Ha van élet a halál után akkor azt a mai modern tudomány miért nem tudja egyértelmüen bebizonyitani? Es miért nem tudja megmondani pontosan mi van a halál után?
Mindenesetre valaki lepontoz, sok helyről és igen gyorsan a válasz után.
Azért ez nem véletlen.
Ráadásul csak a jó válaszokat pontozzák le így, a többit csak a szokásos módon.
Minden, amit teljességgel bizonyítani tudunk, a fizikai világhoz tartozik. Ugyanilyen bizonyítást ne várjunk szellemi részről, az már nem a fizikai világ, nem érvényesek és nem használhatók a megszokott mérési, s egyéb technikáink.
Csak egyetlen egy példa. Számos esetben, amikor valakit vissza hoznak a klinikai halál állapotából és halálközeli élménnyel tér vissza, beszámol az átélő olyan, abban az állapotában tett észleléséről, amelyet bizonyítottan nem a fizikai érzékszerveivel tett, és állítása mégis utólag hitelt érdemlően bizonyítást nyer. Ez lehet egy szomszéd helyiségben történt dolog, egy beszélgetés érzékelése, bármi. Az illető mindezt test nélküli állapotban, szellemként, lélekként létezve éli át, utólag éles emlékekkel rendelkezik róla, s mint írtam az előbb, bizonyítható és egyértelmű, hogy nem a fantáziája játszott vele. Erre a jelenségkörre is igaz, hogy aki mereven ragaszkodik a materialista felfogáshoz, annak ez sem jelent semmit, aki viszont egy picit is képes kitárni a szemléletmódját, minimum gondolkodásra fogja késztetni.
Számos ilyen bizonyíték utal egyértelműen a szellemi világ és benne a szellemi mivoltunk létezésére, de ennél konkrétabb, kézzel foghatóbbat általában a többitől sem várhatunk. Akinek van rá nyitottsága (pláne még ha saját tapasztalata is), számára ezek is bőven elengedőek. Akik viszont teljességgel elzárkóznak mindez elől, s szigorúan ragaszkodnak ahhoz, hogy nem létezik a szellemi világ és kész, mert nem és kész, azok számára jelenleg nem létezik "igazi" bizonyíték.
A "mai modern tudománynak" pedig a kézzel fogható bizonyíték kell.
Ahhoz, hogy valaki bizonyítékot kapjon, kaphasson a szellemek és a szellemi világ létezésére, magának is nyitottnak kell lennie felé.
Erre utal az elhíresült "Tégy egy lépést Isten felé, ő százat lép feléd" mondat is.
Jelenleg nem áll az emberiség azon a szinten (legalábbis ami a tudományt illeti), hogy széles körben befogadja a szellemi világ (így a halál utáni élet) létezését. Ez azonban nem mindig lesz így.
thoomas26 nevű felhasználó válasza:
Elnézést kérek mindenkitől, mert tévedtem belátom. Bizonyítékokról és mérhető hiteles beszámolókról beszéltem, pedig csak elbeszélésről hallottam, amit a kocsmákban is elhangozhatnak, mivel nincs hiteles mérvadó. A halálközeli élmények nagyon is mérhető jelenség, agytevékenység. Sok orvos kollégám szokott írni róla. No meg aztán egyetlen létező ember sincs a Földön, aki vissza tért a halálból, hogy beszámoljon bármiről. Beírtam a keresőbe és úgy látszik a klinikai halál korán sem ugyanaz, mint aki feldobta a bakancsát és visszajött dumcsizni. Természetesen még meg vannak az életkunkciók és az agy sem halt meg, máskülönben lőttek volna neki madarat meg gólyát. Természetesen még mindig hiszek benne, hogy a halálom után lesz valami, sajnos nem én vagyok a világ közepe...egyszer újjá fogok születni. Hiszek benne. :-)
Nem olvastam teljesen végig a válaszokat (elnézést, ha valakit ismétlek) és még nem is a kérdésre fogok válaszolni... Csupán közvetve érinti azt.
Az általad feltett kérdés nem tartozik az érdeklődési körömbe. Viszont érdekes a kérdésed a tekintetben, hogy a tudomány hogyan tud viszonyulni bizonyos kérdésekhez. Nos ki kell ábrándítsalak, a tudomány rengeteg kérdést nem tud megválaszolni, mert nincs hozzá eszköztára. Később lehet, hogy lesz, így a válasz is későbbre tolódik. Nyelvészként dolgozom, MTA tag vagyok, és csak a nyelvtörténeten belül többezer olyan kérdés van, amire nem tudunk egyértelmű választ adni, nem beszélve azokról a jelenségekről, amiket nem tudunk vizsgálni. Létező dolgoknak még a közelébe sem tudunk férkőzni.
Mondok egy példát, és noha egyáltalán nem a kérdéshez kapcsolódik, de jól illusztrálja a problémát. Az biztos, hogy valahogy, valahol kialakult a nyelv. De hogy hol, mikor, egyáltalán egyetlen közös nyelv volt vagy több (tehát a nyelv még Afrikában (még ez is kérdéses egyesek szerint) alakult ki, vagy az elválás idején) - azaz a nyelvünk egy vagy több bölcsős... Fogalmunk sincs, nem tudjuk biztosra. Jelenleg pedig nem is tudjuk vizsgálni. A rendelkezésre álló módszerek ezt nem tudják nekünk biztosítani.
A kérdésedre pedig a válasz: ha a fenti példát veszem alapul, a tudomány azért nem tud a halál utáni létre választ adni, mert nincs rá módszertani kerete. Ahhoz, hogy végérvényesen kijelenthessük, nincs élet a halál után, ahhoz bizonyítani kell a nemlétét a dolognak. Egyelőre szerintem ott járnak (bár nem vagyok a témában jártas egyáltalán), hogy nem tudják vizsgálni. És ahogy leírtam fentebb: az, hogy valamit nem tudunk vizsgálni és az, hogy valaminek a nemlétét bizonyítsuk...a kettő között óriási különbség van.
Nem a halál utáni lét mellett érveltem. Sem ellene. Csupán tudományos vizsgálat szempontjából néztem a kérdésed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!