Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ki lehet ebből szálni?

Ki lehet ebből szálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hogyha létezik a reinkarnáció akkor ugye halál után az ember ujjászületik, a kérdésem az lenne hogy mit kell tennem ha azt akarom hogy ne szülessek ujjá soha?
2011. jún. 10. 15:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jún. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Bizonyíték nem anyagi természetű dolgokról?

Üss fel egy szociálpszichológia tankönyvet vagy olvass kognitív idegtudományi eredményekről! Lehet bizonyítani nem anyagi természetű dolgokat, pl az emberi viselkedést, belső gondolatokat, stb.

2011. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Akik szerint létezik a reinkarnáció tőlük kérdezném ,hogy mit kell tenni olyankor ha nem akarok ujjászületni többet? Én sajnos nem tudom hogy létezik-e vagy sem,ha nem létezik akkor értelmetlen a kérdés, de ha mégis létezik nem kellene ujjászületni, meg kell akadályoznom.
2011. jún. 11. 13:45
 14/27 A kérdező kommentje:

"Digo válasza:


A reinkarnáció, és újjászületés tana szerint, ha eléred a megvilágosodást akkor kilépsz a születés, és halál körforgásából. Ez bekövetkezhet akár 1 élet alatt is, de sokszor sok 1000 élet is kevés hozzá."



Mit kellene megtanulnom ,hogy elérjem a megvilágosodást?

2011. jún. 11. 13:49
 15/27 BlackSword ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:20!!!


Ha csak olyan "elvakult emberek" lennének, mint én, akkor nem lenne ezotéria, viszont kolonizálva lenne a Hold, a Mars a két holdjával, és nem csak ezen az egy bolygón élnénk... És itt most nem űrállomásokról és bázisokról beszélek, hanem arról, hogy földiesítve lennének azok a bolygók és goldak... Jóval előrébb lenne az emberiség, és nem kellene az embereknek nemlétező szubsztanciák miatt félniük...

2011. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

BlackSword, de jóó!! újabb bolygók amiket tönkretehetnénk :)


Amúgy egyetértek azzal, hogy nem szabad mereven elutasítani az ilyesmik létezését. Én hiszek benne, de senkit nem akarok a nézeteimről meggyőzni. Természetesen egyik nézetre sincs bizonyíték, hogy is lehetne? Bár én úgy gondolom, hogy nem baj az, ha az emberiség nem tud mindent. Különben többé nem tehetnénk fel kérdéseket, és így legalább van min vitatkozni :)

2011. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha a reinkarnációról beszélünk, akkor a Hinduizmusról, vagy Buddhizmusról is beszélünk, hiszen ezeknek a keleti vallásoknak az egyik alapfeltételezése a reinkarnáció. Olvass utána, van rengeteg könyv, ajánlom a következő könyvet, elég érthetően ír a témáról, sok mindenre adhat választ:

[link]

2011. jún. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Mivel nincs, ezért nem lehet kiszállni belőle. Ezt csak a haláltól való félelem miatt találták ki az emberek.. (szerintem)
2011. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szerinted.. Sok százmillió másik ember szerint pedig nem "kitalált" dolog. Személy szerint nekem sok esetben volt részem testen kívüli élményben, amikor teljesen tudatomnál voltam, tisztán láttam a környezetem, de nem a fizikai testemből, hanem azt (is) megfigyelve.

Akinek már volt hasonló élményben része annak nem kérdés, hogy mi nem vagyunk egyenlőek a testünkkel, ezért annak halála után sem szűnünk meg létezni.

2011. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi, nem kell attól tartanod, hogy "ujjászületsz". Tehát nem lesz az, hogy meghalsz, aztán egyszercsak valaki ujjaként ébredsz fel.
2011. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!