Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnáció felbontható...

A reinkarnáció felbontható molekulákra?

Figyelt kérdés
Hülyeségnek hangozhat a kérdés, de elég régóta foglalkoztat már ez a reinkarnáció és az, hogy nem is létezhet a nagy emberszám miatt. Van egy olyan hipotézisem, miszerint minden molekula egy emberi lelket rejthet, persze nem elég határtalan értelemben, az alumínium például nem, csak a szerves anyag, ami egyébként is benne van az emberben. Szóval, mi van azzal, hogy mondjuk Pistike bevágott disco előtt egy jó adag sajtburgert, amiből aztán szép kis pozitív spermiumok születtek, a discoban megtörtént a dolog és ezzel a sajtburger egyik molekulája megszületett egy emberként 9 hónappal később. Az elme és a tudat szerintem csupán az agy miatt lehet, hiszen bonyolult felépítésű az agy, miért ne lehetne bonyolult működésű is. Szóval tulajdonképpen arra akarok kilyukadni, hogy minden molekulának lehet egy dimenzióbéli valakije, aki megkapta az irányítást az agy felett. Ez lehetséges? Na jó hülye kérdés, hogy lehetséges e, de azért van benne valami? Annyit még hozzátennék, hogy az "Az anyag nem vész el, csak átalakul" elméleten jutottam el idáig. A filókat előre is köszönöm! :D
2013. júl. 22. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Naná. Ez a molekula [link] egy rakás reinkarnációs élményt okozhat.


De most komolyan: egy bizonyít(hat)atlan dolgot ne kezeljünk már echte valóságként.

2013. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A népesség szaporulat tényleg nem mond semmit a reinkarnációról. Több okból:

- a reinkarnációban (és nem a lélekvándorlás, mert az nem ugyan az) többnyire Buddhisták hisznek és egyúttal abban is hiszének, hogy más létsíkokról is ide születhet az élet

- továbbá abban is hisznek, hogy más bolygókon van élet

- végtelen ideje léteznek tudatok (és nem a lelkek, az a hindu lélekvándorlás) amik újraszületnek

- Végtelen számú tudat létezik

2013. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

úgy látom,nagyon jóra sikerült a gomba trip:)

de azért ne sűrűn egyetek ilyet, mert megárthat:)

2013. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"HKHV! mozgalom" - tisztán leírtam, hogy olyan anyagokról van szó, ami alapból benne van az emberben, tehát a léthez szükséges (ugyebár minden molekulának más a tulajdonsága, szerintem lehet lélekbeli eltérés is). Nem hiszem, hogy az LSD alapból bennünk lenne, esetleg néhány molekulái, amelyek önmagukban ártalmatlanok. Másrészt, te azt állítod, hogy ne kezeljük valóságként a bizonyítatlan dolgot. Nos, ugyan miért? Ha már eddig nem találtak rá választ, akkor miért ne lehetne közelebbről is megnézni, valóságba illően. Az emberek egyetlen gondja, hogy nem tartanak össze, max kisebb csoportokban, de tulajdonképpen számtalan cég foglalkozik például a kvantumfizikával, ezotériával, vagy a kémiával, mégsem tartanak össze, ellenkező esetben lehet már választ találhattak volna erre a kérdésre (vagy esetleg a génmódosításra, ami a HIV ellenszerévé is válhat), és még mindig ragaszkodom ahhoz, hogy közel áll az állításom a valósághoz, de nem mondtam, hogy igaz is. Mondjuk úgy, ebben hiszek.


#2 - Kösz a választ, bár nem értem, hogyan is lenne végtelen? Azon az elméleten vagyok, hogy most ugye vannak érzékszerveink, amik halál után kikapcsolódnak, de egyszer úgy is valami/valaki más érzékszerveivel érezhetjük ugyanezt nem? Akkor valóban szaporodnak a lelkek? Egyáltalán létezik lélek?


#3 - most le is offolhatnálak, mert nem a kérdésre válaszoltál. :p Nem érint, ha hülyének nézel, hát nézz, de engem érdekel ez a téma, és szeretek választ találni a kérdéseimre, amit szerintem elég sokan ugyanígy gondolnak. Amúgy, ha már itt tartunk, maximum világmeglátásom és nem bolondgombám van... Egyszerűen érdekel a dolog és nyomozok utána, ez akkora baj? o.O

2013. júl. 22. 23:32
 5/13 Antimod ***** válasza:
81%

"Akkor valóban szaporodnak a lelkek?"


Egy lélek osztódik végtelenfelé, és tapasztal. Az elkülönültség, tehát a személyiség az illúzió, nem a lélek. Nincs valóságosabb a léleknél, de az illúzió miatt éppen fordítva érzékeljük ezt, mivel benne vagyunk per pillanat.


Kb. mikor álmodsz, és azt kezeled valóságként, nem az ébrenléti állapotodat.

2013. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A a második válaszoló vagyok!


Nézzük akkor sorjában. Szeretném viszont az elején közölni, hogy ezekbe csak valamelyest (nem teljesen) hiszek, nem pedig tudom.

Ahány vallás létezik annyi fajta választ fogsz kapni ezekre a kérdésekre

A buddhista verziót fogom elmondani, ez áll hozzám a legközelebb. És azt is szeretném közölni, hogy nem megtéríteni szeretnélek!!!


"Kösz a választ, bár nem értem, hogyan is lenne végtelen?"

- a világegyetem végtelen. Végtelen számú bolygó van ahol megjelenhet az élet.

Másik része az, hogy végtelen számú univerzum létezik. Nem csak az élőlények vannak alávetve amúgy a reinkarnációnak hanem a világegyetemek is, amúgy...

Ez bizonyos szempontból ellentmond a jelenlegi fizikai tudásunknak. (A világegyetem akkora addig a robbanás kitart)

"Azon az elméleten vagyok, hogy most ugye vannak érzékszerveink, amik halál után kikapcsolódnak, de egyszer úgy is valami/valaki más érzékszerveivel érezhetjük ugyanezt nem?"

- Ez egy összetett kérdés. Nagyon összetett.

A Buddhisták szerint előbb tedd fel azt a kérdés magadnak, hogy ki is vagyok én? (Gondold végig! A személyi igazolványon a neved? Ugyan, hiszen megváltoztathatod a neved. Akkor talán a tested? Hiszen 7 év alatt teljesen lebomlik, kicserélődik a szervezeted. Az emlékeid? Azokat elfelejted) Tehát csak egy hamis ego létezik. Ez viszont már végtelen ideje és reinkarnálódik.

Ez a szamszara.


"Akkor valóban szaporodnak a lelkek? Egyáltalán létezik lélek?""

- Mivel nem létezik lélek, csupán egy hamis ezért a szaporodásai is lehetetlen.

Itt egy kicsit jobban leírják, hogy mi ez a folyamat: [link]


Remélem tudtam segíteni! :)


Ui: Kérem a fundamentálisok és szkeptikusokat, hogy ne pontozzanak le és ne kössenek belém, mert válaszoltam! :D

2013. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Javítás:

*A a második válaszoló vagyok! = A második válaszoló vagyok!

*(A világegyetem akkora addig a robbanás kitart) = (A világegyetem akkora ameddig az ősrobbanás kitart)

*Ez a szamszara. = Ez a szamszára /szanszára


Bocs!

Kicsit diszgráfiás vagyok!

2013. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kavinton12 ***** válasza:
83%
" és ezzel a sajtburger egyik molekulája megszületett egy emberként 9 hónappal később"_Forditva ülsz a lovon,mert ez nem igy van.A szellem (alaya vijnana) ami vándorol születésről születésre,de még az sem ugy mint valami állandó,hanem mint valami állandótlan változó dolog.Az anyag pedig nem születik soha sehova sem.A szellem ami élő és nem az anyag.Ha a megfogant gyereknél a szellem valamiért felmegy megint a csecsemő halva születik,mert nem az az élőlény az csak a test.A testhez szükség van a biológiai párra,de az élethez szellem kell.Egyébként eleve vannak olyan lények amik/akik nem fizikai testbe hanem asztrális vagy mentális vagy egyéb testbe születnek meg.Ezeknek a halála pontosan ugyanolyan mint az emberé,abból a szempontból hogy a tudatosság végleg otthagyja a testet mert valamiért már nem tudja megtartani.Továbbá az "ember"halála is lépcsőzetes mert először csak a fizikai testet hagyja ott a szellem,de később a többit is.
2013. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kavinton12 ***** válasza:
"Az anyag nem vész el, csak átalakul" elméleten jutottam el idáig."-Ez ugy igaz hogy mondjuk az inkarnáció utolsó előtti fázisában mikor a szellem lehelyezi magát az asztrális világba,akkor pontosan ugyanolyan késztetésekkel ellátott asztráltestet kap mint az elöző életében,ez a karma törvénye.Itt sem érdemes a molekulán filózni,az egész aztrális test szine,összképe megegyezik az elöző életbeliével,de nem ugyanaz mert azt az inkarnáció felfelé ivelő szakaszában,a halálfolyamatban eldobta,levetette,beleértve azokat a képeket,emlékeket amik annak a szintnek(asztrálszint) megfelelő képek.Ez igy történik az összes külső burokkal,szinttel.(aurarétegek)
2013. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na ez megmagyaráz sok mindent számomra, meg logikusabb is néhol. :D Köszönöm, bár szellemhívő még mindig nem vagyok, vagy ez a "szellem" nem az a rosszakaró szellem, ami a horrorfilmekben van, hanem aminek a célja az asztrális világba való költözés?
2013. júl. 23. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!