Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ki lehet ebből szálni?

Ki lehet ebből szálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hogyha létezik a reinkarnáció akkor ugye halál után az ember ujjászületik, a kérdésem az lenne hogy mit kell tennem ha azt akarom hogy ne szülessek ujjá soha?
2011. jún. 10. 15:28
1 2 3
 21/27 hejj ***** válasza:

" de ha mégis létezik nem kellene ujjászületni, meg kell akadályoznom."

ezt a kérdező írta...mégis miért kéne megakadályoznod, miért nem akarod ezt az egészet?? én hiszek benne, de ha egyszer netán újjászületsz, már nem ugyanaz leszel, más emlékek, érzelmek, stb....

egyébként egy ismerősöm mesélte, h unokaöccsének sokszor volt olyan álma, h ő egy (azthiszem német) katona...és mindig ugynaz és ugyan az..emellet rajong a háborús témákért, és egyik álmába kdierült, h egy német kisvárosban lakott....

2011. jún. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

" " de ha mégis létezik nem kellene ujjászületni, meg kell akadályoznom."

ezt a kérdező írta...mégis miért kéne megakadályoznod, miért nem akarod ezt az egészet? "


Én halál komolyan nem akarok ujjászületni, nincs kedvem egész nap robotolni a gyárban 80.000ért.

2011. jún. 20. 17:53
 23/27 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha hiszed ha nem ugyanezt a kérdést tette fel 2500 évvel ezelőtt egy Gautama Siddhartha Sakja nevezetű indiai herceg. Ma úgy hívjuk Buddha. Az általa adott tanítások illetve gyakorlatok éppen a te /gondolom viccesnek szánt/ problémádra adnak választ. Tudni kell ugyanis, hogy az eredeti keleti gondolkodás, nem igazán örül a reinkarnálódásnak, mert az egész feltételekhez kötött létet radikálisan elégtelennek tartja. A hinduk azáltal nem születnek újjá, hogy visszatérnek a világlélekbe. A buddhisták azáltal, hogy elérik a nirvánát, a nem született, oszthatatlan állapotot.
2011. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 hejj ***** válasza:
és mivan, ha újjászületéskor egy milliárdos családba születsz? akkor aztán nem kell a gyárban robotolnod...
2011. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Ja, persze, újjá fogsz születni..Nekem meg van varázserőm.Szerintem se félj ettől, hogy újjászületsz, mert én megmondom neked, hogy nem fogsz újjászületni.Úgyhogy nyugi, meghalsz és kész, vége mindennek, nem kell itt semmit megakadályozni.Meghalsz, nem leszel többet, főleg nem fogsz egy másik testben újjászületni..Én csak röhögni tudok azon, aki azt hiszi, hogy újjá fog születni.
2011. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 bromkrezol ***** válasza:
Pár évvel ezelőtt magam is elintéztem volna egy fölényes vigyorral kísért kézlegyintéssel ezt a dolgot. Nem hittem ilyen marhaságokban, és nem is lehetett volna meggyőzni, ehhez túlságosan alaposak a természettudományos ismereteim, és a józan észbe vetett hitem. A világ nem így működik. Olyan jelenséget tudtam pár éve személyesen megfigyelni, ami elsöpört minden előítéletet. Azt, hogy halálunk után elbomlik a testünk, szinte mindenki el tudja fogadni. Azt sokkal kevesebben, hogy az az én, mely ehhez a testhez kötődik, és tulajdonképpen az elménk szüleménye, szóval ez az én szintén szétfoszlik a semmiben. Kérdés az, hogy mi van az elmén túl? Számomra sokkal könnyebben emészthető válasz lett volna az, hogy semmi. Úgy tűnik azonban, hogy ezt az álláspontomat fel kellett függesztenem. Szerintem ebben a témakörben két dolgot tehet az ember, az egyik az, hogy olvas és elmélkedik. A másik az, hogy leül a fallal szemben és elkezd meditálni... Előbbi esetben embertársai okosnak vélik, utóbbiban zakkantnak :) Ami józan ésszel felfogható, fogjuk fel józan ésszel, ami gondolkodással nem vizsgálható, vizsgáljunk nem-gondolkodással...
2011. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 bromkrezol ***** válasza:

Feltettem a kérdést pár keresztény ismerősnek, hogy hisznek-e a reinkarnációban. Kategorikus nem a válasz. Kérdeztem ezután őket a feltámadásról. Ezt általában nem a meglévő testben képzelik el, hanem (a biblia alapján) egy tökéletes testben. Reinkarnáció = új testben történő újjászületés. (szóval a reinkarnáció speciális esete)

Tehát a feltámadás szerint úgy lépnél ki, hogy testben maradsz, a buddhizmus a másik véglet, úgy szakítod meg a kört, hogy nem kerülsz újra testbe.

2011. jún. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!