Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ma is élnek még vámpírok?

Ma is élnek még vámpírok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 23:59
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
87%
Hogyne léteznének már. Tudod a Cullen family meg a Salvatore tesók. Ja és ha a 1781-re elküldöd a nevedet és utána a VÁMPÍR szót (pl.: pityuVÁMPÍR) akkor meglátogatnak.Sőt ha a válaszüzenetben kapott kérdésre helyesen válaszolsz, extraként kérheted tőlük,hogy változtassanak át. Ez komoly. Én kipróbáltam és király.Mekkora spórolás basszus. Nem kell kajára se költenem. Se szülinapi buli. Se benzinpénz.(Mert ugye gyorsabb vagyok mint az autóm.)
2010. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim válasza:
30%
nekem amúgy mikrofonhajam van!!!:D
2010. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
30%
hát te kiba.szott hülye vagy
2010. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
74%

Léteztek, de azok nem a típikus mesebeli vámpírok voltak, hanem szimplán veszett emberek, akik nem bírták a napfényt és az intenzív szagokat. A sok régi babonás ember pedig kitalált mindenféle marhaságot, hogy kiűzzék onnan, mert az ember fél az ismeretlentől.


Ma már nem valószínű hogy találkozol vámpírral, mert alap dolog egy kutyaharapást követően a veszettség elleni oltás beadása.


És nem szívták ki senkinek a vérét.

2010. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
95%

1431. december 7-én született Vlad Tepes román fejedelem, alias Drakula. A vérszomjassága többek között abban nyilvánult meg, hogy minden győztes csatája után a veszteseket karóba húzatta.



1431. december 7-én született Ördög Vlad román fejedelem fiaként Vlad Tepes, akinek személye szolgált a Drakula filmek alapjául. Neve elé a „Karóbahúzó” jelzőt kapta, amely utal arra, hogy győztes csatái után a veszteseket, valamint időnként a trónkövetelőket és a bojárokat, sőt, még az idegen kereskedőket is karóba húzatta. Hiába tűnik e bánásmód számunkra szörnyűségesnek, a kor viszonyai között nem számított különösen kegyetlennek.


Számtalan történet maradt fenn Vlad Tepes beteges agresszivitásáról, bosszúállásáról. E mendemondák szerint az egyik szeretőjének például azért vágatta le a melleit és hagyta elvérezni, mert az terhességgel hitegette őt. Egy másik legenda szerint mivel a török küldöttség egyik tagja nem vette le fejfedőjét a fejedelem előtt, ezért azt hozzávarratta a követ fejéhez. Hogy valóban igazak-e a történetek, arra nincsenek hiteles bizonyítékok, mégis ezek és az ehhez hasonló történetek képezhetik a Drakula-mítosz alapját.


Tepes a kisbojárokból álló hadserege segítségével megingathatatlannak tűnő hatalommal rendelkezett fejedelemségében, azonban az oszmánnal kialakult konfliktusa a vesztét okozta.


A török elől Erdélybe menekült, ahol a rá amúgy is megorrolt Hunyadi Mátyás fogságába került. Miután Mátyás király a visegrádi fogságból szabadon engedte Tepest, az egyből hazament, gondolván, hogy ott folytatja uralkodását, ahol abbahagyta.


A bojár ellenzék azonban fellázadt ellene és 1476 decemberében győzelmet aratott a fejedelem felett. A csatában elesett Vlad Tepes testét két darabra vágták és úgy földelték el.



Ő volt az utolsó:). Nincsenek vámpírok egyáltalán.

2010. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy vannak. Néz jól körül ha mész haza !
2010. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
100%

itt vagyok én agy egy kis vért úgyis szeretem(vicc nélkül!)

amúgy szerintem még letteznek!

2010. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
ja ott vannak a salvatore tesók meg elena én velük álmodom
2010. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim válasza:
0%
ott lakik a télapó mellett
2010. aug. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim válasza:
0%
Hát persze! Csakis nyitott szemmel aludj éjszaka!!! :-))
2010. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!