Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elmagyaráznátok nekem, hogy...

Elmagyaráznátok nekem, hogy hogyan kell meditálni?

Figyelt kérdés
Sok könyvet elolvastam már róla,de úgy érzem,hogy nem tudom annyira kikapcsolni az agyam.Meg a vizualizációt is próbáltam,de sajnos nem látok közben tiszta képeket.Sőt szinte semmilyen képet nem látok közben.Biztos valamit nagyon rosszul csinálok.Tudnátok nekem segíteni?Előre is köszönöm!
2010. jún. 18. 14:04
 1/6 anonim válasza:

Keress egy csendes sarkot,helyet a lakásban.

Lazulj el,lélegezz mélyen és egyenletesen,próbálj meg ellazulni és nem gondolni semmire.

2010. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
freestyleozz órákig lotusban;) AKPH FOREVER
2010. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ne legyenek elvárásaid, hogy minek kéne történnie meditáció során. Mindenki egyénileg tapasztal és egyénileg halad. Van, aki naponta gyakorol, mégis évekbe telik elérnie, hogy "kikapcsoljon az agya". Szerintem próbálj meg esetleg közösségben meditálni, vezetett meditáción. Próbálj meg több fajtát. A vizualizációról pedig annyit, hogy olyan tanítóm, aki évtizedek óta gyakorló elmondta nekünk, hogy ez még neki is nehéz. Szóval ne aggódj, minden rendben, keress egy jó tanítót, aki segít :)
2010. jún. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ladányi Márta válasza:
nekem még sosem sikerült.
2010. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha kezdő vagy és egyedül csinálod, jó, ha beszerzel egy cd-t, amin vezetett meditáció van.

ha tudsz angolul, a brain sync cd-i nagyon jók, azon ugyanis olyan hanghullámok is vannak, amik segítik az agyadat, hogy a megfelelő meditációs állapotba juss.

több fajta meditáció van egyébként. kipróbálhatod, hogy fekszel hanyatt tetempózban (lábak kis terpeszben, karok test mellett) és figyeled a gondolataidat, vagy nézhetsz gyertyalángot (ez az ún. egyhegyű figyelmet fejleszti).

2011. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!