzenek, de Jézus leállítja őket azzal, hogy "aki nincs ellenünk az velünk van" Azonban arra is van beszámoló, hogy a démon(ok) "visszaszólt"(ak) az kiűzőnek mondván, hogy "Jézust ismerjük, Pálról hallottunk de Te ki vagy?" és jól megnyaggatták a próbálkozót. Szóval óvatosan a próbálkozással.

Azzal is egyetértek, hogy csak Jézus nevére hivatkozva nyerhetünk tekintélyt arra, hogy engedelmeskedjen egy démon. A sötétséggel cimborálva legfeljebb békét lehet kötni, de szabadulás nem érhető el.

Ha azért olvasod e sorokat, mert felmerült benned, hogy esetleg megszállott vagy akkor egyszer változtass a gondolkodásodon és fogadd el Jézust uradnak. Ha Ő lesz az Urad akkor semmilyen démon nem vehet birtokba. Segítséget - szerintem - leginkább karizmatikus gyülekezetekben kaphatsz, nem azért mert ők jobb varázsigéket ismernek, csak azért mert nyitottabb felfogásuk van és befogadóak a segítségkérővel szemben. A módszer náluk is az ima és a böjt. A szabadulás pedig többnyire nem szép, zokogással, felindultsággal, de még okádással is járhat.

2013. nov. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!