Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Választás vagy sors? Szabad...

Választás vagy sors? Szabad akarat vagy előre megírt dolgok?

Figyelt kérdés
Kicsit beleástam magam ebbe a témába és arra jutottam, hogy nincs szabad akaratunk ha mélyre ásunk. Szeretném még több szemszögből megvizsgálni, ezért kérdezem, hogy ti hogy látjátok a dolgot? Aki úgy látja, hogy mi döntünk, jó lenne ha egy konkrét példát is hozna arra, hogy mi volt az, amit ő döntött, hogy legyen úgy! Köszönöm!

2016. nov. 7. 16:19
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:

miért ki más döntené e,hogy mit akarok enni.én döntöm el,hogy paprikás krumplit akarok enni.

de az is lehet,hogy valaki más irányÍtja a gondolataimat?

lehet,hogy irányÍtanak minket,mint a sims-ben?

2016. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
Azt, hogy a paprikás krumplit kívánod vagy éppen a töltött káposztát azt Te döntöd el? Nem az a kérdés, hogy mit döntesz hanem, hogy minek a hatására! Tehát a tudatalattid dönt és nem Te! A tudatalattid dönti el, hogy mit kívánsz, tehát az dönt. Viszont ha úgy nézzük, a tudatlattid is te vagy.
2016. nov. 8. 21:55
 23/57 anonim ***** válasza:

Az életben,szinte alig vannak olyan helyzetek,amikor nem érvényesülhet a szabadakarat.


pl.Főnököm beosztott,hogy csütörtök esténként kell dolgoznom.Én kértem,hogy cserélje át szerdára,mert akkor nem megyek csütörtökön sem.Húzta a száját,de megoldotta.Szabadon döntöttem.

más:

Találtam egy keveset használt öreg teherkocsit a munkámhoz.A nejem balhézott,de mivel én dolgozok vele,és én szereztem meg az árát megvettem.Szabadon döntöttem.

más:

Egy,az enyémtől különböző egyház felkért lelkészi szolgálatra.Hitem megtartásával szolgálhatok lelkészként.Szabadon dönthettem.


Kell még több példa?

2016. nov. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
a szervezetem dönti el,hogy éppen mit akarok enni.
2016. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

Rendben 22-es, ragadjunk ki egy példát! Miért döntöttél úgy, hogy szerdán akarsz dolgozni?


Kedves 23-as! Igen, mondjuk úgy, hogy a szervezeted döntött úgy, ő dönti el, hogy mit kívánsz, mit eszel, mikor vagy éhes, szomjas, stb. A válaszodban ott van, hogy nem Te döntöttél hanem a szervezeted, a válaszodban egy rajtad kivül álló valamiről beszélsz. Akkor? A tudat alattid dönti el vagy Te?

2016. nov. 9. 10:12
 26/57 anonim ***** válasza:

22-es vagyok.


Mert úgy döntöttem,hogy csütörtök este kóruspróbára akarok menni,és nem pénzt keresni.

2016. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
23.voltam.
2016. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

Kérdező, bár korábban azt írtam, logikázással nem lehet a kérdésben dönteni, most mégis azt mondom, olyanokkal felesleges vitatkozni, akik nem hajlandók gondolkozni, és anélkül hajtják a magukét, hogy számukra eddig nem ismert bizonyítékokat megfontolnának.

Egyébként senkivel nem érdemes vitatkozni, de előbbiekkel még kevésbé.

2016. nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Most már tele van a tököm veled meg a hülye kérdéseiddel.Nincs kedvem már válaszolni a hülye kérdéseidre.Jaaa és ezt ÉN döntöm el szabadakaratomból.
2016. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:

Kedves 26-os! Miért akartál inkább kóruspróbára menni?


Köszönöm 27-es! Igazad van és nem is vitatkozom, csak kérdezek! :) Viszont bárki mutathat nekem egy olyan nézőpontot, amit még nem vizsgáltam!


Kedves 29-es! Látom felidegesítettelek valamivel! Miért lettél ideges pár kérdéstől? Nem érted a kérdést? Azért döntöttél úgy, hogy nem válaszolsz, mert felidegesítettelek. Ideges lettél, de nem tudnád megmagyarázni, hogy miért. Az idegesség hatására döntöttél úgy, hogy nem írsz többet, tehát az idegesség döntött a kérdésben, nem Te! Az idegességet a tudatalattid váltotta ki, tehát nem Te döntöttél!

2016. nov. 9. 21:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!