Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan tudhatnám meg, hogy...

Hogyan tudhatnám meg, hogy ki/mi voltam előző életemben? Vannak valami jelek a hétköznapi életemben is, amiből sejthetném?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 18:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

MAMI! Érdekes az életed!


Jó egészséget kívánok a további éveidhez!


Üdv.!

2012. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Köszönöm a jókívánságodat rám fér.
2012. márc. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező ha már ismerni szeretnéd az előző életeket, mert nem a Te előződ, hanem őseiddé, akkor izgalmas időtöltés lehet visszakeresni az őseidre. Akkor talán még válaszokat is kaphatnál esetleges érzéseidre.


Mire gondolok konkrétan. A mikor -91 év végén abbahagytam a kilépéseket, mert már túl messzire mentem" azt terveztem, visszakeresek az őseimhez kik lehettek hol éltek, kinek a fia-borja vagyok tulajdonképpen. De sajnos ez elmaradt mivel annyi minden történt magánéleti- hogy arra már nem jutott időm.


Nekem például van egy rossz és kellemetlen tünetem" nagyon nagyfokú a tériszonyom-- nevetséges részemről, hisz lélekként nem létezett számomra, birtokoltam a teret dimenziók nélkül. S még is ha csak filmen magasról letekintve" készítenek képeket akkor a lábam térdtől lefelé megbénul szó szerint. Kint voltam a fiamnál Kanadában még régebben és 3D filmet vetítettek a moziban, egy Űrben játszódó témát. Pánik vett rajtam erőt, mert ha netán tűz ütött volna ki én ott égtem volna mert a lábam nem mozdult a film miatt, mint ha levágták volna olyan érzés volt.


Hasonló lehet mint amikor pókkal vagy bármivel kapcsolatban iszonyatot élünk át. Ezek átörökített, valakik (őseink közül) által átélt elszenvedett dolgok, történések lehettek. Az én esetemben valaki elvesztette a lábát térdtől lefelé.


Valószínűleg azért van, mert nagy érzelmi töltéssel rögzült a tudatába az akkor élt ősünknek, így átörökítésre alkalmas maradt s valamikor a jövőben újra előjön.


Izgalmas és csodálatos az élet minden nehézsége ellenére.

2012. márc. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Hűha! Mamival addig a pontig szívesen megismerkedtem volna, amíg szerinte Buddhának elmezavara volt az aszkézistől...és h Jézus aszkézisban éhezett...innentől nem ismerkednék. Számomra nagyon elgondolkodtató, hogy ha valakinek vannak képességei (legyenek akár absztraktak), tapasztalatai, akkor miért kezd el másokat leírni, kritizálni. Ott voltál esetleg?
2012. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Bocsi előző--- Nem kívántam senkit leírni, csupán a módját kritizáltam annak ahogy Istent vagy a teremtőt el kívánták érni.


A Biblia nagyon szépen kiemeli, miképp ment ki Jézus a pusztába és koplalt 40 napig, majd dühödten neki támad Istennek a zsidó nép sorsa miatt. Amikor megjelent neki egy angyalnak nevezett létforma és figyelmeztette Őt, hogy a testet táplálni kell, hogy a szellem is erőssé váljon (valami ilyesmi volt az értelme most nem fogom előkeresni, mert mindjárt mennem kell)


Mit ír a biblia hogy Jézus azt feltételezte hogy a Sátán jelent meg neki megváltoztatva önmagát angyali jelenésre.


Ha ezt valóban átélte Jézus és miért ne élhette volna át, akkor ebból a mai klinikai ráadásul neurológiai tudásommal azt vontam le hogy az éhezéses abnormális (mert a zsidók is átvették a leírásaik szerint!)hindu gyakorlat miatt, ez az intelligens és gyógyító erővel rendelkező Jézus ott a pusztában megbetegedett szellemileg.

Egyrészt nem fogta fel mit is élt át mert ha nem éhezett volna akkor észre kellet volna vennie, hogy az ő lelkét bizony ott a pusztába kirántották a testéből raportra.


Mert az isteni ERők képtelenek mást mutatni mint amik. Nem csupán azért mert max becsületesek hanem mert fizikai létük se engedné!


A másik ha angyalszerű hófehér Jelenés volt az csak isteni Jelenés lehetett. Az éhezéses marhaságnak első tönete a téveszme és a zavart felfogó képesség. Sajnos a skizofrénia amit okozhatott ma se gyógyítható!Az utána következő börtön időt már ne is említsük -- ez vezetett a tragédiájához-- mert azt gondolta csoda fog történni.

Kár volt érte mert a maga idejében még nagyon sokat segíthetett volna az akkori elnyomott népének.


Emlékezz volt egy ilyen házaspár aki éhezési baromságot művelt a terhes nő is meghalt a gyermekük is meghalt a férfi azóta is elmekórtani beteg.


Ami pedig Gautama emberi voltát illeti, még az életrajzi leírásban is szerepel, hogy bizony nagyon beteg lett attól a sok éhezéstől miután a magukat fénylényeknek nevezőkhöz csatlakozott. CSak hát Ő magas kasztból való volt és lehetősége volt a családnak a legjobb indiai orvosokat fogadni. Amit átélt nem is ő fogalmazta meg hanem más- gondolom a tisztább, "roham mentes" pillanatok elmesélései alapján.


Szósincs arról hogy bármelyiküket én lehúzni szándékoznék, nem, csupán a a másik lét keresésénél a kivitelezését bírálom

2012. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

aaaaaaa lapozd csak fel a bibliát a pusztai eseményhez.!

az hogy a biblia könyv kolostor -írói mit tettek még hozzá az egy más kérdés az ember mindig átírta a történelmet saját szájíze vagy kora miatt....c...c...c


szia mennem kell.

2012. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

aaaaa szóval még nem a férjem érzekett igy kicsit irhatok neked--


Ha elovasnád Guatama és Jézus életét, a kettő között nagyon nagy külöbség van első sorban az egyik csak egyszerű polgár amig a másik a legmagasabb kasztból való. A másik Guatamának csak ősi hindu hagyatéka volt és a kíváncsisága, amely tiszteletre méltó és az akkor még kevés tudás valljuk be. E szerint találta magát szembe a természet másik oldalával de csak a végtelen föld körüli Térrel majd a felhők magasságában a megsemmisülés lehetőségével (mert az emberi lélek leheletnyi feszültségű) ezt nevezte nirvánának-- a megsemmisülésnek ha valaki az ő hitvallása szerint nem kívánt újra és újra születni.DE! Nem szembesült épp ezen okok miatt az isteni Jelenéssel.


ezzel szemben Jézus először a rendkívüli képességeit fedezte fel és használta gyógyításra és a zsidó vallás ált rendelkezésére mint elméleti alap amiből tovább szőtte a saját érzékelései alapján. Vagy is mint gyógyitó és tanitó aki ráérzett a lélek meglétére,amiből és a vallásának köszönhetően Isten idézte ott a pusztában.


Idézte? Leüvöltötte és szidalmazta hogy a szidó népét nem segíti.


az hogy gyógyított és az hogy Istent vonta felelősségre elég volt ahhoz, hogy Isten mint ERŐ megjelenítse magát.


Leüvölteni, szidalmazni az isteni létezőket nem ajánlatos mert ha úgy ítéli bizony megjeleníti magát. Ami viszont szintén ártalmas az élőre. Tehát pluszként Jézus ezt is elszenvedte utána --már-már nagyon komoly téveszmét kialakítva a hatására.


Minden ember tulajdonképpen lélek általi és anyagi

öröklésnek köszönhetően, Isteni ERŐKNEK gyermeke. Tehát nem csak Jézus hanem minden egyes élőlény igy minden ember!

S ez több vallásnak tévedése. Soha nem szabad embert Isten elő mellé helyezni se elméletileg még inkább bálványozni.

Az ember lehet tiszteletre méltó, de soha nem töltheti be Isten helyét. Lehet nagyon is tisztelni és betartani tanításait hisz ember szellemileg megközelítheti a legmagasabb szintet is, de nem volna szabad ennél tovább menni

2012. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mindenképp ajánlom reinkarnáció témában Szepes Mária - Vörös Oroszlán c. regényét elolvasni. Nem hosszú, és sok mindent máshogy fogsz látni az életedben utána :)
2012. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!