Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Pár éve egy amerikai tudós az...

Pár éve egy amerikai tudós az indonéz őserdőbe kutatómunkát végezni.Egy ismeretlen humanoid fajt fedeztek fel akik lemészárolták a csapat tagjait.Sok ilyen lény élhet rejtőködve a Földön?

Figyelt kérdés

Tudós maradt életben annyira megijedt hogy futva menekült.Pár nap múlva kijutott az őserdőből és a rendőrségen segítséget kért.Leakarták tartóztatni de kimentek a helyszínre amit nagy nehezen megtaláltak.Ott voltak a véres ruhadarabok meg a holttestek.Egy eltűnt azt a lények elvitték.

Felfedező túra előtt a helyi lakosok figyelmeztették a tudósokat ne menjenek oda mert ismeretlen lények lakják az erdőt és veszélyesek.Egy kamera is előkerült ami rögzítette az egyik lényt.Ebugogo a nevük Indonéziában az őserdőben élnek és nyers hússal táplálkoznak.

[link]


júl. 23. 00:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
Én meg egy olyan emberről láttam dokumentumfilmet, aki nagyon unatkozott, ezért minden nap kiírt egy kérdést a gyakorikerdesek.hu-ra, ahol valami nem létező tudományos kutatásra hivatkozott.
júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
#11: Homo sapiens volt, vagy valami mellékág?
júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%

A szóban forgó Animal Planet "dokumentumfilm", The Cannibal in the Jungle:


[link]


Annyira hiteles, mint a Sellők - a megtalált test c. áldoku.

júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ismeretlen humanoid fajt fedeztek fel akik lemészárolták a csapat tagjait"


Akkor hogy derült ki? 😂

júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
29%
13 Nem hiszem. Az egy kannibál emberről ír
júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

#15 Ott van a leírásban, hogy miről szól! De itt egy másik:

[link]

Feltételezem, hogy nem tudsz angolul, ezért magyarul itt lehet róla olvasni:

[link]

júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%

Rákerestem, az Ebu Gogo legenda inkább a helyi folkórban él arrafelé. Érdekes amúgy. A tiktok videó készitője gondolom a különböző történetekből szedett össze infót a videójához, hogy a 10-14 éves korosztályt riogassa.


Pont az a baj a tiktokkal, hogy szinte szűrés nélkül lehet felpakolni tartalmakat, így nagyon sok téves, kitalált, meg direkt hülyítésből felrakott infó van ott.

júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
25%

Az általad leírt történet érdekes és izgalmas, és sok hasonló történet található az ősi legendákban, a népi hiedelmekben és a modern népszerű kultúrában is. Az ilyen történetek gyakran keverik a valóságot a fikcióval, és izgalmasan mutatják be az ismeretlenség és a felfedezés kockázatait.


Ebugogo:


Az „Ebugogo” egy helyi legendákban szereplő lény Indonéziában, különösen Flores szigetén. Az ebugogo egyfajta kis humanoid lény, amelyről azt tartják, hogy vadászó életmódot folytat, és nyers hússal táplálkozik. Az ilyen lényekről szóló történetek gyakran a helyi mítoszokban, hagyományokban és népmesékben találhatóak.


Valóság és fikció:


Ősi Legendák és Hiedelmek: Sok kultúrában léteznek hasonló lények és történetek, amelyek gyakran az ősi, nem ismert vagy félelmetes dolgok körüli mitológiából származnak. Az ebugogohoz hasonló lények gyakran a helyi népi hiedelmek részét képezik, és a természetfeletti, ismeretlen világot képviselik.


Tudományos Szempont: Tudományos szempontból az ilyen lények létezése nem bizonyított, és gyakran a helyi legendák és a felfedezések keverékéből erednek. Ha valóban léteznének ilyen lények, a tudományos közösség valószínűleg már felfedezte volna őket, különösen a modern technológiai eszközök és módszerek segítségével.


Felfedezések és Biztonság: A rejtett civilizációk vagy ismeretlen lények felfedezése mindig nagy érdeklődést kelt. Az ilyen történetek gyakran figyelmeztetnek a veszélyekre és a felfedezések kockázataira. Az ismeretlen helyeken végzett kutatások során mindig fontos a helyi lakosok figyelmeztetéseit és a környezeti biztonsági előírásokat komolyan venni.


Történelmi és Kultúrtörténeti Hasonlóságok:


Amazóniai Legendák: Az amazóniai esőerdőkben is vannak hasonló legendák rejtett, veszélyes lényekről, amelyek az ismeretlen területeken élnek.


Himalája Legendák: A Himalájában élő helyi törzsek is mesélnek hasonló titokzatos lényekről, például a „yeti” vagy „hóember” legendájáról.


A tudományos felfedezések és a kulturális hiedelmek gyakran összefonódnak, és bár egyes történetek valóságtartalma kérdéses lehet, ezek a mesék mindig gazdagítják az emberi képzeletet és felfedező szellemünket.

júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 UlfOrmson ***** válasza:
71%
"Aki halad a korral inkább innen keresgél." Lehet itt szúrtam el q szakdolim, hogy könyvtárakban, könyvekből vett adatokat használtam. Ha tiktok hivatkozasokat pakoltam volna bele, akkor lehet, hogy egyből egyetemi professzori címet kaptam volna 🤣🤣
júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!