Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elhiszitek, hogy a lélek 21...

Elhiszitek, hogy a lélek 21 gram? És elhiszitek, hogy a testtől függetlenül létezik?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, kik azok, akik hiszik, hogy huszonegy gramm a lélek, és hogy a testtől függetlenül lehet-e értelmezni. Én úgy képzelem el az embert, mint a számítógépet. Van egy hardver, és azon lehet futtatni a szoftvert. A hardver létezhet szoftver nélkül (pl súlyos szellemi fogyatékosok, vagy elmebetegek esetében), de a szoftver nem létezhet hardver nélkül, hisz a szoftver a hardver beállításainak összessége (hardver=test).

2012. ápr. 18. 00:18
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

na ja, ilyen felfogás is van :)


csak ezzel hátráltatjuk a valóban létező dolgok további kutatásait, ha arra pazaroljuk az időnket, hogy azokat a dolgokat kutatgassuk, amik kipattantak valami hülye agyából . . .


ha én azt mondanám, hogy létezik egy olyan élőlény, amely kizárólag ASUS laptopokkal táplálkozik, akkor ennek a világ végéig lehet érvénye? mert bebizonyítani sose tudnák


fura példa volt xD

2012. ápr. 18. 21:52
 12/25 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy időpazarlás, lehet, hogy nem. Lehet hogy a nagy UFO kutatás is fölösleges pénzkidobás, lehet, hogy nem. Nem valami erős az érved, mert annyi fölösleges dolgot csinálunk, hogy üthetném a billentyűzetet még reggelig : D


Hallgasd meg ezt, nem bizonyít semmit, viszont félsz majd este elaludni: http://www.youtube.com/watch?v=8bQNqI3B9xc

(Én nem mertem meghallgatni XD)

2012. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

5-ször végighallgattam. :D


röhögök ... remélem jót fogok aludni azért :)

2012. ápr. 18. 22:14
 14/25 csigu válasza:
Abban biztos vagyok, hogy a lélek/szellem a testtől függetlenül is tud létezni. Halál után néhány napig még látható is, többször is fotóztam.
2012. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Csigukám gratulálok!


Adj egy pacsit! :)

2012. ápr. 21. 06:41
 16/25 anonim ***** válasza:

Ha van tömege, akkor hat rá a gravitáció!

Gyanús!!!

2012. ápr. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Tehát a lélek továbbra is láthatatlan, és mérhetetlen.


Én is pont így képzelem el. :) Egy megfoghatatlan valami, a gondolataink összessége. Ahogy Buddha is megmondta: gondolatainkból építjük fel a világunkat! :)

2012. ápr. 21. 06:53
 18/25 anonim ***** válasza:
elég némi gyakorlás, hogy a látásodat érzékenyítsd, és többet láss a fizikai szemeddel, mint ami általános
2012. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A 21 grammban személy szerint nem hiszek.


Az, hogy testtől függetlenül létezhet, el tudom képzelni.

A számítógépes példádhoz hasonlítva a testet egy rádiókészüléknek is fel lehet fogni, míg a tudatot az adásnak. Vagyis, hogy az agy nem generátor, hanem közvetítő.


Egy amerikai orvos és filozófus, Raymond Avery Moody rengeteg beszámolót gyűjtött halálközeli élményt átélt emberektől. Könyvet is írt belőle "Élet az élet után" címmel. Ezek között olyan esetek is szerepelnek, amikor a tudat "kilépett" a testből, és a környezetről pontos, utólag visszaigazolható információkat szerzett, amiket tesi valójában nem tudott volna megtapasztalni. Kezdve azzal, hogy látja a saját szemét.

Bár különféle agyi ingerekkel elő lehet idézni halálközeli élményeket (pl.: fényalagút), az ilyen kísérletek csak bizonyos jelenségekre adnak magyarázatot, az összesre nem. Szóval ez a kérdés még nyitott.

Magyarországon Dr. Pilling János pszichiáter foglalkozik a legtöbbet a halálközeli élményekkel.

2012. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Snapette ***** válasza:

Bocsáss meg, de látja a saját szemét???

Pro primo, a látáshoz szem kell, látóideg, és agy, ami az infót feldolgozza. Látni látószerv nélkül nem lehet, avagy pedig az akkor nem látás. Ha valóban van lélek, akkor el kell fogadnunk, hogy isten létezik, mert lelkünk csak azáltal lehet, és a lélek, mint fogalom eleve ahhoz kapcsolódik, de akkor az egyáltalán nem fizikai létező, nem test, tehát nem lehet neki súlya, nem lát, nem tapint és nem fáj neki, ha megrúgják, mert megrúgni sem lehet. Mindazonáltal ez természetesen nem bizonyítható, és van, aki hiszi, van aki nem, azon meg fölösleges vitázni, hogy kinek van igaza, mert aki hiszi úgysem meggyőzhető, aki meg nem, annak természetesen nem bebizonyítható, mert nem fizikai létezőről beszélünk. Lelket fotózni abszurdum, fotózni csak azt lehet, ami a fényt visszaveri, tehát test, fizikai létező.


Kedves kérdező, tetszik az összehasonlításod a hardver és szoftver példával, csak annyit tennék hozzá, hogy ez nem a lélekre vonatkozik, mert amennyiben lélek van, úgy nem igazán úgy viszonyul a testhez, mint hard a szofthoz, én ezt a hasonlatot inkább az ember teste, konkétan az agya és a gondolkodási képessége között tenném meg, mert a szoftver sem valami nemlétező, testetlen dolog, az konkrétan egy megírt program, aminek viszont szüksége van a hardra, hogy valamire jó legyen. Ugyanígy, az ember csak akkor tud gondolkodni, és létrehozni, ha van neki agya, teste, tehát szükséges a hard, hogy lehessen szoft, és így van, szoft nem lehet hard nélkül, vagyis nincs gondolkodás, nincs új gondolat, kreáció az alap, vagyis a hard nélkül.

2012. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!