Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » LélekvándorláS? Ez mi pontosan?

LélekvándorláS? Ez mi pontosan?

Figyelt kérdés

Aki ért hozzá és a menetét képes leírni annak nagyon örülnék.

Előre is köszönöm.


2010. júl. 24. 16:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ:)

Aki privibe akar velem beszélni az a személy létszíves vegyen fel msn re.

suri-m01@hotmail.com

Előre kösznöm

2010. júl. 24. 22:09
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

Pár helyesbítést engedjetek meg:


- lélekvándorlás nem léteik. ez egy elfordítás

- reinkarnáció van, ami nem a lélek vándorlását jelenti

- alacsonyabb tudatszintre inkarnálódni nem lehet (pl állatok)

- a lélek nem halhatatlan


A reinkarnáció lényege hogy a szellem(Isteni én, self, lótusz a gyöngyben) Karmafeladatot ad a léleknek, aki ezt lehozza a testbe. A test elpusztulása után a lélek megszűnik, de megszűnésével egy új lélek generálódik ugyanazon Isteni én irányítása alatt. Az Isteni énben pedig tárolódnak az elvégzett vagy el nem végzett feladatok.


Nagyon röviden és nagyon leegyszerűsítve...


Namaste

2010. júl. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

Namaste.


Nem egyszerűbb úgy mondani, hogy a lélek a test halála után nem hal meg, csupán az Isteni én megőrzi, amíg létrejön egy új lehetőség, megfogan egy kicsi az anya hasában!? Mert akkor ezzel az erővel, minden nap meghalunk(mély alvás), és reggel újjászületünk, csak itt emlékezünk rá.

Én úgy gondolom, a lélek(elme) örök, csakúgy mint a Lélek(Elme, Isten), és nem mozog...nem vándorol, csak van...csupán az amit megél, az változik. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

kedves 25/F


Gondolatod majdnem hibátlan. A különbség az hogy a Szellem (elme, tudat...stb) és a lélek különböző. a Szellem halhatatlan, a lélek halandó, csak "élettartama" hosszabb. A lélek - anatómiai felépítéséből adódóan - a testhez kötött információkat tárolja és osztja el. A Isteni Lélek, pedig megnyilvánult és megnyilvánulatlan formában is halhatatlan :)

Az alvással kapcsolatban igazad van. Az alvást szokták kis halálnak (Parvus Mortium) is nevezni, így valóban olyan. :)


Namaste

2010. júl. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Namaste.


Akkor a reinkarnációnak mi az értelme, ha minden kislélek meghal a test halálakor?! Szerintem nem hal meg, mert a lélek az nincs sem időben, sem térben, egyszerűen csak van, mint a Szellem(Lélek, Isten), a test csak a "tanulópálya", mégpedig az elméink tanulópályája, hogy felnőhessünk az Elméhez(Szellem). Ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezünk, mint az Elme...Saját képére hozott létre minket, gondolatalkotóra, és örökkévalóra, sőt még "konzultálhatunk" is a Szellemmel(Istennel). Az elméink magasabb szférába tartozóak, mint a test. Nem a test hozza létre a gondolatokat(agy), hanem az elméink/lelkünk/tudatunk. Én azt mondom, hogy a test halálakor a Szellem visszahúzza magába a lelkünket, mint naponta alvásnál, és amikor regenerálódott a lelkünk, akkor lehetőségünk nyílik egy új testet(amikor kicsi megfogan anyjában) választani, hogy folytassuk a fejlődést. A jellem az ami számít, semmi több. És a jellemvonásainkat őrizzük meg(persze az Atya segítségével) a következő életünkre, nem a konkrét eseményeket. Nincs érelme annak, hogy meghal a lelkünk, aztán meg Isten újra varázsolja...egyszerűbb az, hogy örök a lelkünk, és az Elme csak megőrzi, mint naponta alvás idején. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

25/F


Ugyanarról beszélünk kb, csak más szavakat használva. A szellem (tudat) és lélek kapcsolatáról egyetértünk, sőt abban is hogy a szellem visszahúzza a lelket. De ennek következtében az destruktúrálódik, hoszen minden információtartalma - ami a struktúrájának bázisa - a test egyedi és egyszeri adatait hordozza. Tehát annak halálával a lélekben tárolt információk a szellembe való visszajutásának folyamata közben struktúrát veszít. Másszóval, halál után a lélek destruktúrálódik, majd ugyanaz az anyag feltöltődik a következő inkarmációhoz szükséges információkkal, így újra "formát nyerve". A halál és lom között az a különbség hogy az alap-adat átadás a szellem részére nem történik meg, így nem veszít a struktúrájából. Ez csak halál után következik be. tehát igen, alváskor is ott van a lélek a "szellemben" csak nem kerül át a szellembe az az információ ami meghatározza a karmát, a fizikai test jellegzetességeit és más alap - a testhez egyedileg és speciálisan kötődő - funkciókat :)


Namaste

2010. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Namaste. :P


Az a nagy helyzet, hogy a Szellem(Elme) saját magából hozza létre a mindent(gondolatában). Ebből kifolyólag pedig folyamatosan értesül az információkról(mindig őrzi), hiszen ő maga adja azokat, tehát amit létrehozott(fizikai világon túli), az nem semmisül el, csupán "pihen", lásd alvás. Én úgy érzem akkor is, hogy ez felesleges dolog, hogy elpusztul, majd újjászületik a lélek(mi lelkeink)...mert a fejlődés pont úgy nyer értelmet, hogy örök. Az igazi evolúció a lélekről szól, de a "fizikai világ" is átesik ezen, hiszen az a "tanulópálya".

Tudom, hogy ugyanarról beszélünk, de szerintem ijesztő olyat mondani, hogy bárki is meghal. Mindenki örök életű, és fejlődik...csak a testek cserélődnek. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 kayl18 ***** válasza:
49%
A lélek azért született-e világba, hogy tanuljon. Ha jól tanul, tehát minél emberségesebb vagy másokkal, segítesz másoknak stb, akkor egy magasabb tudati szintre emelkedsz 1 másik bolygón, ugyan is minden bolygó 1 iskola, ha nem tanulsz jól, itt maradsz a Földön, attól függ mennyire voltál rossz másokkal, el is veszítheted azt a jogod, hogy testbe költözz, ezek a szellemek, akik ilyenkor nem tisztelnek senkit, de ha legyőzik a tiszteletlenségüket és segítenek másoknak, ismét tanulhatnak tovább. Ez az én elméletem ami 50% és ha más megcáfolja, rendben, neki is adok 50%-ot, de ez a 2 50% teljesen mentes egymástól, ezzel azt akarom mondani, hogy benne van a pakliban, hogy egyik se jó elmélet, majd egyszer talán megtudjuk egy magasabb tudati szinten.
2010. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!