Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Választás vagy sors? Szabad...

Választás vagy sors? Szabad akarat vagy előre megírt dolgok?

Figyelt kérdés
Kicsit beleástam magam ebbe a témába és arra jutottam, hogy nincs szabad akaratunk ha mélyre ásunk. Szeretném még több szemszögből megvizsgálni, ezért kérdezem, hogy ti hogy látjátok a dolgot? Aki úgy látja, hogy mi döntünk, jó lenne ha egy konkrét példát is hozna arra, hogy mi volt az, amit ő döntött, hogy legyen úgy! Köszönöm!

2016. nov. 7. 16:19
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Kérdező te olyan vagy,mint a Besenyő Pista bácsi.Mindent megmagyarázol. :D
2016. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Adott egy helyzet. Munkahely.Az ember jól érzi magát, azokkal, akik körülveszik. A szabadidejében sokat sportol és fut, egyik nap észre veszi hogy a lépcsőn sétálva iszonyúan fáj a térde elmegy az orvoshoz az pedig szigorúan ágyba parancsolja hogy ezzel a térdel feküdni kell! Otthon van a térdéve 2 hónapot, mire vissza megy a munkahelyére, már nincs meg az a helye amit eddig csinált, áthelyezik. A másik szekcióban olyan ember mellé kerül, aki iszonyúan idegesítő és megkeseríti az emberünk életét. Na itt mi a helyzet a szabad akarat érvényesült, vagy a sors? Viszont felmerül a kérdés, ha ennek ellenére nem hagyta ott az állását, miért nem vette a kezébe a saját sorsát és miért nem hagyta ott ezt a munkahelyet. Azért mert nem volt elég mersze, ezt pedig ő döntötte el, azon tapasztalatok fényében amiben él. Hogyan lesz munkám? Mit csinálok addig? Miből tartom el magam? Választhatott volna másképpen ha eléggé okos, bátor, van célja és hite önmagában!
2016. nov. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Nah, hát a "csak" az nem lehet ok! Nem gond, nem kell ezt mindenkinek látni, de mindennek van oka! Hol és miért érzem jól magam egy helyen, egy társaságban. Sebaj!


Besenyő Pista bácsi jó fej! :)


Igen Kedves Utolsó! Igazad van! De pont a sors vagy történések hatására formálódott ilyenné ez a személy, hogy nincs célja, hite, nem okos, nem bátor. Nem?

2016. nov. 11. 09:40
 44/57 anonim ***** válasza:
De, igen én is így gondolom
2016. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Két idősebb bátyám nem szeret énekelni,csak a fiatalabb,és én.Élvezzük az együtténeklést,mert jó.
2016. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
Miért jó?
2016. nov. 11. 19:37
 47/57 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Együgyűbb kérdéssel régen találkoztam!

Ehhez méltó a válasz:

A jó azért jó,mert jó.Úgy önmagában,önmagáért jó!Olyan isteni,mint a szeretet.

2016. nov. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdezőt! Utolsó miért jó az éneklés? Az énekhangját pl. Celin Dion vette a boltban? Vagy a sors a genetika által kapta meg? Egyáltalán nem hülyeség amiket kérdez!
2016. nov. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
A bátyámnak sokkal szebb hangja van,és több zenei érzéke,mint nekem,de ő csak bulikban énekel néhany kupica után,és ritkán,én pedig rendszeresen,és kiválló kórusban(Amerikában).
2016. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ha jobban beleássuk magunkat pl. a pszichológiába, akkor rájövünk, hogy nincs olyan, hogy "csak". Megvan az oka, hogy miért szeretsz énekelni, miért "jó" az Neked. Vagy más miért nem szeret. Vagy miért érzed jól magad abban a társaságban, más miért nem érzi ott jól magát, stb. Ezek mind mind a tudalatti hatásai. Tehát a tudatalattid határozza meg, hogy jól érzed-e magad egy társaságban, szeretsz-e énekelni, szereted-e a paprikáskrumplit, kívánod-e, stb. A legtöbben a legtöbb ilyen miértet nem fejtjük meg, sokszor nem is tudjuk, de a kérdés szempontjából mindegy is. A lényeg, hogy a tudatalattid hatására mész énekelni és ő dönti el ezt, ő irányít nem Te.
2016. nov. 12. 20:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!