Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek van isten?

Dj.Gery kérdése:

Szerintetek van isten?

Figyelt kérdés
a biblia esetleg nem egy kitaláció szerintem,én egy kicsit hiszem is hogy igaz,de alapjába véve nem egy templombajáró anyal emberke vagyok,sőtt
2010. szept. 20. 23:20
1 2 3 4
 31/34 nem kamuzok! ***** válasza:
pedig van Isten.. akkor hogy lett világ, ha nem Ő teremtette??
2011. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

XD Szűz mária fia : Isten , Jézus

vágod?

2011. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Azt sokan elfelejtik, hogy Istenről és a vallásokról beszélni csak olyan emberekkel lehet, akik már jártasak a témában, pl a fénysebességről is csak olyan ember tud igazán hasznosat mondani, aki jártas a fizikában. Ahogy a kommentelőket elnézem nem sokan vannak, akik foglalkoznak a spirituális témával. A másik pedig, hogy aki hitetlen azt nem lehet meggyőzni semmivel, tehát kell egyfajta befogadási kényszer.


Miért van ennyi szenvedés, ha van Isten? - Ehhez kell egy bizonyos fejlettségi szint és élettapasztalat, hogy megértsd. Az ember azért születik a Földre, hogy tökéletesedjen, de megpróbáltatások nélkül nem sikerül. Az ember sosem a jó dolgokból tanul, hanem a negatív eseményekből, van egy olyan mondás, hogy az ember a szenvedések közepette formálódik. A másik ami helytelen dolog az emberekben, hogy nem értik meg a rossz dolgokat, nem gondolkoznak nagyban. Csak azt látják, hogy rosszat kapnak, ezáltal biztos valaki utálja őket, valaki szenvedteti őket, de nem akarják megérteni, hogy azt a számukra negatív dolgot miért kapták az élettől. Ez a fiatal, még a fejlődésük utján elején járó lelkekre igaz.


"Mennyire esztelen dolog azért nem imádni Istent, mert az emberi természet korlátai és a ti anyagi teremtésrészetek fogyatékosságai miatt lehetetlen meglátnotok őt."

Sokan még Istent sem tudják definiálni, akkor hogy várhatják azok az emberek, hogy meglássák őt? A tökéletes szeretet nem nyílvánulhat meg azok előtt akikben gyűlölet, harag van.

"Valamely két személy közötti barátsághoz alapvető fontosságú valamiféle erkölcsi rokonság és valamiféle szellemi összhang; egy szerető személyiség aligha képes megnyilvánulni egy szeretni képtelen személy számára. "

"Halandó ember egyszerűen nem képes meglátni Istent mindaddig, amíg teljes szellemi átalakuláson át nem esik "

"Isten létezése sohasem bizonyítható tudományos kísérlettel vagy tisztán oktani levezetés útján. Isten csak az emberi tapasztalásban ismerhető meg."


Miért nem látja senki sem Istent? Mert egy valamit mindenki elfelejt, hogy nem az Istennek kell lealacsonyodnia az emberhez, hanem nekünk kell felemelkednünk hozzá. Egy hajléktalant 10ből 9 ember valószínüleg elkerül, miért? Akkor az a 9 ember hogy várhatja, hogy Isten "ne kerülje el". Hányan vannak itt az oldalon, akik szeretnének járni a felemelekdés útján? Akik ezt elvetik, miért várják, hogy Istennel kapcsolatba kerüljenek?

2011. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Szerintem van. Most nem fogok itt győzködni senkit, hogy higgyen (pedig a Biblia szerint meg kéne próbálnom), de nem vagyok az a fajta. Aki nem hisz, az ne higgyen. Ő dolga. Mindenesetre engem soha senki nem fog meggyőzni az ellenkezőjéről, bármit is írjon vagy mondjon, és főleg nem az interneten, egy fórumon keresztül. én hiszek benne és nincs szükségem ehhez semmilyen bizonyítékra. Természetesen nem gondolom, hogy minden szóról szóra igaz a Bibliából, de hát ki mondta, hogy mindent szó szerint kell értelmezni. La Fontaine meséi sem történtek meg, mégis mennyire igazak ránk nézve.
2011. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!