Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi választjuk a szüleinket...

Mi választjuk a szüleinket születésünk előtt?

Figyelt kérdés

Louise L. Hay Éld az életed c. könyvét olvasom, és ő úgy véli, születésünk előtt mi választjuk ki a szüleinket, és ők lesznek azok, akik legjobban hozzásegítenek majd az "életleckénk" megtanulásához. (pl. agresszív apa-megbocsátás)

Én nem tudok ebben hinni, nem gondolom, hogy szándékosan ilyen családot választottam volna magamnak..

Ti mit gondoltok erről?


2012. okt. 3. 13:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Szkeptikus vagyok az egész reinkarnációval kapcsolatban, ezért megpróbálok logikus választ adni.


Születés előtt dönteni... Nem tudom, ez hogyan zajlik. Az a tudatod, amivel az életedet élni fogod, még nem fejlődött ki, de az előző már a haláldoddal megszűnt. Tehát elvileg nincs kinek ezt a döntést meghoznia.


A rokonait pedig nem választhatja meg az ember, erre vannak az ismerősök és a barátok. Egy rossz rokon pedig tönkreteheti az ember életét, életlecke ide vagy oda.

2012. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
jaja, biztos az a csecsemő, akit a kukába dobnak, meg az a gyerek, akit halálra vernek, tuti azt a szülőt akarta, mi?
2012. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Már hol választanád.Te is tudod...Petesejt,spermium,embrio,baby.....
2012. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem.Ők választanak ki minket, egész konkrétan az apa heréje választ ki.
2012. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem hiszek benne. :) És biológiát is tanultam. :D Csak gondoltam, megkérdezlek Titeket.
2012. okt. 3. 13:44
 6/19 anonim ***** válasza:

Ezekben a dolgokban én is nehezen hiszek, de:

Egyszerűen olyan sok a körülmény, ami ráhatással lehet a születésre és az utána következő dolgokra, hogy szerintem bármely tudat képtelen behatárolni mi, miért, mikor fog történni. Tehát szerintem ha a "lélek" választ is szülőt, azt nem teljes tudással teszi, csak megjátszik egy esélyt - mint egy szerencsejátékban - hogy eljusson a céljáig.

És ez lehet az oka annak is, hogy annyian születnek újjá folyton ugyanolyan környezetbe, stílusba.

2012. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Antimod ***** válasza:
21%

A lélek nem csak szülőt választ, hanem minden körülményt is, hogy megvalósíthassa életcélját. Az életünk nem az életünkről szól - nem paradoxon - , hanem a fejlődésről. Az örökkévaló léthez képest 60-80 év (vagy még kevesebb) semmi. Továbbá nem mindenki öncélúan jön le, van, aki másokat segít hozzá leckék megtanulásához - ilyen lehet pl. egy agresszív apa, aki visszaad egy karmát, vagy egy korán elhalálozó csecsemő.

Én is tanultam biológiát, csakhogy az nem magyarázat a lélekre, az embernek csak a fizikai részével foglalkozik.


Tudom, kegyetlenül hangzik, de ha "odaátról" képzeled el az egészet, egy tanulságos álomnak tűnik csupán. Akármilyen rossz is.

2012. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Születésünk előtt két piciny sejt vagyunk csak. A petesejtben ott van némi genetikai kód meg egy csomó tápanyag. A hímivarsejtben szintén ott az örökítőanyag, egy kis propellerszerűség, meg némi üzemanyag. Viszonylag kevés eszköz áll hát rendelkezésünkre a gondolkodáshoz.


Viccet félretéve ez nekem egy önigazoló szövegnek tűnik, de nem feltétlenül haszontalannak. Ha elhisszük ezt, akkor talán másképp tekintünk a szüleinkre és a tőlük kapott jóra-rosszra. Ha valakinek ez segít abban, hogy jobb ember legyen, akkor megéri. Nekem személy szerint nincs erre szükségem.

2012. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem egyértelmű, hogy mi választjuk.


Sokaknak ezt nehéz elképzelni, mert az érzékszerveink által korlátolt világot gondolják valóságnak, de nagy valószínűséggel nem ez a helyzet. Olyan könyvet olvasok, ami részletesen foglalkozik a lélek születés előtti és halál utáni állapotával / képességeivel, számomra egyértelműnek tűnik, hogy abban az állapotban tökéletesen tudatában vagyunk minden előző és eljövendő életünknek, így ki tudjuk választani a fejlődésünkhöz legoptimálisabb körülményeket.


Én olyan családba születtem, ahol apukám fiatalon, 10 éves koromban eltávozott közülünk. Most, több mint 20 évvel később már tudom, hogy bár nagyon nehéz volt a gyerekkorom, mégis megérte végigszenvedni.

2012. okt. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egy embert a génállománya és az élete határoz meg, nincs rá semmi bizonyíték, hogy lenne a születés előtt bármi ilyesmi. Másrészről képzeljük el azt a több esetből ismert jelenséget, mikor egy anya folyamatosan évek hosszú során át megöli a gyerekeit. Most komolyan. Ki választana ilyen anyát? Ugye tudjuk, hogy lesznek a gyerekek, ha egy ilyen nő azt csinálja, egy icuri picuri lelkecskének azt kell választania, hogy az anyja megkínozza és megölje mondjuk pár hónapos korában? Mi a véleménye erről a jól meggazdagodott ezoíró úrnak?
2012. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!