Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma a boldog embert is...

A karma a boldog embert is boldogtalanná teszi a Jing-Jang miatt?

Figyelt kérdés

Travel channelen, amikor indiában jártak interjút készített a műsorvezető hölgy igazi indiai ősi tudással rendelkező fakírokkal, Jógikkal és más csaodalényekkel.


Olyasmit mondtak, amin nagyon elgondolkodtam, mert még máshol nem hallottam, de az élettapasztalatom miatt találok benne igazságot.


Azt mondta a bölcs Jógi, arra a kérdésre, hogy habár tudnának sajáterejükből és ingyenes falusi segítséggel jobb életkörülményeket teremteni maguknak, ami a lakhatást is érinti, azt mondták, hogy ez felesleges , hiábavaló erőfeszítés lenne, mert a karma mindenkire úgy van kiszabva, hogy adott mennyiségű baj és jószerencse érje és ha ők megkönnyítenék saját életüket a sors másban visszavenné, azaz megnehezítené sorukat, dolgukat. Igaz lehet ez?


Én is gondolkodtam ezen, hogy az életben sokat küzdünk hogy egy akadályt leküzdjük, aztán amikor nagynehezen sikerül, csak rövid ideig vagyunk boldogak, mert jönnek új akadályok.


A bőlcs Jógi ezt a Jing-Jang példával illusztrálta, azaz minden a kiegyenlítődésre törekszik. A karma kiszab adott mennyiségű örömöt, amennyit megérdemelünk és ha többet akarunk elérni, akkor visszavesz belőle, úgy hogy újabb akadályokat gőrdít elénk.


Vajon igaz lehet, eme Jógi bőlcsesség ? Felesleges erőlködni a dolgok jobbá tételében és megpróbálni megkönnyíteni életünk, mert a sors úgyis kiegyenlíti ezt?


2013. nov. 19. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj de még mennyire
2013. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ez tényleg így van, a saját életemben is tapasztaltam már ...
2013. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz is minek menjünk? A következő életünkben ki fog lyukadni mind. :(((
2013. nov. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 baldwin13 ***** válasza:
100%
Ugye milyen mámorító érzés belegondolni, hogy csak sodródsz az árral és a történések melletted folynak de Te külső szemlélőként regisztrálod. Sokan ezen a ponton torpannak meg és adják fel a megvilágosodás felé vezető hosszú de nem teljesíthetetlen utat.
2013. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Én is gondolkodtam ezen, hogy az életben sokat küzdünk hogy egy akadályt leküzdjük, aztán amikor nagynehezen sikerül, csak rövid ideig vagyunk boldogak, mert jönnek új akadályok."


Ezért nem küzdeni kell az akadály ellen,hanem azt elfogadni,mert a küzdelem-küzdelmet szül.

Persze,hogy jön újabb akadály,,de ha nem akadálynak éljük azt meg,hanem mint az élet vele járóját.Akkor csak tesszük a dolgunkat,és egyszer csak megoldódik minden,anélkül,hogy küzdenénk.


Amugy meg az Isten kegyelmét ha elfogadjuk,kapunk vezetést az élet feladatainkra,és az nem olan nehéz,mert meg kapjuk hozzá az erőt is.Csak akkor válik nehézzé,ha minden áron el akarunk érni valamit.Ez az én akarom ráfeszülés,ami nem egyezik Isten akaratával.

2013. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
5-ös, te egy idióta vagy
2013. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elég sok igazság van abban, amit ez a jógi mondott.


Ezeket az igazságokat én magam is megértettem, a saját tudatos lényi erőfeaszítéseim révén.


Véleményem szerint ebben a kétpólusú univerzumban (ebben) valóban működik egy általam

Egyetemes Kiegyenlítődésnek nevezett elv...

...és valójában ez az elv az "őrzője" ennek az univerzumnak.


Viszont azt is meg kellett értenem, hogy én magam magasabb szinten vagyok,

mint ez az univerzum...

...és nem ez az univerzum az én okozóm, hanem én vagyok ennek az univerzumnak az okozója (látszódjék bármekkorának is a szem látása szerint).


Nem a fizikai szemeimmel látok és nem a fizikai agyammal gondolkodom (tehát a kötések lazultak).


Bölcs ez a jógi, de talán meghaladható az ő bölcsessége is.


-Mi az út hozzá (véleményem szerint)?

-A megértés.


A karma: "karima", ami hozzáadott sokkok (=felelős és tudatos lényi erőfeszítések) nélkül

köríveket ír le.


A hozzáadott sokkok szükségesek... nélkülük semmi sem működik....

...és nélkülük minden szándék/akarat x-idő alatt önnön ellentétévé változik.


-Mi az út?

-A tudás az út.

2013. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!