Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt elvileg egy vámpír írja. Vagyis azt mondja magáról. Beleolvastam, az elejétől és nagyon meggyőzően tud írni. Ti mit gondoltok erről. Tudom nincsenek vámpírok, se szellemek, de ez nagyon érdekes. Olyan nyugodtan és tájékozottan beszél a vérivásról, meg ezekről a dolgokról, hogy már nem tudom mit gondoljak...

De nyugtassatok meg, hogy nincsenek ilyenek, ugye? Nem szaladgálnak mitikus lények a város határán, és nincs esély, hogy vérfarkassal találkozzak az utcán, igaz?


2010. dec. 5. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem megvannak a mindennapi kis problémáim amik miatt nem érek rá azt figyelni, hány vérfarkas meg vámpír mellett megyek el az utcán éjjel...


De nagyon irigyellek, hogy te ezekkel ráérsz foglalkozni :)

2010. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Elég hiszékeny vagy ahogy látom... késöbb az életben még rosszul fog jönni ez a tulajdonság, könnyen átfognak verni :)
2010. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy hiszékeny vagy, az illetőnek meg van egy kis írói vénája
2010. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 BlackSword ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz... Hiszékeny vagy, mert vámpírok nem léteznek... De ha jó, akkor olvasd, de azért fogadd úgy, hogy csak mese... Attól még lehet jó... És olvasni is jó dolog...
2010. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
fikció
2010. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én írok egy blogot hogy én vagyok isten, ettől már hihető lesz? Ugye hogy nem.
2010. dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jaj,ez mekkora baromság...
2010. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Basszus, ez csak egy kitalált személy! Amúgy tényleg jól és hihetően ír :D
2010. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is tudok így írni, ha úgy tartja kedvem. Néhány érdekességre azért felhívnám a figyelmed. A legelső bejegyzésében még magázódik, s mint a középkor szelleme megkívánná, még érdemben egyet is értek a megszólítással. A másodikban közvetlenebbé válik tegeződéssel. Születési dátuma is figyelemfelkeltő: 1666. 666 a Bestia száma, s mint ilyen hordozza magában a Gonoszt. Pszichológiai szempontból elmés volt dátumként ezt megjelölni. Tudat alatt is megerősítés az ember számára. Amit még könnyen megállapíthatsz: a nyári szüneten belül vezette virtuális naplóját. A hivatalos iskola idő befejezte után kezdte el, és még a szeptemberi kezdés előtt le is zárta.


Nem olvastam végig, viszont szinte azonnal felfigyeltem erre a pár momentumra. Egy jól megírt regénynek tetszik az egész, s ha ismered a tehetségesebb fiatalok írásmódját, láthatod, csak egy fikcióról van szó. Régebben az egyik fórumon is feltűnt egy önjelölt vámpír úr, s bár a hozzászólásai kiforrottságról tanúskodtak, egy imposztor volt ő is.

2010. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerinted aki lehord azért, mert "hiszékeny vagy", az mit keres egy ilyen oldalon?

Nem állítom, hogy minden igaz, amit leírnak, de a vámpírokat ne keverjük a vérfarkassal! Az egyik egy daemon, a másik egy tudattalan metamorphosis áldozata. De te a vámpírokról akarsz hallani.

Vámpírrá nem vállhat az ember csak azért, mert vért iszik.

A vámpír európai elképzelése a görögöktől ered, de amúgy az egész világon ismert, persze mindenhol másképpen. Eszerint a vámpírok daemonok, melyek a halott testet, és azzal együtt a lélek egy részét is bitorolják. Vérre van szükségük, hogy a sorvadó testet "életben" tartsák és aki a vámpír áldozataként meghal, abból szintén vámpír lesz. Nem hiszem, hogy egy ember -ha tudatában lenne a vámpírizmus jelentésének- kitenné magát annak, hogy vámpírrá vállva bolyongjon éjjelente és az emberek vérét szívva tartsa egyben büdös, rothadó testét. Addig jó, amíg az ilyenek csak vért isznak -lehetőleg a sajátjukat :)

Szóval szerintem nem kizárt, hogy ilyen lények létezhetnek. Hallottál már Joseph Flückinger doktorról? Ha nem, nézz utána, érdekelni fog. És légy szíves, ne olvass ilyen mágikus-ezoterikus mocskokat.

2010. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!