Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A macskám néha ijedten bámul...

A macskám néha ijedten bámul valahova, pedig nincs ott semmi. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Van, amikor követi a szemével, de tényleg nem mozdul ott semmi.


A természetfeletti dolgokban kétkedők pedig nyugodtan írhatnak racionális magyarázatot, mert én nem találtam...


2010. nov. 10. 14:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Racionális magyarázat: olyan hangokat is meghall, amiket mi nem, pl a falban szöszmötölő rovarok, neadj'isten egerek.
2010. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az Állatok kategóriában sok választ találhatnál a kérdésedre. A kutya és a macska is lát, érzékel olyan dolgokat, amit az ember nem. Így a szellemeket is. Ahogy látják a távkapcsolók "sugarát, fényét" nem tudom, mi a pontos megnevezése, és mi azt sem látjuk. Megdőlt már az a feltevés is, hogy csak a 3 dimenziós képeket látják, de képen, képernyőn látszódókat nem. A mi macskánk sokszor kifejezetten nézte a tévét, és sokszor le akarta vadászni az ott látszódó mozgó tárgyakat, madarakat, bogarakat, ami épp adásban volt.

Nekem természetes a szellemek létezése, nem vagyok sem elmebeteg, sem alkoholista, tehát tiszta aggyal, szemmel látom valaki szellemét. Sokszor csak érzem a jelenlétét, de sokszor látom is, és nem csak én, hanem a nagyobbik, 20 éves lányom is. Az előző ház, ahol laktunk, a nagyszülőké volt. Anyukám elmondása szerint a dédapám hazavitte a felszámolt temetőből az apja maradványait, de hogy aztán mit tett vele, nem tudni. Azt mondta, visszavitte a sírjába, de ott nem volt. Lehet, hogy az ő lelke, szelleme volt jelen abban a házban. A macskánk sokszor nézte a semmit, követte a szemével, volt, hogy felborzolta a szőrét, fújt a "semmire", vagy egyszerűen ijedt nyávogással elbújt. Egy ilyen figyelős esetnél láttam meg először egy szürke, füstszerű valamit, volt mikor nagyságra ugyanakkora fényfolt villant fel. Olyan ledlámpa fényű, de A/4-e nagyságú, fekvő helyzetű fény, de csak pillanatokra. Aztán eltűnt. Legnagyobb meglepetésünkre egyszer a lányok (van egy 16 éves is) fényképezték egymást a szobában, és az egyik képen ott a fényfolt. Sorozatban fotóztak, de csak 1-en van rajta. Senki nem tud reális magyarázatot adni arra, hogy az mi. Mi meg tudjuk, hogy a kis házi szellemünk.

Azóta elköltöztünk, de a költözés előtt elég sok furcsaság történt a lakásban, aztán mondtuk a szellemünknek, hogy költözzön velünk, mi megszoktuk a jelenlétét. Az új házba való beköltözés első estéjén a nappali sarkában felvillant a jellegzetes fény. Tehát itt van. Többször megmutatkozott azóta, de nem csinál bajt. Nem esik le a pult közepére rakott pohár, nem nyílik ki a huzatmentes lakásban ajtó, nem csukódik be a konyhaszekrény ajtaja magától, míg hátat fordítok, meg lehetne sorolni. Viszont itt nagy a kert, és a cica, kutya az udvaron, kertben van. De a házi szellemünk benn.

Lehet, sokan kételkednek a leírtakban, csak azok nem, akik megtapasztaltak már ilyen, és ehhez hasonló dolgokat.

2010. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Az én macskám például a hűtőt nyalogatja. Lehet, hogy szalámiszellem van ott bent?
2010. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
A macska láthatja a bolha pattogását is, és lehet hogy azt látta vagy keresi a szemével. Nekem volt egy olyan macskám ami mindig kikerült a szőnyegen egy 1*1 m-es részt, mert egyszer ott láthatott egy bolhát, azóta is azt hiszi hogy ott van, ezért inkább ezt a részt kikerüli vagy átugorja, pedig nincs ott semmi....
2010. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Az a baj, hogy tök mindegy mit írunk, te már rég eldöntötted magadban, hogy a macskád szellemet lát, ezért úgyis hidegen fog hagyni mindenféle más, ne adj' isten racionálisabb válasz.


Az ijedten bámultat meg sem próbálom értelmezni. Nem tudtam, hogy manapság vannak, akik már a macskák arcáról is leolvassák az érzelmeket.

Egyébként nekem is volt macskám, nem is egy, és bizony az már csak olyan macska-szokás, hogy áll és néz valamerre, követ a szemével ezt-azt. Nálam ezt csinálta a házban, az udvaron, és még az utcai kóbor macskák is csinálnak ilyet. Lehet, hogy mind a holtakat figyelik.


Nem baj. Te merülj el elvakultságodban, ettől még nem leszel különleges.

2010. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
egy kotangens nevű lény volt az. láthatatlan. vigyázni kell vele mert hha felbosszantod akkor ideges lesz.
2010. nov. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
29%

19:06!

abba lehet hagyni a kötöszködést

2010. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Tegnap 17:01. Olyan pontos a leírásod, hogy csoda. 1x1 méteres részen bolhát LÁTHATOTT!!! Te sem tudod, mit látott, láthatott azon a helyen. Rámondod, hogy bolhát, és azóta is kerüli. Na neee!!! Biztos a macsek életében először látott élő bolhát, és annyira fél tőle a mai napig, hogy kikerüli azt a részt. Ennél már az is racionálisabb magyarázat lenne, hogy kiömlött oda valami, ki lett takarítva, de érzi a szagát, kellemetlen neki, ezért kerüli. Az, hogy egy ugráló bolhától besz@rjon, kicsit mulatságos.

Akinek meg nem csak egerészésre van a macskája, az igenis tudja milyen, mikor ijedten néz. A kutyánál is lehet látni még azt is, ha vigyorog. A macska arckifejezése, rezdülése, mozdulata is lehet beszédes, ha a gazdája sokat foglalkozik vele, és ismeri minden rezdülését.

2010. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
*utolsó szó helyesen: reakcióját.
2010. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

A macskák a földkerekség legdebilebb háziállatai.

Az idejük nagyrészében vagy alszanak vagy úgy viselkednek, mint a kemény drogosok.


Nem kell velük foglalkozni. Adjál neki kaját, simogatsd meg néha és kész.

2010. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!