Ha igaz az, démonok, negatív entitások megszállhatnak
tárgyakat, akkor ételt is megszállhatnak?
1/12 A kérdező kommentje:
Mert ha igaz hogy az élelmiszeripar is, mint minden egy sátánista eut kezében van akkor nagy gondban lehetünk.
2/12 A kérdező kommentje:
Ez logikusan hangzik. Ideje emelni a gyogyszeradagot.
2022. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 A kérdező kommentje:
Na a gyógyszeripar a masik fele 🤤
Nem, tárgyakba, ételbe nem mászik bele ilyesmi. Igazából az élőlényekbe sem belemászik, csak befolyásolja őket. Negatív érzések, gondolatok, események emléke tud ragadni tárgyhoz, de egy démon, vagy hasonló szellemi lény csak lekorlátozná magát, sebezhetővá válna az által, hogy ilyesmit tenne. (az sem biztos, hogy képes rá)
2022. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
Általában egyet szoktam érteni Grimfox véleményével, de most nem. Szerintem lehet szellemi tartalma ételnek és italnak is. Gondoljatok pl. a bájitalokra és egyéb hasonló céllal készített dologra. Régebben is szokás volt okkult körökben hasonló módon "megszerezni" egy férfit. De gondolom a férfiak is éltek ilyen trükkökkel. Tehát nem egy démon van benne, és jól mondta Grimfox, de a hatását tekintve lehet ugyanolyan romboló. Kedves Kérdező, a gyógyszeripar is a témához tartozik. Érdemes megnézni a termékek címkéit, logóit, ez egy külön szimbolika.
2022. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
A mágikus eszközöket szerintem eltérően kellene értelmezni, mint a hétköznapi ételt-italt. Pl a "bájital" kifejezetten mágikus eszköz, de a keresztény szertartások során használt kenyér, vagy ostya is ez a kategória. Ezeket nem lehet hétköznapi ételnek, italnak nevezni. De ezek mágikus eszközök, nem valami, amit megszállt egy szellem.
A termékek logói a jól bevált, és elég régóta használt pszichológiai szuggesztió alapján működnek. Az ember ősi, ösztönös, tudattalan szimbolikus gondolkodására építenek. Az adott termékek reklámjai is erre alapoznak. Ez is nevezhető persze szellemi tartalomnak. Nem igazán van éles határvonal pszichológia, és mágia között.
2022. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
Igen, de aki fogyasztó, az nincs tudatában annak, hogy ez egy mágikus eszköz, csak ételnek /italnak látja.
Idézet egy cikkből, aki pénzért csinál ilyesmit, receptek is vannak ott: Mind a víz, mind az élelmiszer hajlamos arra, hogy elnyelje az energia vibrációit és továbbítsa azokat azoknak, akik megeszik őket. Az edények készítőjének energiája mindig átkerül a termékeken. Az étel és az étel íze és érzelmei közvetlenül befolyásolják ízét és szerkezetét.
[link]
2022. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
Hát, szerintem a tények nem-ismerete nem változtat a tényeken. Persze ha valaki olyan vizet iszik, amit valami kedves ember feltöltött minden földi jóval, és ettől mondjuk tekerőgörcsbe áll a gyomra, akkor a vízre fogja a dolgot, nem arra, hogy valaki csinált vele valamit. De ettől a tény nem változik, hogy a víz fel lett töltve valami ártalmassal-ami nem szellemi lény, csak ártó szándék.
2022. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 A kérdező kommentje:
De az ártó szándékok mögött állhat ártalmas szellemi lény, mem? Mármint ha az ártó szándék egy ártó szellem sugallatára, kesztetésére valósult meg.
Kapcsolódó kérdések: