Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek az állatoknak van...

Szerintetek az állatoknak van lelke? Ha mondjunk a szúnyognak nincs, de a kutyának van, akkor hol a határ?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 08:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod, hogy a szúnyognak nincs, mert nem tudja elmondani, mije van.
2010. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Mi az a lélek?

Az állatok fejlettségétől függően más-más szintű a "lelkük", de az nem annyira elkülönült és tudatos, mint az emberi lélek (vagy más fejlett, értelmes lény lelke).

2010. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Az én hitem szerint mindennek van lelke, vagy inkább valamiféle rezgése, ki hogy nevezi.

A szúnyogot még nem volt alkalmam megfigyelni, de pl. érdekes a bogaraknál, ha észreveszik az ember, vagy vmi akadály jelenlétét akkor megtorpannak, kikerülik, vagy éppen halottnak tettetik magukat a veszély - számukra vélhető - elhárulásáig.

Ez ugyan pont a "lélekre" nem bizonyíték, de valamiféle gondolkodásra, vagy intelligenciára szerintem eléggé meggyőző.

Növényeknél ua., amit már kísérlettel bizonyítottak is.

2010. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A bogarak nem gondolkodnak, ösztönösen tettetik magukat halottnak. Szerintem lelkük inkább a melegvérű állatoknak van csak, de ezt igazából senki nem tudja.
2010. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
A kutyáknak mindenképpen van lelkük.
2010. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az én macskámnak egyértelműen van.
2010. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A szúnyognak miért ne lenne, ha egy kutyának van? Csak kisebb, és kevesebb ideig él. Ugyanúgy lehet lelke...
2010. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden állatnak lelke és minden létezőnek van, legyen az akár élettelennek tetsző dolog is.Más szintű? kevesebb? Nem. Egyértelműen nem. a test a lélek által választott, és csak egy dolog dönti el, mit választanak: az adott dolgok megtanulásához mennyi idő kell és mennyire kell hatniuk erre a fizikai világra.
2010. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nincs határ, mindegyiknek van igazi lelke, ami az élőlény mögött húzódik meg latensen, sem térben sem időben. Amit mi léleknek hiszünk magunkban az a személyi tudatunk, személyiségünk, egonk. Az igazi és egyetlen lélek az Önvaló. minden más, azáltal és abban van.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.


üdv

25/F

2010. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

A ki nem mondott kérdés, hogy lecsaphatjuk-e azt a rohadt szúnyogot, ha van lelke?

IGEN!

2010. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!