Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek az állatoknak van...

Szerintetek az állatoknak van lelke? Ha mondjunk a szúnyognak nincs, de a kutyának van, akkor hol a határ?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 08:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Az olyan, mintha embert ölnénk... szóval ha embert képes vagy ölni, csak mert zavar, akkor a szúnyogot is.
2010. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Beteg vagy előző?

"ha embert képes vagy ölni, csak mert zavar, akkor a szúnyogot is."

Nem, embert nem ölnék, de szúnyogot igen.

Ilyen erővel akkor növényt sem szabad enni és a bacilusoknak is van lelkük...

2010. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én az előttem szólóhoz írtam, és ez puszta irónia...
2010. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A kutyák álmodnak is, kommunikálnak, mi kell még?

Macskák szintúgy. Szerintem az idegrendzer fejlettsége lehet a kulcs...

2010. jún. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lelkes válaszírókat, de azt hiszem nem lettem sokkal okosabb!

Mivel nem tudtunk határvonalat húzni, minek van, minek nincs lelke, így abban van valami, hogy mondhatjuk mindennek van lelke, csak feltehetően azok a lelkek nem egyformán fejlettek.


Tehát ha egy ember egy sötét cellában nő fel és sohasem szól hozzá senki, akkor valószínű egy mókusnak megfelelő fejletségű lelke lesz.

Tehát újabb kérdés: a lélek fejletsége idővel változik??

2010. jún. 22. 13:03
 16/21 anonim ***** válasza:
a halaknál. nekik már van lelkük.
2010. júl. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

már korábban válaszoltam, de akkor megint.


Minden mögött 1 Lélek húzódik meg. De személyisége(pszichológiában a lélek) az csak az embernek van, a többi állatnak nincs. Az állatok nem tudnak a gondolataikkal alkotni ha erre vagy kíváncsi. szóval nekik nincs olyan lelkük mint nekünk, de érző lények. ha a mi "menetünk" lefutott, akkor egy következő faj(valamelyik állat) emelkedik ki a többi közül és ő lesz ilyen fejlettségben mint mi most. A mienk különálló, ugyanis képessé tesz felismerni egy bizonyos dolgot, ami szükséges a tovább fejlődéshez. De nem mindenki veszi észre. Mi nem látunk bele az állatokba, de valószínű, hogy az emlősök közelebb állnak a mi "szintünkhöz", mint mondjuk a rovarok. De ezt nem tudhatjuk meg. Melegvérűség miatt jelenik meg az "érzelem" az emlősben. De attól függetlenül, minden élőlény egy azonos "Lélek" műve. És mi vagyunk olyan érettségben, hogy ezt felismerjük, és közeledjünk a végső Lélek felé. :)


remélem így megfelel.


üdv

25/F

2010. júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak 100%ban igaza van. Ha érdekel a kérdésedre a válasz, hallgass rá.
2010. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
szerintem nincs 100 %-ban igaza. Az emberrel együtt fejlődő kutyák remek mesterei a színészetnek. Képesek csak azért eljátszani valamit, hogy ne kapjanak bűntetést, ez pedig a jövő, mint dimenzió felfogása, tehát kilépnek a sima sztereotípiából, miszerint csak a jelent értik.
2010. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem van minden élőlénynel lelke.
2010. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!