Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek van isten?

Dj.Gery kérdése:

Szerintetek van isten?

Figyelt kérdés
a biblia esetleg nem egy kitaláció szerintem,én egy kicsit hiszem is hogy igaz,de alapjába véve nem egy templombajáró anyal emberke vagyok,sőtt
2010. szept. 20. 23:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nincsen.


Eddig minden jel arra utal, hogy a világ működését meg lehet magyarázni Isten nélkül is, és Istent azért találták ki az ókori emberek, mert nagyon rossz életkörülményeik voltak a mienkhez képest, és el kellett képzelniük egy afféle apa-képet, aki mindig látja őket és vigyáz rájuk, mintha örökké gyerekek maradhatnának.

2010. szept. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
71%
Vagyok.
2010. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%

"Azt állítom, hogy mindketten ateisták vagyunk. Én egyszerűen eggyel kevesebb istenben

hiszek, mint maga. Ha egyszer megérti, hogy ön miért utasítja el az összes többi lehetséges

istent, arra is rájön, én miért utasítom el a maga istenét."

(Stephen F. Roberts)

2010. szept. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
de akkor a bibliában leirtaknak mi lenne a lényege,és azok a dolgok mikor egy gyülekezetben megtérnek az emberek és a pap fejükre teszi a kezét elájulnak és reszketnek a földön,majd fél óra múlva kelnek fel és aszt mondják érezték hogy az átjárta valami őket,és megtisztultak,,én ezt a saját szememmel láttam
2010. szept. 20. 23:56
 5/34 A kérdező kommentje:
nem értem elvileg egy isten van ha van,nem???
2010. szept. 20. 23:57
 6/34 A kérdező kommentje:
Antonius--Ezt most nem értem?????
2010. szept. 20. 23:58
 7/34 anonim válasza:

Szerintem nincs.

Ha lenne nem történne ennyi rossz dolog a világban.

2010. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
az is igaz de ki tudja,majmokból lettünk vicces
2010. szept. 21. 00:06
 9/34 anonim ***** válasza:

"teszi a kezét elájulnak és reszketnek a földön,majd fél óra múlva kelnek fel és aszt mondják érezték hogy az átjárta valami őket,és megtisztultak,,én ezt a saját szememmel láttam"


Ez azért van, mert annyira hisznek benne, hogy az agyuk beindít bennük ilyen reakciókat. Olyan, mint a pavlovi reflex a kutyáknál, csak kicsit bonyolultabb.

2010. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
Néha bennem is felmerül a kérdés... DE HA ISTEN TEREMTETTE A VILÁGOT AKKOR KI TEREMTETTE ISTENT?
2010. szept. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!