#10
Gondolom sokan nem akarják elfogadni az igazságot. Attól még hogy kamu dolgokat terjesztünk attól még nem lesz igaz.
Nem értem miért nem lehet elfogadni az igazságot amire számos bizonyíték van.
"Ezért én inkább az élet lehetőségében hiszek. Abban, hogy van lehetőségem és hatalmam a mostani életem folyását - bizonyos keretek között - megszabni."
Ez egy illúzió. Sose volt senkinek szabad akarata.
Minden tetted és cselekvésed abból keletkezett, ahogy az elméd és az érzéseid kölcsönhatásán keresztül a világra reagáltál. Az élet egy szimuláció.
#12
Igazad van.
Teljesen jelentéktelenek vagyunk.
Az élet báb szerepekből áll.
#13
Csak kísérleti patkányok vagyunk.
#14
Vagy még az se.
Az ember tisztára jelentéktelen mások meg milyen nagyra értékelik az emberiseget
"Ez egy illúzió. Sose volt senkinek szabad akarata."
Értem. Tehát amikor bizonyos - akármilyen léptékű - dilemmában döntésre jutok hosszas mérlegelés, vagy éppen egy pillanatnyi sugallat, esetleg pénzfeldobás után (ami szerinted természetesen a véletlen műve, hogy fej vagy írás), az szerinted egy előre elrendeltetett dolog, amelynek nem is lehetett volna más végkifejlete?
Nincs itt ellentmondás?
"Minden tetted és cselekvésed abból keletkezett, ahogy az elméd és az érzéseid kölcsönhatásán keresztül a világra reagáltál. Az élet egy szimuláció."
Ebben egyetértek, de ez nem zárja ki azt, hogy a materialista-redukcionista felfogáson kívül ne létezhetne más.
"Értem. Tehát amikor bizonyos - akármilyen léptékű - dilemmában döntésre jutok hosszas mérlegelés, vagy éppen egy pillanatnyi sugallat, esetleg pénzfeldobás után (ami szerinted természetesen a véletlen műve, hogy fej vagy írás), az szerinted egy előre elrendeltetett dolog, amelynek nem is lehetett volna más végkifejlete?"
Minden végkifejlet már eldőlt az Univerzum megszületésénél. Te valójában sosem uraltad az életed, csak mindvégig megfigyelted mindazt. Erre akkor jössz rá igazán, amikor meditáció segítségével függetleníted a figyelmed az elmétől és az érzésektől. Amikor ez megtörténik, akkor rádöbbensz, hogy minden döntés, minden cselekvés, minden, amit tapasztaltál, az az elme és az érzések interakciójából jött létre, tehát valójában nem te választottad azt. Ezt csak addig hiszed, amíg azonosítod önmagad a gondolataiddal és érzéseiddel. Ekkor rájössz, hogy végső soron sosem volt szabad akaratod, csak azt hitted, amíg nem ismerted meg azt, ahogy működsz.
"esetleg pénzfeldobás után (ami szerinted természetesen a véletlen műve, hogy fej vagy írás)"
Véletlenek nem léteznek. Mivel az Univerzum egy szimuláció, így matematikával minden kiszámítható. Milliónyi változóból kiszámítható, hogy fej vagy írás lesz. Nyilván az emberi elme nem képes erre, de az emberi elme csak egy eszköz, amit az az intelligencia alkotott meg, aki valójában te vagy.
A véletlen csupán az ismeret hiánya.
#18
Nincs semmi se a halál után.
Kizárt hogy bármi is lenne.
Rengetegen haltak meg már és az égvilágon senki se üzent semmit.
A halál után megszűnik a tudat vagyis Game over , örök üresség.
"Véletlenek nem léteznek. Mivel az Univerzum egy szimuláció, így matematikával minden kiszámítható. Milliónyi változóból kiszámítható, hogy fej vagy írás lesz. Nyilván az emberi elme nem képes erre, de az emberi elme csak egy eszköz, amit az az intelligencia alkotott meg, aki valójában te vagy."
Értem, de nem értek egyet ezzel a determinista felfogással. Ebből a nézőpontból semmi értelme az egész szimulációnak, hiszen nem nyújt terepet a fejlődéshez és tanuláshoz, amelynek feltétele a döntésképesség, majd azok következményeinek megtapasztalása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!